בימים אלה זוכה היוצר-זמר אריק סיני (74) לעדנה מחודשת הודות להופעותיו המצוינות ב"כוכב הבא לאירוויזיון", ולמרות שהודח מן התכנית בשלב מתקדם מאד – הוא הרוויח את הפרס הגדול: דורות צעירים שלא נולדו כשלהיטיו הגדולים חרכו את הרדיו מגלים אותו דרך התכנית, נוהרים להופעותיו והוא זוכה להערכה הראויה כאמן משמעותי בפסקול הישראלי.

למרות הכל פסטיבל הג'אז יוצא לדרך: מאיה בליזצמן מספרת על הדילמות והקשיים
פחות משנה אחרי שחטפו טילים, הקנדים מגיעים שוב לישראל

אריק סיני הוא אמן שורד: למרות שעבר לאורך הדרך לא מעט משברים ומהמורות, כישלונות וגם הצלחות, הצליח בכנות ובדרך האישית האופיינית לו לשנס מותניו ולהמשיך לשיר והמוזיקה הייתה ועודה עוגן עבורו, ועבורנו. בכלל, נדמה שאין ישראלי שלא מזהה את קולו של סיני, קול שהפך לחלק בלתי נפרד מהפסקול של המדינה בארבעת העשורים האחרונים.

התרגשנו עם "שיר פרידה", שרנו בקולי קולות את "אם אתה בסביבה" ("העיירה שלי"), הרגשנו חלוצים עם "דרך הכורכר", לא הצלחנו להוציא מהראש את הפזמון של "שובי, שובי לפרדס" ועוד יותר קשה היה לנו להפסיק לזמזם את "סיבה טובה".

 

לכן, בפרק זה של "מילים ולחן" בדיגיטל של 103fm בחר דודי פטימר להקדיש שעה שלמה לסיפורו ולשיריו של סיני, מהלהיטים הגדולים משנות ה-70, ה-80 וה-90, דרך שירים יותר מאוחרים ובהם הסינגל האחרון והחדש שהוציא בימים אלה לרדיו, "קיץ חדש", פרי יצירתם של דודו טסה ושי המבר.