"לפני שנה, קצת לפני צילומי 'הכוכב הבא לאירוויזיון', נסעתי ללוס אנג'לס לעבוד על חומרים חדשים עם המפיק המוזיקלי שלי ניצן קייקוב", מספר חן אהרוני, "'למרות הכל', סינגל חדש מתוך אלבום שלישי, נולד ממקום של להיות חיובי, לא לוותר לעצמך, להמשיך הלאה ולהתגבר על קשיים".

השיר החדש, יוצא בבוקר שאחרי יציאתו מהארון כפאנסקסואל. לאורך השנים היו לא מעט שמועות סביב נטיותיו המיניות וכעת לקראת השנה החדשה החליט הזמר לשים סוף לשמועות וחשף בפוסט אישי את הדברים הבאים: "שנים סירבתי לשים על עצמי טייטל. להגדיר. לתת למילה לסכם אותי. הרגשתי איך אנשים מסביב מנסים לתייג אותי תחת כותרת שלא הייתה מדוייקת למי שאני. כל הזמן אמרו לי תחליט! או שאתה א׳ או שאתה ת׳. אבל מה עם כל האמצע? אולי אני בכלל פ׳? אמרו לי שזה שלב. אז המתנתי. ידעתי שאני חייב להקשיב ללב שלי. חקרתי. נבהלתי. נשברתי. אהבתי. שאלתי. מה זאת אהבה? מי אני בתוך העולם הענק הזה של רגשות וריגושים? עד שהגיעה ההארה. אני באמת פ׳. פאנסקסואל".

 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

את 2019 אני בוחר להתחיל ב-אמת, ב-דיוק, ב-חיוך וב-קבלה. עברה עליי באמת שנה יוצאת דופן שבתוכה למדתי שמעל כל ההישגים ורגעי האושר הכי חשוב לי להיות בריא. וחלק מבריאות זה להפסיק לשמור דברים בבטן. שנים סירבתי לשים על עצמי טייטל. להגדיר. לתת למילה לסכם אותי. הרגשתי איך אנשים מסביב מנסים לתייג אותי תחת כותרת שלא הייתה מדוייקת למי שאני. כל הזמן אמרו לי תחליט! או שאתה א׳ או שאתה ת׳. אבל מה עם כל האמצע? אולי אני בכלל פ׳? אמרו לי שזה שלב.  אז המתנתי.  ידעתי שאני חייב להקשיב ללב שלי.  חקרתי. נבהלתי. נשברתי. אהבתי. שאלתי.  מה זאת אהבה?  מי אני בתוך העולם הענק הזה של רגשות וריגושים?  עד שהגיעה ההארה. אני באמת פ׳. פאנסקסואל. אני נמשך ומתאהב באישיות, בקול, בעיניים, בלב, בנשמה, בבנאדם!  הצורה מעניינת אבל היא לא העניין. מגדר מבחינתי זה רק עוד פרט במערכות יחסים. ברור שיש צורך במשיכה פיזית ובמקרה שלי, כשזה קורה זה קורה. אני רוצה להאמין שהיום כולנו כבר מבינים שנטייה מינית זה לא רק גיי או סטרייט.  יש ספקטרום כ״כ רחב שלפעמים הולך לאיבוד ומתקבל בציניות, גיחוך ואפילו הכחשה. גם בתוך הקהילה הלהט״בית.  הקול של קצוות הספקטרום מושמע ונשמע וכל האמצע לא יוצאים בהצהרות כי בשביל מה לדבר על משהו כביכול ״לא מוחלט״?? . בתור ילד בן 17 - להתפרסם זה לא פשוט.  על אחת כמה וכמה כשאתה בדיוק בתהליך של לגבש את הזהות שלך. אתה מפחד מדחייה, מפחד מכישלון, מפחד לעשות טעות. מפחד להתחייב למשהו בלי היכולת לחזור בך. אני מרגיש שתמיד ידעתי שאני פאנסקסואל אבל לא ידעתי לקרוא לזה בשם כי בטלוויזיה שמעתי רק על הומואים ולסביות. אהבתי ב28 שנות חיי גם נשים וגם גברים והחברה ראתה את זה כבילבול/הכחשה. אז חשבתי שבסוף אהיה חייב להחליט. והנה - החלטתי. אהבה זאת אהבה ואני אוהב את מה ומי שעושה לי טוב ומעיף לי את הלב. אני פאנסקסואל והכל בסדר! ובסופו של יום, סך הכל בנאדם. אוהב אדם. ביסקסואלים \ פאנסקסואלים קיימים. זו נטייה מינית וכוח שצריך להחשיב ולחבק. זה לא שלב או משהו להמעיט בערכו, אמינותו או נוכחותו. החלטתי להפסיק לפחד שלא יאהבו או יבינו אותי. אני שמח על הדרך שעברתי וגאה בגבר שאני. מאחל לכולנו שנהיה תמיד שלמים ובריאים. יש לנו את הזכות להיות מה שרק נרצה להיות.  אף פעם לא מאוחר ❤️ אז קחו כמה זמן שתרצו כדי להבין מי אתם. 2019 , תודה שבאת. אני פותח אותך עם כל הקלפים על השולחן ועם האמת הזאת כאור שיאיר לי את השנה והמשך החיים. #אהבהבלב

