חברת פלאפון הודיעה היום (שלישי) על השקת 'פלאפון+', והכריזה על כניסת רשת הדור ה-5 (5G) לישראל. כאמור, במהלך החודשים האחרונים שדרגה פלאפון את ליבת הרשת באמצעות חברת אריקסון ופרשה את מספר האתרים הרחב ביותר בישראל בתחום התדר 3.5 גה"ץ, המשמש לטכנולוגיית הדור ה-5, זאת לצד מאות אתרים הפועלים כבר היום על תדר 700 מגה הרץ, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים.

בחברה ציינו כי "מיד עם סיום המכרז, בעוד מספר ימים ועד ה- 1.9 בכפוף לקבלת התדר, יוכלו לקוחות פלאפון עם ציוד קצה תומך לגלוש על הרשת החדשה, המתקדמת והמהירה ביותר בעולם". במסגרת השקת 'פלאפון+.' הדגימה החברה בשידור חי מהירות הורדה של 1.6 ג'יגה והציגה את יכולות הטכנולוגיה המתקדמת בכל היבטי חיינו: תחבורה, רפואה, לימודים, עסקים ועוד.

עוד הוסיפו בפלאפון כי כבר היום יכולים לקוחות החברה לרכוש מכשירים תומכי טכנולוגיית דור 5, ולהצטרף למסלולים ייעודיים, כך שעם קבלת התדרים ייהנו מביצועים משופרים ואיכותיים ברמה הגבוהה ביותר. בין המכשירים שיחלו להימכר היום ניתן למצוא את ה-Xiaomi mi 10 בעלות של 2,999 ש"ח, ו-Huawei Router 5G בעלות של 1,899 ש"ח. המכשירים הללו מצטרפים ל-Xiaomi Poco F2 Pro הנמכר בעלות של 2,499 ש"ח. כל המכשירים מגיעים עד בית הלקוח בשליחות ללא עלות. כמו כן, עד סוף השנה יורחב הצע המכשירים משמעותית עם מכשירים מבית סמסונג, LG ו- Apple.

מיצגי 5G של פלאפון (צילום: רפי דלויה)מיצגי 5G של פלאפון (צילום: רפי דלויה)

כמו כן, לקוחות פלאפון הנמצאים בכל אחת מתכניות החברה ובעלי מכשיר תומך יוכל ליהנות מרשת הדור ה- 5. בנוסף, היום נפתחו להרשמה מוקדמת חבילות ייעודיות לדור ה- 5 באתר הבית של החברה:

  • 'פלאפון+.5G Gaming' הכוללת קו סלולרי, GB200 וגלישה חופשית באפליקציות Gaming נבחרות, ביניהן: Fortnite, PUBG, Minecraft ועוד ב- 49.9 ש"ח לחודש.
  • 'פלאפון+, 5G MAX' הכוללת קו סלולרי ונפח גלישה ענק של GB500 ב- 59.9 ש"ח לחודש
  • 'פלאפון+. 5G STINGTV' הכוללת קו סלולרי, GB200 ואת חבילת הסדרות של שירות הטלוויזיה  STINGTV by yes ב- 69.9 ש"ח לחודש.

כמו כן, פלאפון הקימה תערוכת מיצגים המדגימה את היכולות של רשת הדור ה-5 בכל ההיבטים, כאשר חלק מהמיצגים מוצגים בישראל ובעולם לראשונה, לאחר שהיו אמורים להיחשף בתערוכת הסלולר הבינלאומית השנתית בברצלונה שבוטלה עקב התפשטות נגיף הקורונה. בין המיצגים הבולטים ניתן לראות נהיגה מרחוק על גבי הדור ה- 5, מיצג מציאות רבודה המשלב דיגיטל במרחב האורבני, פתרון Private 5G Network, המאפשר הקמת רשת פרטית ומאובטחת לעסקים  לארגונים, רפואה חכמה – היכולת להעביר מידע, כדוגמת – העברת צילום סקירת אולטרסאונד מאמבולנס בזמן אמת לצוותי רפואיים מרוחקים בחדר ניתוח, וסביבה וירטואלית במציאות מדומה ללמידה ועבודה מרחוק מכל מקום בעולם.

רן גוראון (מימין) אילן סיגל (משמאל) (צילום: רפי דלויה)רן גוראון (מימין) אילן סיגל (משמאל) (צילום: רפי דלויה)

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון אמר: "פלאפון גאה להיות החברה הראשונה בישראל שמשיקה את הדור ה-5 של הסלולר, כך שמרגע סיום מכרז התדרים וקבלת התדר, נפעיל באופן מידי את הרשת לראשונה בארץ, זאת הודות לפרישה נרחבת שביצעה החברה יחד עם אריקסון ושדרוג ליבת הרשת. כבר היום לקוחות החברה יכולים לרכוש מכשירים תומכי הטכנולוגיה ולהצטרף לחבילות ייעודיות לדור ה-5, כך שניתן יהיה גם בישראל ליהנות מחוויית הגלישה והצפייה הטובה והמתקדמת ביותר בעולם".

אילן סיגל, סמנכ"ל שיווק פלאפון, הוסיף כי "הדור ה- 5 מהווה שלב נוסף ומשמעותי בהתפתחות הטכנולוגית העולמית ועומד לשנות את הדרך בה אנו עושים שימוש בסלולר שלנו. המיצגים שהבאנו יחד עם חברת אריקסון מדגימים את האיכויות המתקדמות של הטכנולוגיה אשר תשפיע על איכות חיינו בכל התחומים, בהם: תחבורה, רפואה, לימודים, משק בית ועוד. אנו גאים להמשיך ולעמוד בחזית הטכנולוגיה ולהביא את הבשורה המתקדמת ביותר בשוק הסלולר, שתביא לאיכויות גלישה יוצאות דופן ולפתרונות טכנולוגיים חדשניים שטרם נראו כמותם".

נמרוד בן טוב, סמנכ"ל הנדסה פלאפון ציין עוד כי "אנחנו נמצאים בפתחו של מכרז התדרים לדור 5, אליו נערכנו מבעוד מועד בפרישת אתרים בכל רחבי הארץ: החל ממאות אתרים שתומכים בתדרי 700 הפועלים כבר עתה, ובנוסף מערכות דור 5 הנפרשות בימים אלה. לצד זאת שדרגנו את מערכות הליבה של הרשת, ונהיה מוכנים לספק ללקוחותינו גלישה מהירה בדור 5 מיד עם סיום המכרז וקבלת התדרים".