הסופ"ש האחרון היה אחד החזקים ביותר בתולדות ימי הקולנוע בישראל. כ-300 אלף איש פקדו את בתי הקולנוע בסוף השבוע (עלייה של ארבעים אחוזים לעומת הסופ"ש הקודם שהיה חזק גם הוא).

"בואו נעמוד באור ולא בחושך": עברי לידר במסר מיוחד למפגינים

על רקע הסערה הפוליטית, צפו בהצצה למערכון מיוחד של "ארץ נהדרת"

הסיבה להיסטריה הוא מה שהפך לתופעה תרבותית חסרת תקדים המכונה "ברבינהיימר". שני הסרטים המדוברים ביותר של התקופה, "ברבי" ו"אופנהיימר", שלא באמת קשורים אחד לשני למעט מקריות בתאריך יציאתם – נקשרו זה בזה ע"י קהלי המעריצים שהפכו את יציאתם הסמוכה לחגיגה ברשתות החברתיות ובקולנוע. צופים רבים דיווחו כי קנו כרטיסים לשני הסרטים, חלקם ראו את הסרטים בזה אחר זה באותו יום, בעוד צופים אחרים התחרו והתווכחו ביניהם איזה סרט עתיד להיות יותר טוב.

אחרי סוף השבוע - נראה כי יש מנצח ברור בקרב הצופים בישראל - 130 אלף איש צפו ב"ברבי" בעוד 65 אלף בחרו ב"אופנהיימר".

שני הסרטים, האחד קומדיה סאטירית על בובה והשני דרמה פוליטית על אבי פצצת האטום, זכו לשבחי הביקורות מיד לאחר יציאתם ויש שכבר מעריכים כי התחרות בינהם תמשך כל הדרך על לטקס האוסקר. צופים מדווחים כי הקרנות רבות של שני הסרטים הסתיימו במחיאות כפיים ספונטניות של הקהל. מעריצי ומעריצות ברבי אף הגדילו לעשות והגיעו לבתי הקולנוע לבושים בורוד לכבוד ההקרנות מה שהביא לכמה מראות יוצאי דופן במיוחד ברחובות הארץ.

מתוך הסרט ''אופנהיימר'' (צילום: באדיבות טוליפ אינטרטיימנט)
מתוך הסרט ''אופנהיימר'' (צילום: באדיבות טוליפ אינטרטיימנט)

טוליפ אנטרטיינמנט, שמפיצה בישראל את שני הסרטים (טוליפ היא נציגת האולפנים וורנר ויוניברסל בישראל) מדווחת כי בשני הסרטים צפו יחד קרוב למאתיים אלף איש. שני שליש מתוכם צפו בברבי מה שהופך את הפתיחה של הסרט לפתיחה השנייה בגודלה באיי פעם לסרט שאינו סרט המשך או רימייק (אחרי סופר מריו שיצא מוקדם יותר השנה), והיתר באופנהיימר שמחזיק עכשיו בשיא הפתיחה הטובה ביותר איי פעם בישראל לסרט דרמה.