ביום שני האחרון הלך לעולמו בפתאומיות המוזיקאי והזמר דני בן ישראל, מי שנחשב לאחד הכוכבים הגדולים בשנות ה-60 וחתום כמבצע על להיטים כ"כוכב הצפון", "נר בחלונך", "העלמה יורונה מטורונה" והאלבום הפסיכודלי המחתרתי - "חנטריש 3 ורבע" שנאסר לשידור כשיצא בשנת 1970.

בשלושת הימים שחלפו מאז שנפטר, טרם נקבר בן ישראל ומועד הלווייתו טרם נמסר. בבדיקות שערכתי, קיבלתי מספר תשובות די מדאיגות לגבי עיכוב קבורתו של אחד מכוכבי העבר שנפטר בגיל 75 בתל אביב.

"היי דודי, רושם לך גיא, בן המשפחה היחיד שנשאר לדני", סיפר גיא בנדל, אחיינו היחיד של בן ישראל. "צערך ודאגתך מוערכים מאד. ההלוויה תתקיים בחיפה, מקום הולדתו של דני בן ישראל, השבעה תתקיים בתל אביב (אפרסם בהמשך היכן בתל אביב) ואני אומר את הקדיש על אחרון בן משפחתי מצד אימי. באשר למועד ההלוויה אנו מחכים לאישור מהפרקליטות המשפטית אשר עושים בדיקות בכדי לראות שאכן אין עוד בני משפחה".

הצהריים פרסמה מיכל דניאל, מי שהייתה זוגתו של בן ישראל ב-25 השנים האחרונות פוסט בנושא: "קול דמי אהובי זועקים אלי מהמכון הפתולוגי באבן כביר, שם נמצאת גופתו של דני בן ישראל, כוכב הצפון שלנו, מאז יום שני אחה״צ , היום בו נפטר". 

"החברים הדתיים של דני תולשים שערות, שלושה ימים כבר מלינים את המת ואין מושיע במדינת היהודים. דני היה יהודי מאמין, נצר לבעל שם טוב שהיה מתהפך בקברו אם היה יודע שבמדינת ישראל מלינים את צאצאיו. ולמה מלינים? כי מישהו החליט על פרוצדורה הזויה שהתקבלה ככל הנראה מתוך רצון לאתר כאן תיירים שנפטרו ואין להם קרובים פה". 

דני בן ישראל. צילום: דודי פטימר


"בכל מקרה החוק, הנוהל או הפרוצדורה, כל המילים הקרות והאטומות שאנחנו מכירים, קורעים את לבנו. ע״פ הפרוצדורה, כך הסבירו לנו בתחנת המשטרה של רכבת מרכז בתל אביב, כל מי שנפטר ואין לו קרובי משפחה מדרגה ראשונה (אמא, אבא, אחים, ילדים) יש לבקש מהאינטרפול לחקור האם יש לו קרובי משפחה מדרגה ראשונה בחו"ל", הוסיפה דניאל.  

"עד שימצאו אם יש כאלה, נדון המת להלנה ארוכה ומורטת עצבים, זאת משום שהשריד היחיד מהמשפחה של דני הוא האחיין גיא בנדל, שעל פי השלטונות נחשב לקרבה שנייה, וזה לא מספיק קרוב להם", המשיכה זוגתו של ישראל. "היום בבוקר הודיעו לגיא ממשטרת רכבת מרכז שהם סוף סוף ביקשו את התיק של דני מהביטוח הלאומי, משהו שיכלו לעשות כבר ביום שלישי ובכך למנוע את ההתעללות הזאת שנמשכת כבר שלושה ימים ועלולה להמשך עד יום ראשון". 


בסוף הפוסט ציינה כי "למשטרת תל אביב ולפרקליטות המשפטית לא בוער, הם לוקחים את הזמן ובכך יוצרים מעגל שמועות זדוניות וכוזבות הפוגעות בכבוד המת. כבר שלושה ימים שאנחנו מגייסים לעזרה את כל מי שיכול אבל למרבה התדהמה, אף גורם דתי אינו מסוגל להשפיע על המשטרה, כמו שאמר לי הרב של אבו כביר. מה קורה פה אנשים? מדובר בכוכב זמר ישראלי, בוגר להקת פיקוד צפון, מי שהופיע בפני חיילי צה"ל במהלך השירות הצבאי ובמילואים, חלק מהם גם במלחמות. מדובר בכוכב הצפון שלנו, זמר אהוב שכל חבריו ומעריציו מחכים בלב כואב ובזעזוע שמישהו יתעשת שם במשטרה ובפרקליטות ויאפשר להביא את אהובנו למנוחת עולמים".