פסטיבל הקולנוע ירושלים ייפתח ב-21 ביולי בבריכת הסולטן בהקרנת בכורה חגיגית של "משולש העצבות", הזוכה הגדול של פסטיבל קאן. הסרט, שזכה בפרס דקל הזהב, יופץ בארץ ע"י בתי קולנוע לב.

"משולש העצבות", סרטו דובר האנגלית הראשון של הבמאי המוערך וזוכה הפרסים רובן אוסטלונד, סחף את הקהל בהקרנת הבכורה העולמית שלו בקאן והוכרז מיידית כמועמד מוביל לזכייה בפרס הגדול. הסרט הוא סאטירה מושחזת על האלפיון העליון, על משפיענים ומשפיעניות ועל פערי המעמדות. במרכז העלילה ניצבים דוגמנית מצליחה ודוגמן מצליח קצת פחות שמנהלים קשר הנע בין הרומנטי לאינטרסנטי. השניים יוצאים לשיט על ספינת תענוגות שרוב התיירים בה הם מיליונרים ואוליגרכים המתייחסים בפטרונות לעובדים שעל הסיפון, אבל את ההפתעה האמיתית הסרט שומר לסוף.

חמש שנים לאחר שזכה בדקל הזהב בפסטיבל קאן על "הריבוע", רובן אוסטלונד שיחזר את ההישג הודות לסרט "משולש העצבות", והצטרף בכך למועדון מצומצם של במאים שזכו בפרס היוקרתי יותר מפעם אחת (הכולל את פרנסיס פורד קופולה, מיכאל הנקה, האחים דארדן ואמיר קוסטוריצה).

רוני מהדב-לוין, מנהל הפסטיבל, ואלעד סמורזיק, המנהל האמנותי מסרו היום: "אנחנו גאים לפתוח את הפסטיבל השנה עם 'משולש העצבות’, אחד הסרטים היפים, החכמים והמצחיקים ביותר שראינו מזה זמן רב. רובן אוסטלונד, מיוצרי הקולנוע החשובים והמקוריים בדורנו, הדהים את הצופים בפסטיבל קאן האחרון עם סרט רענן ויוצא דופן המצליח להיות מבדר וחתרני בעת ובעונה אחת. הוא מעביר את רוח התקופה שאנו חיים בה באופן חד ומדויק, ולפיכך לא הופתענו כאשר חבר השופטים החליט להעניק לו את דקל הזהב. אנחנו רוצים להודות לבתי קולנוע לב, מפיצי הסרט בישראל, ובטוחים שאלפי הצופים בבריכת הסולטן יזכו לחוויה בלתי נשכחת".