שר החינוך יואב קיש הודיע היום (שני) כי שלמה נקדימון, שזכה לכינוי "צייד הסקופים", הוא חתן פרס ישראל לשנת תשפ"ד בתחום תקשורת ותקשורת חזותית. הפרס מוענק לו על פועלו רב השנים בתחום העיתונות, הספרות הדוקומנטרית וההיסטוריה של מדינת ישראל מאז הקמתה ועד לשנים האחרונות. בוועדת הפרס ישבו עורך "מעריב" דורון כהן, השר לשעבר נחמן שי והסופרת והעיתונאית עירית לינור.

בן גביר הכריע: ניצב אבשלום פלד יהיה המפכ"ל הבא של המשטרה
הנקמה בדרך: אלה הטילים האיראניים שיכולים להגיע לישראל

במסגרת עבודתו העיתונאית, נקדימון סיקר לאורך יותר משישה עשורים את המערכות הפוליטיות של מדינת ישראל ואת המדיניות של ממשלותיה, וחשף שורה ארוכה של פרשיות שיש להן חשיבות היסטורית. נקדימון אף חיבר ספרי מחקר תיעודיים, שחלקם הפכו לחומרי הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה.

חברי וחברות ועדת הפרס ציינו בנימוקיהם למתן הפרס כי נקדימון הוא עיתונאי בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו והוא הוכיח זאת בכל שנות פעילותיו הרבות, כתבותיו העיתונאיות וספריו מהווים יחדיו מצג עיתונאי מקורי ונדיר המהווה סיקור ותיעוד מתמשך של נושאים העומדים במרכז החיים בציבור בישראל. עוד ציינה הועדה בנימוקיה כי פרסומיו של נקדימון, במהלך השנים, תרמו לחשיפת האמת בנושאים חשובים ומרכזיים בדברי הימים של מדינת ישראל.