חברת התעופה האמירתית Emirates השיקה היום את הקו החדש לתל אביב, באמצעות מטוס הבואינג 777 Game Changer החדיש ביותר שלה. 

לכבוד השקתו של הקו לישראל, שהינו בעל חשיבות רבה לחברה, הצטרפה לטיסת הבכורה משלחת מכובדת של בכירים, וביניהם שר הכלכלה של איחוד האמירויות הוד מעלתו עבדאללה בין טוק אל מארי, שגריר איחוד האמירויות בישראל הוד מעלתו מוחמד אל חאג'ה, שגריר ישראל באיחוד האמירויות אמיר חייק,  לצד וליד אל-נקבי, מנהל בכיר לתיאום ומעקב במשרד הכלכלה של איחוד האמירויות, ריצ'רד מינץ, יועץ לשגריר איחוד האמירויות בארצות הברית ,אחמד אלמרי, מנהל אזור המפרץ, המזרח התיכון וצפון אפריקה של משרד הכלכלה והתיירות של דובאי, עבדולחמד סדיקי, סגן יו"ר ב-Seddiqi Holding,ורוס קיל, מנהל בחברת Kosher Arabia.

משלחת בכירים מטעם Emirates כללה את מנהל התפעול הראשי עאדל אל רדהא, סגן נשיא בכיר בחטיבת האבטחה של הקבוצה ד"ר עבדאללה אל האשימי, סגן נשיא בכיר לתחומי המסחר של החברה במפרץ, המזרח התיכון ומרכז אסיה עדיל אל-גהית', סגן נשיא לענייני אירו-פוליטיים ותעשייה דייויד ברוז, וסגן נשיא למכירות בתחום המטען ג'פרי ואן האפטן.

טיסת הבכורה של Emirates בישראל,EK931 התקבלה בנמל התעופה בן גוריון בטקס ה"הסלנה" המסורתי, שמשך קהל רב של צופים, חובבי תעופה, ואורחים מרחבי התעשייה לצפות בהגעתה של הטיסה הראשונה של חברת התעופה לישראל. בעת הנחיתה התקבלה משלחת הבכירים על ידי שרת התחבורה, ח"כ מרב מיכאלי.

לאחר טקס קבלת הפנים, חשפה חברת התעופה Emirates את פנים המטוס החדיש שלה, הבואינג 777 Game Changer בפני הקהל המכובד. המטוס מציע לקהל הנוסעים את המחלקה הראשונה הייחודית והראשונה בעולם המורכבת מסוויטות יוקרה פרטיות הסגורות במלואן, בעלות חלונות וירטואליים ואף מציעות שירות חדרים, על מנת להבטיח את נוחות הלקוח בכל מחלקות תא הנוסעים. בהמשך, Emirates תפעיל בקו לתל אביב את הבואינג 777-300ER שלה בקו דובאי-תל אביב, המציעות שמונה סוויטות פרטיות במחלקה הראשונה, 42 מושבים שטוחים במחלקת עסקים ו-304 מושבים מרווחים במחלקת תיירים, בטיסות יומיות.

שרת התחבורה מיכאלי: "הקשרים בין ישראל לאיחוד האמירויות הם קשרים אסטרטגיים, כלכליים וקריטיים לחיזוק מעמדנו אל מול האיומים המשתנים במזרח התיכון. בביקורי האחרון באיחוד האמירויות חתמתי על הסכמים שיקלו על המסחר והתנועה בינינו, ככלי להעצמת האזרחיות והאזרחים והכלכלות של שתי המדינות. הצעד שאנו מציינות היום הוא הרבה מעבר לתעופה, זהו צעד מדיני חשוב שמטשטש את הגבולות הפיזיים בינינו, ומחזק את המחויבות ההדדית שלנו".

עאדל אל רדהא, מנהל התפעול הראשי של Emirates: "אנו נרגשים לקראת השקת הקו לתל אביב אשר מתווסף לרשת ההולכת וגדלה שלנו. מהרגע שהכרזנו לראשונה על תוכניות לכלול את תל אביב במערכות ההזמנות העולמיות שלנו, קיבלנו ביקוש עז מצד מטיילים - לא רק בישראל, אלא גם מרבים מהיעדים שלנו כולל לאיחוד האמירויות וממנה. חלק מהביקוש הרב הגיע גם מאוסטרליה, אינדונזיה, ברזיל, ארצות הברית והפיליפינים. הביקוש הרב משקף את החוזק של היצע המוצרים שלנו, את טווח הפעילות של הרשת הגלובלית שלנו ואת היעילות של המרכז שלנו בדובאי לחיבורים ברחבי העולם. הקו החדש שלנו יספק הזדמנויות חדשות לתיירות, מסחר ועסקים.

