ימים ספורים לאחר שביטל זו הפעם השלישית הופעה והפעם בשיקאגו עקב חשש ממחאות פרו-פלסטיניות, מודיע הזמר היהודי המצליח מתיסיהו כי הוא ישוב לישראל לשתי הופעות אשר תתקיימנה ב-2.4 בזאפה ירושלים וב 3.4  בזאפה גני יהושע.

 במהלך ביקורו בישראל יקבל פרס שיוענק לו על ידי המשרד לענייני תפוצות ומלחמה באנטישמיות של השר עמיחי שיקלי . הפרס יוענק לארבעה אנשים משפיעים שפעלו רבות בחזית מתחילת המלחמה עבור ישראל והעם היהודי, לצידו יקבלו את הפרס גם מייקל רפפורט, אביבה קלומפס וסטפן טומספון. 

 הזמר והמוזיקאי מתיסיהו הוא האמן הבינלאומי הראשון שהופיע בישראל מתחילת מלחמה,  בחודש ינואר האחרון הגיע לביקור הזדהות וקיים הופעה בה גייס תרומות עבור מטה החטופים. 

מתיסיהו ידוע כתומך ישראל נלהב, אשר לא חושש להביע את תמיכתו בתקשורת וברשתות שלו. בהודעה על ביטול המופע בשיקאגו כתב: "על אף שמעריציי ואני נפגעים מכך מאוד, לא ניתן לבריונים האלה להפעיל עלינו לחץ. נמשיך לעמוד זקופים מול שנאה".

במהלך השנים ביקר והופיע בישראל מספר פעמים, הקליט כאן אלבום, צילם קליפים ברחבי הארץ ואף שיתף פעולה עם שורה ארוכה של אמנים מקומיים. מתחילת המלחמה מתיסיהו הופיע בעצרת למען החזרת החטופים בוושינגטון וערך הופעות בקמפוסים ומרכזים יהודיים ברחבי ארה"ב. זכורה גם הופעתו בספרד שבה תנועת ה bds ניסתה למנוע את הופעתו והוא בתגובה הניף את דגל ישראל על הבמה מול מפגינים ושר את ג'רוזלם.

מתיסיהו בן ה 44 או בשמו האמיתי מת'יו פולר מילר, פרץ לתודעה העולמית ב-2005 בזכות להיטי ענק כמו One Day, King Without a Crown ו-Jerusalem .

מאז פריצתו המטאורית כזמר רגאיי אורתודוקסי-דתי ששילב ביצירותיו סגנונות מוזיקליים של ראפ, רגאיי ומוזיקה יהודית, הספיק לעבור תהפוכות שונות גם באספקטים המוסיקליים וגם בהשתייכות לקהילה החרדית. מתיסיהו הוא מוסיקאי אמיץ בעל קול ייחודי ופרפורמר איכותי ויוצא דופן, שגאה מאוד בהשתייכותו לעם היהודי.