מירי רגב, שוב, נגד האקדמיה לקולנוע. בפוסט שכתבה הבוקר (שני) בפייסבוק, יוצאת שרת התרבות והספורט נגד זכייתו של הסרט "ימים נוראים" בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר - מה שכמובן הופך אותו לנציג הישראלי לאוסקר. כזכור, "ימים נוראים" עוסק ברצח רבין ובדמותו של הרוצח, יגאל עמיר, תוך שהוא מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, אז ראש האופוזיציה. 

"יגאל עמיר הוא רוצח שפל שירה קליע בלב האומה ועשה את החמור מכל, רצח ראש ממשלה, כתבה רגב. "אמש קיבל הסרט 'ימים נוראים' את פרס האקדמיה לקולנוע בקטגוריה הסרט הטוב ביותר. האקדמיה בוחרת שוב לבחור סרטים מתריסים המכוונים לפרק את מרקם היחסים העדין בחברה הישראלית. אין מקום לסרט שמנסה להבין את עמיר ואת מניעיו ואין מקום לסרט המנסה לרמוז או להאשים גורמים אחרים במעשה השפל שהוא עשה".

לטענת רגב, "היוצרים שוב לא החמיצו הזדמנות לייחס לראש הממשלה בנימין נתניהו חלק במסע ההסתה, דבר שהוא סילוף, עיוות והטעיה של הציבור ומנותק לחלוטין מהעובדות. הביקורת של נתניהו את מדיניות ממשלת רבין על רקע הסכמי אוסלו היא לגיטימית במדינה דמוקרטית".

 
"הסרט לא זכה לתמיכת אף אחת מהקרנות הנתמכות על ידי משרד התרבות והספורט ולא בכדי", אמרה השרה. "הגם שלא צפיתי בסרט שזכה הערב בפרס אופיר אני מוחה על הניסיון לרמוז כי יגאל עמיר קיבל רוח גבית מסביבה תומכת חברתית ופוליטית. פרס אופיר שניתן לסרט נותן לגיטימציה, ולא בפעם הראשונה, לגופים שמרחיבים את הקרע ומסיתים נגד ציבורים מסוימים במדינת ישראל". 
רגב, שגם השנה לא הגיע לטקס, בפעם השלישית ברציפות, כתבה: "אני נמנעת זו השנה השלישית מלהגיע לטכס אופיר מאחר שהוא אינו מייצג עוד את הקולנוע הישראלי כולו. ראוי שהאקדמיה תעשה חשבון נפש טרום 'ימים הנוראים'".
מוש דנון, יו״ר האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה על דברי השרה רגב: "באופן אירוני, שוב השרה מירי רגב בחרה בדרך ההסתה, והפעם על סרט שבוחן את תוצאותיה של ההסתה. שוב שרת התרבות מדברת על דברים שאינה מבינה בהם. רגב לא צפתה בסרט ובכל זאת מביעה את דעתה. האקדמיה מברכת כל ביקורת אך יחד עם זאת, המינימום המצופה משרת תרבות, בערב החשוב ביותר לתעשיית הקולנוע הישראלית, על שלל גווניה וסוגיה, הוא לברך את הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות. טקס פרסי אופיר התאפיין בקריאה לאחדות ואיחוד לבבות כנגד ההסתה. בזמן ששרת התרבות עסוקה בפוליטיזציה מעייפת, אנו עסוקים בהנגשת הקולנוע ובחיבור בין היוצרים היצירות והציבור בישראל. בפרויקט "מובילים קולנוע לפריפריה". ברחבי הארץ תוך שת"פ עם רשויות בדרום בצפון במזרח ובמרכז. יעידו על כך עשרות אלפי אנשים הבאים לפגוש אותנו. יצוין כי בשונה מדברי השרה, היא אינה הוזמנה לטקס. היות והאקדמיה הישראלית לטלוויזיה וקולנוע הינה ארגון א-פוליטי. ברכות למשה אדרי, דודי זילבר מפיקי הסרט "ימים נוראים" וירון זילברמן במאי הסרט. בהצלחה באוסקר האמריקאי".