אנו מצפים לקבל את פני הלקוחות שלנו ושמחים לאפשר להם לחוות את המוצר הייחודי של Emirates הן על הקרקע והן על גבי המטוס, וליהנות מחוויה ייחודית בכל המחלקות. אנו מנצלים את ההזדמנות כדי להודות לחברים ולשותפינו על התמיכה בהשקת הקו".

לוחות הזמנים של הטיסות של Emirates לתל אביב וממנו נבחרו על מנת לספק גישה נוחה לדובאי, ולטיסות המשך ליעדים פופולריים כמו אוסטרליה, הפיליפינים, האיים המלדיביים, סרי לנקה, תאילנד ו-ויאטנם.

בנוסף, שותפות ה-codeshare של Emirates עם flydubai מציעה לנוסעים עוד יותר אפשרויות בהגעה אל דובאי, ופותחת גישה לרשת המשולבת של שתי החברות, המשתרעת על פני 210 יעדים ב-100 מדינות.

נוסעים המחפשים חבילות תיירות מובחרות לדובאי וליעדים פופולריים אחרים באמירויות בתמורה מצוינת יכולים גם להזמין את החופשה שלהם עם Emirates Holidays כדי ליהנות מפתרון מהיר וקל בהתאמה אישית.

היחסים החזקים בין איחוד האמירויות לישראל הובילו לצמיחה משמעותית במספר העסקים שהוקמו לאחר החתימה על "הסכמי אברהם" ההיסטוריים. נכון להיום, למעלה מ-500 חברות ישראליות פועלות באיחוד האמירויות, והסחר בין איחוד האמירויות לישראל צפוי להגיע ל-2 מיליארד דולר עד סוף השנה הנוכחית על פי נתוני הלמ"ס בישראל.

הקו החדש של Emirates יעזור לטפח קשרים עסקיים ותיירותיים נוספים. בחיבור חיוני לרשת הגלובלית הענפה של החברה, המסלול החדש בין דובאי לתל אביב יסייע לשתי המדינות בקידום שיתוף הפעולה הכלכלי שלהן על פני מספר תחומים, כולל טכנולוגיה, בריאות, חינוך, השקעות, ועוד.

לחיזוק המסחר בין המדינות, תציע Emirates SkyCargo, קיבולת מטען של 20 טונות בממוצע בכל טיסה, לייצוא מוצרים ישראליים כמו פירות וירקות, תרופות, מכונות תעשייתיות ואלקטרוניקה, מתכות ומוצרים בעלי ערך גבוה אחרים לאיחוד האמירויות, ולשווקים בינלאומיים אחרים. במקביל, תעביר חברת התעופה  לישראל חומרי גלם ורכיבים לייצור, מוליכים למחצה וחבילות מסחר אלקטרוני.

לפי מחלקת הכלכלה והתיירות של דובאי, למעלה מ-300,000 ישראלים ביקרו באיחוד האמירויות בשנתיים האחרונות למרות מגבלות המגיפה, ומספר זה צפוי לעלות עם הקלות נוספות בהגבלות הנסיעה.

הטיסות של Emirates בקו דובאי-תל אביב, EK931 ו-EK932.

EK931 – תמריא בכל יום בשעה 15:50 שעון דובאי ותנחת בנתב"ג בשעה 18:00 שעון ישראל. 

EK932 – הטיסה חזרה, תמריא מתל אביב בשעה 19:55, ותנחת בדובאי בשעה 23:59 שעון דובאי.

הנוסעים הישראליים בקו ייהנו מהחוויה עטורת הפרסים של חברת התעופה, עם מוצרים חדשניים ונגיעות מותאמות אישית בכל מחלקת תא נוסעים, יחד עם אירוח חם מצוות תא הנוסעים של חברת התעופה. הנוסעים יכולים גם להתענג על תפריטים טריים, כולל ארוחות כשרות, הזמנה מראש בכל הטיסות, ולהתפנק עם מערכת הבידור ICE של Emirates, המציעה למעלה מ-5,000 ערוצי בידור לפי דרישה לבחירה, כולל סרטים ותוכן בשפה העברית.