הלילה (ראשון) התקיים במלון "בברלי הילטון" בלוס אנג'לס טקס פרסי גלובוס הזהב ה־76. את הטקס הנחו צמד השחקנים סנדרה או ("האנטומיה של גריי") ואנדי סמברג ("סאטרדיי נייט לייב"), שנבחרו למשימה בזכות הכימיה ביניהם, שהתגלתה כשהגישו יחד בטקס האמי האחרון את פרס הבימוי לקומדיה.

חשיבותו של הטקס, מעבר להיותו במה נוספת להצגת אאוטפיטים נוצצים, שלעתים גם משמשים כבגדי מחאה (ראו טקס גלובוס הזהב 2018, שאליו הגיעו נשות הוליווד לבושות שחורים, כחלק מהקמפיין MeToo#), היא בהיותו הפרומו לדבר האמיתי: טקס האוסקר. במהלך הערב הוענקו פרס מפעל חיים ע"ש ססיל ב. דה־מיל לשחקן האגדי ג'ף ברידג'ס (69), הצרוב בתודעה כ"דוד" מסרט הפולחן "ביג לבובסקי", כמו גם מהופעות בלתי נשכחות שלו בסרטים "לב אמריקאי", "נערי בייקר המופלאים", "אומץ אמיתי" ועוד.

בגזרת הסרטים הוביל "סגן הנשיא" עם שש מועמדויות, ובהן הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר (אדם מקיי, "מכונת הכסף"). במרכז הסרט - עלייתו של דיק צ'ייני (כריסטיאן בייל), סגן הנשיא החזק ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. לצורך התפקיד הוסיף בייל כ־20 קילוגרמים למשקלו, מה שלא לגמרי זר לו, אחרי שהעלה משקל דומה לצורך תפקיד בסרט "חלום אמריקאי". בייל קטף את פרס השחקן הטוב ביותר על השתתפותו בסרט.

"רפסודיה בוהמית", סרטו של הבמאי בריאן סינגר, ובמרכזו - חייו של פרדי מרקיורי, סולן להקת קווין, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר. מעניין לציין כי תפקידו של מרקיורי, שאותו מגלם השחקן ראמי מאליק, שקטף את פרס השחקן הטוב ביותר, הוצע בתחילה לסשה ברון כהן, שפרש מהפרויקט עקב חילוקי דעות אמנותיים. "רפסודיה בוהמית" לקח את הבכורה מ"כוכב נולד" של בראדלי קופר, שגם שיחק בו. כוכבת הסרט, ליידי גאגא, שהשיר Shallow בביצועה קטף את הפרס, הפסידה את הפסלון בקטגוריית השחקנית לגלן קלוז, שזכתה בו על הופעתה ב"האישה".

גלן קלוז. צילום: רויטרס

בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר, זכה הסרט המקסיקני "רומא", של הבמאי אלפונסו קוארון. הסרט, שקיבל ביקורות סוחפות גם בארץ, שהכתירו אותו בין היתר כ"הסרט הטוב ביותר של המאה ה-21", מגולל את סיפורה של קליאו, מנהלת משק בית אצל משפחה ממעמד הביניים במקסיקו סיטי, שנמצאת במצוקה משפחתית עקב עזיבתו של האב את הבית. קוארון, הבמאי של הסרט זכה גם בפרס הבמאי הטוב ביותר. 

בפרס הסרט הקומי הטוב ביותר זכה הסרט "הספר הירוק", אותו ביים פיטר פארלי. הסרט עוסק במסעו של הפסנתרן האמריקאי אל שירלי, ושומר ראשו הניו יורקי ונהגו, טוני ליפ, אל דרום ארצות הברית בשנת 1960. הסרט נקרא על שם הספר "הספר הירוק לנהג הכושי", שמהווה מדריך טיולים לנסיעה בכבישים, ונועד לעזור לאפרו-אמריקאים בהתמודדות עם בעיות האפליה הגזעית במדינות בדרום ארצות הברית. 

בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרת טלוויזיה קומית, זכה השחקן האהוב מייקל דאגלס, שזכה בעברו פעמיים בפרס האוסקר. דאגלס זכה בפרס גלובוס הזהב על משחקו בסדרה "שיטת קמינסקי" של נאטפליקס, שעוסקת בשני גברים בני 70, האחד מהם (דאגלס) מלמד את שיטת קמינסקי בסטודיו שלו למשחק, והשני (אלן ארקין) הוא סוכן שחקנים הוליוודי. 

קוארון עם פרסיו. צילום: רויטרס

דאגלס. צילום: רויטרס
צוות הסרט "הספר הירוק" מקבל את הפרס. צילום: רויטרס

עוד בגזרת הטלוויזיה, העונה השישית והאחרונה של סדרת הריגול "האמריקאים", קטפה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר. במרכז הסדרה, שמתרחשת בתקופת המלחמה הקרה, שני סוכני ק.ג.ב שמתחזים לזוג אמריקאי טיפוסי.