גאווה ישראלית: הספר "מלכת היופי של ירושלים" מאת שרית ישי לוי נבחר לרשימת קריאה מומלצת בפרויקט מיוחד של ה'וושינגטון פוסט'. זהו הספר היחידי של סופר ישראלי שנכנס לרשימת הקריאה הזאת. הספר "מלכת היופי של ירושלים", שתורגם לשפות רבות והיה לרב מכר עולמי, נכנס לרשימת ההמלצות של עיתון ה'וושינגטון פוסט' בפרויקט מיוחד בו המליצו כתבי העיתון מרחבי העולם על ספרים בינלאומיים שיצאו לאור בארצות הברית.

הספר ''מלכת היופי של ירושלים'' מאת שרית ישי לוי (צילום: יח''צ)הספר ''מלכת היופי של ירושלים'' מאת שרית ישי לוי (צילום: יח''צ)

"מלכת היופי של ירושלים", שיצא לאור בישראל בהוצאת מודן לפני כשבע שנים, זכה להצלחה עצומה בישראל מכר למעלה מ-250,000 עותקים. הספר תורגם לשפות רבות ועומד להפוך לסדרת טלוויזיה בבימויו של עודד דוידוף שתצולם בקיץ בהפקת 'ארצה הפקות' ותשודר כסדרת דרמה יומית בת 50 פרקים בYes. הספר יצא לאור בארצות הברית בהוצאת סן מרטין היוקרתית.

הספר ''מלכת היופי של ירושלים'' מאת שרית ישי לוי (צילום: יח''צ)הספר ''מלכת היופי של ירושלים'' מאת שרית ישי לוי (צילום: יח''צ)

לאחר פרסום הפרויקט ב'וושינגטון פוסט', אמרה הסופרת ישי לוי: "אני שמחה וגאה להיות ברשימת ההמלצה המאוד מכובדת של ה'וושינגטון פוסט'. ספרי נבחר כספר עברי יחיד בין ספרים אמריקאים וספרים בינלאומיים וגם זו מבחינתי גאווה לא קטנה". "מלכת היופי של ירושלים" מספר על ארבעה דורות של נשים במשפחה ירושלמית אחת, בתקופה של מלחמת העולם השנייה ועד ימינו והוא אורג יחד את ההיסטוריה המשפחתית עם ההיסטוריה של מדינת ישראל ושל העיר ירושלים.