הטלפון המתקפל של וואווי המייט X לא צפוי לצאת לפני חודש נובמבר, כך עולה מהדיווח שפורסם ב-techradar והסתמך על מסיבת עיתונאים שהחברה קיימה. על פי הדיווח, המכשיר יושק לקראת סוף השנה הנוכחית, מה שמאפשר לגלקסי פולד של סמסונג להחזיק בתואר המכשיר המתקפל הראשון בשוק. 
מלבד השדרוגים הצפויים, המייט X כולל מסך בגודל 8 אינץ' כשהוא פרוס לגמרי. כשהוא מקופל, הוא כולל מסך קדמי בגודל 6.6 אינץ' ומסך אחורי של 6.3 אינץ', כשלצידו ניתן למצוא מערך צילום משולש. בוואווי אף הוסיפו כי הדגם הבא של המייט X צפוי להיחשף בשנה הבאה, והקיפול שלו כבר יעשה פנימה כך שיהיו לו שלושה מסכים בסך הכל, בדומה לעיצוב של סמסונג. מחירו יחל ב-2,200 אירו, בזמן שבארץ הוא יעלה מעל ל-10,000 שקלים. 
בחודש שעבר הודה נשיא חטיבת הסמארטפונים העסקית בחברה, He Gang בשיחה עם עיתונאים כי "עדיין לא נקבע תאריך היציאה לשוק של הסמארטפון המתקפל Mate X". על פי הדיווחים בתקשורת הסינית, הבכיר אמר: "השקענו רבות ב-Mate X ומועד השקת המכשיר המתקפל של סמסונג לא מהווה עבורנו שיקול כלשהו. אנחנו שואפים לכך שהלקוחות שלנו יקבלו את המוצר כשהוא מושלם, כפי שאנחנו עושים לפני כל השקה של מכשיר". בהמשך הודה הבכיר כי הודה המוצר נמצא עדיין בתהליכי אופטימיזציה, ולטענתו מדובר באתגרים גדולים יותר ממה שחזתה החברה.

הכרזה שלו מתפרסמת לאחר שסמסונג הודיעה כמה ימים לפני כן כי הסמארטפון המתקפל הראשון שלה, גלקסי פולד, יגיע לשווקים נבחרים בספטמבר, לאחר תיקון התקלות שנתגלו בו.  בסמסונג הסבירו כי בחודשים האחרונים הם שיפרו את העיצוב של המכשיר, בעיקר בכל הנוגע למסך המתקפל - שהיווה נקודת התורפה שלו. "לקחנו את הזמן כדי לבחון מחדש את עיצוב המוצר, לבצע את השיפורים הנדרשים ולהריץ בדיקות קפדניות", הסבירו בחברה, שהפיצה תמונות של המכשיר בגרסתו החדשה, הכוללת כמה קלים בעיצוב.