לפתיחת הקונצרט החדש "סיפור חורף" של תזמורת הבארוק ירושלים הוזמן עיבוד מיוחד מהמוזיקאית נועה שמר לתזמורת בארוק ושתי זמרות לשיר "ערב מול הגלעד" של המשוררת לאה גולדברג, מתוך מחשבה על ילדים שהופרדו ממשפחתם, ובקרוב מאוד, בתקווה, יתאחדו. בתזמורת החליטו להקדיש את הביצוע המצמרר לטובת המאבק להחזרתם המיידית של בני משפחה ביבס, וכן מחווה לילדים שחזרו מהתופת ולכל ילדי ישראל שעברו ועוברים תקופה קשה.

בקונצרט הבארוקי, שיופיע בתל אביב, בירושלים, בחיפה וברחובות (16-20 בדצמבר), תבוצע גם הקנטטה הפסטורלית "אמינטה ופילידה" מאת הנדל, אותה חיבר כשחי באיטליה, לסיפור האהבה בין הרועים. את הקנטטה ישירו זמרות הסופרן תום בן ישי ולירון גבעוני. עוד בקונצרט תבוצע פתיחה - סוויטה מלאת חן מאת טלמן (B2:55) וקונצ'רטו וירטואוזי מבריק וחגיגי מאת ויואלדי לשני כינורות וצ'לו בביצוע סולניות מבין נגניות התזמורת: נעם שוס ודפנה רביד בכינור ואורית מסר יעקבי בצ'לו. 

בשל המצב התזמורת החליטה להוריד את מחירי הכרטיסים וגם את מחירי ההנחות על מנת להקל על הקהל. כמו כן, משפחות החטופים, מפונים מהדרום ומהצפון מוזמנים להגיע לקונצרט ללא תשלום. פרטים באתר תזמורת הבארוק ירושלים ובטלפון 02-6715888.