רפי גינת עושה לאונרד כהן: בליווי תזמורת חיה, מגיש הטלוויזיה שלא נטש את קריירת המוזיקה, ישיר את מיטב הלהיטים של המוזיקאי שהלך לעולמו לפני שלוש שנים, יספר כיצד נולד כל שיר ויגלה את הכוונות והמשמעויות הנסתרות של המילים במופע שיעלה לבכורה ב־22.11 בהיכל התאטרון בקריית מוצקין. בשיחה עם איריס קול ב-103FM חשף גינת חלק מהעובדות הלא ידועות וסודות נסתרים על חייו ויצירתו של המשורר האגדי. 


"הקשר נוצר די במקרה. עשיתי בניו יורק אלבום של שירי לאונרד כהן עם מיטב המוזיקאים", סיפר המגיש והמוזיקאי הוותיק. "זו הייתה הפקה גדולה. יהודה כהן, שהוא הדיקן בקריה האקדמית אונו שמע את האלבום והתלהב והציע שאעשה כמה שירים עם הלהקה של הקריה האקדמית למופע סוף שנה. הקהל קיבל את זה נפלא, הוא כל כך התלהב שהחלטנו לרוץ עם זה".מלבד השירים אתה גם מעשיר את המופע בסיפורים על חייו של לאונרד כהן.
"מסתבר שהקהל היה מרותק מהסיפורים לא פחות מהשירים. במופע אני מגלה דברים חדשים עליו. דברים שלא יודעים איך השירים נכתבו. כולם מופתעים שאין שיר בלי סקס".

בסיפורים שאספת היו דברים שהפתיעו אותך?
"המון. כולם מכירים את השיר Dance me to the end of love. כולם חושבים שזה על זוגיות אינסופית בעוד שמדובר בכלל בשיר על אשוויץ' והתזמורת היהודית שהוכרחה לנגן כל הדרך לתאי הגזים. בטקסט נכתב על כינור שנשרף והעדים שנעלמו".וואו. אנשים לא תמיד מבררים מה עומד מאחורי השירים ולוקחים את השיר למקום אחרים ממה שהתכוונו.
"נכון. אנשים חושבים שהשיר 'הללויה' הוא שיר דתי לדוד המלך. מה פתאום! זהו שיר על סקס ואהבה. לאונרד במשך כל חייו הוא היה מסומם, הוא אהב נשים והן אהבו אותו מאוד. הוא סיפר פעם שבילה במלון צ'לסי בשלוש בלילה, איפה שהנשים היו מסתובבות ומחפשות סקס זמין וכתב שיר על הסקס האוראלי הכי טוב שהיה לו בחיים, כשמתברר שלבחורה קראו ג'ניס ג'ופלין".

מופע המחווה של רפי גינת ללאונרד כהן יעלה לבכורה ב-22.11 בהיכל התיאטרון בקרית מוצקין.

לאונרד כהן. רויטרסלאונרד כהן. רויטרס