ב-26 בנובמבר נציין עשור לפטירתו של אריק איינשטיין, זמר, שחקן, יוצר, מגדולי האמנים בישראל, אמן פורץ דרך שביצירתו רבת השנים והגוונים הצליח לצייר את פניה היפות וגם העוקצניות של הישראליות, לדלג בקלילות בין הנימה האישית לאמירה הקולקטיבית, ובקולו החם והעמוק להוות פסקול של מדינה שלמה.

איינשטיין, הצבר האולטימטיבי, תחזק קריירה מפוארת בת 56 שנים שידעה עליות, מורדות, הצלחות, כישלונות ואינספור שיתופי פעולה שהגדירו מחדש את התרבות הישראלית, אבל הדבר שנותר זהה אצלו לכל אורך הדרך זו הנאמנות שלו לעצמו ולשיריו. 

למעשה, שיריו, הן אלה שיצר והן אלה שביצע ובפיו,  נשמעו אוטוביוגרפיים, היוו מראה מובהקת לחייו, למחשבותיו, לרגשותיו וללבו, ונותרו כאלה עד יומו האחרון. גם בתקופות ששיריו לא זכו לחשיפה או להערכה הראויה בשל חילופי העונות והזמנים, אריק לא חדל מליצור ולהקליט כי עבורו, וגם עבורנו, השירים היו אוויר לנשימה.  

שיריו, המוכרים ואלו שפחות, היוו את ההשראה ליצירת סדרה זו ("חייו מלאי שיר") בת ארבעה פרקים (ופרק בונוס) בדיגיטל של 103FM כי דרך השירים בעצם ניתן ללמוד על חייו האישיים והמקצועיים, רגשותיו הכמוסים ביותר ואופיו של איינשטיין.

בפרקים אלו, הערוכים בסדר כרונולוגי, נצא דרך השירים אל סיפור חייו, כשלא  המגיש יספר אותו, אני  אלא  בעיקר אריק, בקולו, בדיבורו ובשיריו – יפתח לנו צוהר אל סיפורו המרתק, העצום, המרגש, המצחיק, הטרגי והאנושי כי הרי חייו, כמו חיינו, מלאי שיר.

מדי יום שישי לאורך חודש נובמבר יועלה פרק אחד בסדרה, וישלב לצד קטעי ארכיון נדירים וראיונות עם הזמר, את שיריו, אלו הפותחים צוהר לעולמו הפנימי. הפרקים ערוכים בסדר כרונולוגי ומכסים את הקריירה של איינשטיין בין השנים 1957-2013. 

כאמור הפרק הראשון, שיעסוק בשנות הקריירה הראשונות של איינשטיין, יועלה לדיגיטל של 103fm כבר ביום שישי הקרוב, ה-3 בנובמבר.

 דודי פטימר: "אריק איינשטיין הוא הפסקול הישראלי של כולנו, ובימים אלו, כשאנחנו נמצאים באחת התקופות הקשות ביותר בתולדותינו כעם וכמדינה, יש בשירים שלו, מהמוקדמים ועד המאוחרים, הרבה חיבוק, נחמה, אחווה ואהבה שכל כך נדרשות לנו, תמיד ובייחוד עכשיו. לא לשווא הוא נחשב לאחד הסמלים הישראלים האהודים בתרבות הישראלית: הוא ידע לתאר ולבטא בשיריו את הכאב, את הצער, את המחאה וגם את השמחה והחום בצורה הכי אותנטית ונוגעת, ללא התפלספויות מיותרות, ללא רעש וצלצולים וללא פילטרים.

הסדרה הזו, על ארבעת פרקיה (ופרק בונוס נוסף) נוצרה מתוך אהבה ליצירתו של אריק ובעיקר מתוך אהבה למאזינים ולמעריצים הרבים שלו, שיצירותיו וקולו נטועים בהם כחלק בלתי נפרד מהשגרה ומהמציאות. רוצה להודות גם לצוות הדיגיטל של 103fm: אמיתי דואק, אלון כץ ויניב מורוזובסקי על העזרה ביצירת סדרה זו, בתקווה שתצליח, ולו במעט, לחמם את הלב בזמנים כואבים אלו".