ב־2 באפריל נפטר המלחין, המעבד ומנצח המקהלות יעקב הולנדר. במהלך שנות פעילותו הטביעה המלחין חותם משמעותי בזמר העברי. הולנדר נולד בקרקוב ובמהלך מלחמת העולם השנייה עבר בגטו קרקוב וב־12 מחנות שונים כולל מאוטהאוזן ואושוויץ. הוא הגיע לישראל לאחר שהיה כלוא במחנה מעצר בקפריסין ונקלט בקיבוץ משמר השרון, משם נשלח ללמוד את יסודות הניצוח וההלחנה.

עד פסטיבל הזמר והפזמון של שנת 1964 היה בענייני המוסיקה הקלאסית, אבל בעקבות עידודה של אשתו דבורה הלחין עבור בני אמדורסקי ונחמה הנדל את השיר 'ילדתי אמרי' וזכה במקום הראשון בפסטיבל.

במהלך השנים הספיק לזכות עוד כפעמיים במקום הראשון בפסטיבלי הזמר: ב־1967 עם השיר 'מי יודע כמה' בביצועו של מייק בורשטיין וב־1970 עם 'פתאום עכשיו, פתאום היום' בביצועו של שלמה ארצי. בקריירה שלו הלחין הולנדר עוד שירים מוכרים לפסטיבלי הזמר והפזמון בהם בין השאר: 'תנו לנו יד ונלך' בביצועה של עירית דותן, 'שיר לערב חג' בביצועה של מירי אלוני ו'אדם לאדם' בביצועה של שושנה דמארי.

המלחין והמעבד גם הרבה לעבוד עם הלהקות הצבאיות בשנות ה־60 וה־70 ושימש כמנהל המוזיקלי של תוכניות כגון 'במרכז העניינים' של להקת פיקוד מרכז, 'שבר ענן' של להקת חיל האוויר ו'במוצב רוח' של להקת גולני. יחסו עם הלהקות הצבאיות לא נגמר כאן, כשהלחין גם לא מעט שירים עבור הלהקות הצבאיות בהם 'להתראות' ו'בימים שכאלה' של להקת פיקוד דרום.

במשך עשרות שנים היה הולנדר מעבד קולי ומנצח של שלל הרכבים קוליים בהם כמה שייסד: 'הרעננים', 'אדם לאדם', 'שירן' ו'השרונים'. ביום הזכרון לשואה ולגבורה של שנת 2007 נבחר להדליק משואה בעצרת הממלכתי ביד ושם.

במלאות עשור ללכתו, ערך יואב חנני, עורך המוזיקה הראשי של 103fm, את מיטב יצירתו לשעה של שירים נפלאים ומוסיקה מענגת. האזנה נעימה.

רשימת השירים:

שלמה ארצי - פתאום עכשיו פתאום היום
מירי אלוני - שיר לערב חג
יהורם גאון - אזכור את הדרך
עירית דותן - תנו לנו יד ונלך
שושנה דמארי - אדם לאדם
להקת פיקוד דרום - בימים שכאלה
דני גרנות - על גל האבן הלבנה
מייק בורשטיין - מי יודע כמה
הפרברים - ליל ניצחון
נחמה הנדל ובני אמדורסקי - ילדתי אמרי
יהורם גאון ודליה עמיהוד - רק חיוך אחד
הפרברים - יש לי אהבה
להקת פיקוד דרום - להתראות
להקת גייסות השריון - אני אוהבת באך
להקת פיקוד הצפון - למפקד באהבה
יהורם גאון - אמרו לי
הפרברים - כתבתי לך שיר
עירית דותן - אני חי כעשב בר
שלמה ארצי - אהבתיה