ביום ראשון השיקה יובל דיין את שירה החדש, "לפתוח את הלב", שמציג אותה בזווית פיוטית, רגישה ועדינה עם חכמת חיים רבה לגילה הצעיר. דיין שוחחה עם איריס קול בתוכניתה ב-103FM על תפקידה החדש כשופטת בריאליטי "דה וויס" ועל השיר החדש וחשפה כיצד הוא נולד בעקבות הרצאה ששמעה: "כל כך התרגשתי מהנקודה הזאת"."השיר הזה נכתב אחרי הרצאה שציפיתי בה על נתינה וקבלת האחר", סיפרה דיין. "אני אוהבת לקרוא ולשמוע המון דברים, התוכן הזה תמיד מעסיק אותי. חבר שלח לי את ההרצאה הזאת וצפיתי בה, הרגשתי איך זה מצליח לחלל ולהזיז אותי והשיר הזה נכתב תוך שלוש דקות".


לפתוח את לב | יובל דייןהגיעה ההשראה והזה התפוצץ לך על הדף? התיישבת מיד על הפסנתר.
"לגמרי. כל כך התרגשתי מהנקודה הזאת, קלטתי שככל שהמסר מדויק ואמיתי אפשר להשפיע על אנשים. איחלתי לעצמי אחרי ההרצאה להשפיע על האנשים בכזו עוצמה ומהירות ולהביא משהו לעולם".למרות שהשיר הזה מנוסח עם המון שאלות. נשמע שיש בו קצת תפילה ובקשה. להצליח להכיל ולקבל ולא רק להסתובב סביב עצמנו.
"איזו מחמאה. השיר הזה זו איזושהי הזמנה להתבוננות פנימה והוא בכלל נכתב לפני שלוש שנים. זה שיר שתמיד חיכיתי שיגיע הרגע שלו והזמן המתאים. אני מרגישה שהוא לא יכל לצאת בזמן כל כך מדויק כל מה שכתוב שם הוא בדיוק מה שאני עוברת בחיים".איך את לקראת דה וויס? את חולקת כיסא משותף עם שלומי שבת. היית על הבמה וכעת את בכיסא. את בטח זוכרת את המתח. אני חושבת ששופט שלא היה במצב הזה יותר קל לו.
"אנחנו בעיצומם של הצילומים. דווקא בגלל שאני על הבמה הזאת אני מרגישה שיש לי יותר מה לתת. אין לי קריירה כה ארוכה כמו שלומי שבת או אלבומי מופת כמו של עברי לידר. בתוכנית הזאת יש דגש על מה אתה יכול לתת. אני מרגישה שאני הקול הצעיר שיכול להסביר מה קורה בזמן ואחרי התוכנית. דווקא במקום הזה יש לי יתרון".את נהנית?
"כן מאוד. לא חשבתי שיהיה לי כל כך כיף וזה מפתיע. דווקא בגלל שאני יחד עם שלומי אז יש לי ביטחון. הוא נורא מנוסה, אנחנו מכירים כבר שבע שנים וזו כבר חברות".