A post shared by Chen Aharoni ★ חן אהרוני (@chenaharoni) on"אני נמשך ומתאהב באישיות, בקול, בעיניים, בלב, בנשמה, בבנאדם! הצורה מעניינת אבל היא לא העניין", הוסיף הזמר בפוסט. "מגדר מבחינתי זה רק עוד פרט במערכות יחסים. ברור שיש צורך במשיכה פיזית ובמקרה שלי, כשזה קורה זה קורה. אני רוצה להאמין שהיום כולנו כבר מבינים שנטייה מינית זה לא רק גיי או סטרייט. יש ספקטרום כ״כ רחב שלפעמים הולך לאיבוד ומתקבל בציניות, גיחוך ואפילו הכחשה. גם בתוך הקהילה הלהט״בית. הקול של קצוות הספקטרום מושמע ונשמע וכל האמצע לא יוצאים בהצהרות כי בשביל מה לדבר על משהו כביכול 'לא מוחלט'?".

למה בחרת לקרוא לו "למרות הכל"?
"האמת היא שכשעלה לי הלחן באמצע נסיעה ברכב, הוא יצא לי עם צמד המילים 'למרות הכל'. בדרך כלל אני אוהב להישאר נאמן למילים שיוצאות ממני בזון הזה, כי הן באות מהתת־מודע. אחרי שהיה לי את זה, ידעתי על מה בא לי להתמקד. אני בן אדם כזה, שלמרות הכל, גם אם נשברתי, אני תמיד מתאפס מהר ונשאר אופטימי ומאמין".

המילים של השיר מרמזות על איזשהו משבר, כמו גם על התפשרות מסוימת: "תופס את מה שרק אפשר”.
"לפעמים כשקשה וכואב לנו, אנחנו לא מוצאים במה להיאחז ואיך להרים את הראש. כשזוגיות נגמרת, כשמשהו משתבש בדרך, בעבודה, בחיים. לא הייתי קורא לזה התפשרות. אני דווקא רואה בזה נחישות. גם אם לא קל, אני לא נשבר, ובדרך כזו או אחרת אתמודד ואצא מזה. יש בזה משהו מחזק בעיניי".

בלי לשים לב, אהרוני (28) נמצא בשטח מעל עשור, כשפרץ לתודעה ב"כוכב נולד" 5. בשנה האחרונה הפציע אהרוני שוב במסך הקטן ב"הכוכב הבא לאירוויזיון", שם סיים רביעי. בשנים האחרונות שחרר כמה שירי פופ קליטים שהצליחו יפה, ועכשיו ממשיך אהרוני עם אווירת הפופ־פאנק ומשחרר שיר אישי על מאבקים, קשיים והתגברות עליהם.

"התאכזבתי כשלא זכיתי ב'כוכב הבא לאירוויזיון', אבל שחררתי את זה מאוד מהר, כי בסופו של דבר מה שמחזק אותי כל החיים זאת העשייה שלי", הוא אומר. "מה שמבאס זו הידיעה שהחלום לייצג את המדינה באירוויזיון לא יתגשם בשנים הקרובות, אבל מתישהו אגיע גם לשם. אם זה צריך לקרות, זה יקרה. אני כבר הרבה פחות בקריז על זה".

מה דעתך על נטע?
"נטע מהממת ומוכשרת. היא באמת דם מעורר השראה, ואני יודע שהיא עובדת עכשיו על דברים מטורפים. אנחנו מאוד אוהבים ובקשר טוב. בתוכנית היינו מאוד קרובים. היה כיף לא נורמלי לצלול איתה לשיחות עמוקות, ומצד שני להיקרע איתה עד כאב בטן. אני מאחל לה שתהיה תמיד בשמחה והודיה, כי הסיפור שלה הוא באמת של אחת בדור".

נדמה שהקריירה שלך לא ממהרת לשום מקום. האם באופייך אתה לוקח את הזמן, או שאתה ניצב מול קשיים ומשוכות שקשה לעבור אותם?
"מה יש לי למהר? אני בתחום 13 שנה ואני אפילו לא בן 30. הייתה נקודת שבירה באמצע, שבה בעיקר בדקתי אם בא לי להמשיך להתמקד בארץ או בניסיון לפתח קריירה בחו"ל. בסוף החלטתי ללכת על ישראל בכל הכוח. אני מכוון לעוד שנים ארוכות של עשייה. הפיק יגיע בזמן שהוא צריך להגיע. כל עוד הוא לא מאחוריי, זה אומר שאני במצב מצוין".

חן אהרוני מארח את האולטראס - מופע חדש לקראת אלבום שלישי, 20 בינואר, ראשון, 22:00, זאפה תל אביב