הזמר לואי עלי פרץ לתודעה בתוכנית "אייל גולן קורא לך", ובשלוש השנים שחלפו מאז הופעתו בתוכנית, עבד עלי על סינגל הבכורה שלו, "נעים מאוד, לואי", שגרף עד היום 3.7 מיליון צפיות. עלי היה הדרוזי הראשון שהופיע בבמה המרכזית במצעד הגאווה, ואף זכה להופיע בבימת גמר האירוויזיון לצד הזמר והיוצר עידן רייכל. כעת הוא חורך את בימת תיאטרון הקאמרי במחזמר 'זה אני' משיריו של אייל גולן בתפקיד הראשי ואף חובק את הסינגל החדש "צביטה בלב", עליו הוא שוחח עם איריס קול ב-103FM.מה שלומך?
"העניינים מתקדמים לאט לאט".נראה לי מהר מהר. בן כמה אתה?
"אוטוטו 28. הייתה לי שנה שכולה עשייה, ברוך השם, כולל הישגים שלא חשבתי ולא חלמתי עליהם ועובדים קשה".

עוד לפני ההישגים והשנה המופלאה הזאת, מאיפה אתה מגיע? היכן נולדת?
"בכפר מרר בצפון, ליד טבריה. קצת אחרי גיל 24 העולם השתנה, הייתי זמר במגזר והייתי מופיע בחתונות והופעות קטנות".כלומר, מאז היותך נער אתה מופיע?
"כן".זה הכישרון שקיבלת
"בדיוק, ואיכשהו הגורל רצה שאני אתקדם, חלמתי הכי גבוה ובמגזר אין לאן להתקדם. יש זמרים שנכנסים לז'אנר ונעלמים, אצלנו במגזר אם אוהבים מישהו הולכים איתו עד הסוף. והתקשר אליי חבר, אמר שיש תכנית ששמה אייל גולן קורא לך, אמרתי לו שאני לא יודע לשיר בעברית, ואז ישבתי עם עצמי וחשבתי והחלטתי להיות אמיץ ולהיכנס לכל זה".

באודישן שרת בעברית?
"האודישן הראשון היה בערבית ואז הם שאלו אם אני יודע לשיר בעברית ושרתי את רוח ים של עופר לוי".הם בטח התעלפו ממך
"כן, אהבו אותי. אולי הם ראו משהו שאני לא ראיתי. היה לי יומיים שלושה ללמוד שיר".לעברית וערבית יש קירבה מסוימת, זה הרגיש זר לשיר בעברית?
"24 שנים שמעתי שירים בערבית אם זה אום כולתום והאוזן שלי התרגלה לשמוע בערבית ופתאום צריך לעצור, לעשות סוויץ', ולשיר בעברית. בחיים לא ניסיתי ואני לא יודע איך אני נשמע בעברית".אתה נשמע מצוין. באיזה מקום סיימת?
"רבע הגמר, אייל גולן וירון אילן בהחלטת כל השופטים הדיחו אותי הביתה". קארמה איז א ביצ'
"כי הבאתי שיר שלא מתאים לי והיה לי ביצוע לא טוב. בהתחלה כעסתי מאוד כי זה היה החלום, אבל הייתה לי תחושת בטן אבל אני ממשיך אם זה גם אם כרגע לא יודע בדיוק איך. הצלחתי לעשות משהו שמעולם לא עשיתי ואני אמשיך. הגורל ואייל קרא לי ואהב אותי ולא ויתר הגעתי למשרד של אייל וחתמתי התחלנו לעבוד. כשהתחלתי לחפש שירים לא היה לי קל, גרתי במרכז כדי להתחזק בשפת העברית. אני גר היום בעיר רחובות עם האישה, התחתנתי לפני חודשיים וחצי".

ואתה משתתף במחזמר "זה אני", בתפקיד ראשי. אתה כוכב. תגיד כמה אחים אתם?
"שלושה אחים. יש לי אחות קטנה בשלוש שנים ואח שהוא שוטר בהר הבית".אתה היחיד ששר?
"כן, אבל באתי ממשפחה שאוהבת מוזיקה, גם דוד שלי שר".חוק הלאום, מה דעתך?
"אני לא נכנס לזה כי אני לא מבין בזה ומשאיר את ההחלטות למי שמבין בזה. אבל הלב שלי עם העדה שלי ואכפת לי ממנה".אם יגידו לך מהעדה שאתה עומד בפרונט וצריכים את הקול שלך שתדבר על זה - מה תגיד?
"אני אגיד שהלב שלי עם העדה שלי ואני מאמין ובטוח שזה יסתדר בסוף, הדרוזים נאמנים למדינה ולאדמה, זאת ברירת דמים של אלפי שנים ובעזרת השם זה יסתדר".