גברי בנאי מוכר לנו כחבר בשלישיית הגשש החיוור המיתולגית, ומבני הדור הוותיק במשפחת בנאי המפורסמת. לאורך עשרות שנים של עשייה, הצליח להישמר בתודעה הישראלית בעיקר בזכות יכולות המשחק והשירה הייחודיות שלו. 

את צעדיו הראשונים החל בנאי בלהקת הנח"ל, המשיך ללהקת התרנגולים, ומשם סלל את דרכו המקצועית לעבר השתתפות בשלישיית הגשש החיוור, שהייתה להצלחה גדולה. בהמשך השתתף בכמה סרטי שלאגר ישראליים כמו "גבעת חלפון אינה עונה", "שלאגר" ו"הקרב על הוועד". בנאי חגג לאחרונה את יום הולדתו ה־80, ועדיין ממשיך בעשייתו התרבותית, ומרבה להופיע יחד עם שני בניו, אורי ובעז. לאחרונה התארח באולפנה של רבקה מיכאלי ושוחח על הגיל, העבר וההווה. להאזנה למפגש בין השניים לחצו כאן.

במסגרת פרויקט "אמנים עורכים שבת עברית", הבלעדי לדיגיטל של 103fm, ביקשנו ממנו לערוך עבורנו רצף של מוזיקה עברית. הוא נרתם בשמחה למשימה, תוך שהוא מעשיר את רשימת ההשמעה שלו בשירים שכולנו אוהבים מהגשש החיוור, שיריו של אחיו יוסי בנאי ז"ל, ולהיטים של ילדיו בעז ואורי.

אם חשבתם שזה הסוף, טעות בידיכם - כי בין כל הרשימה המכובדת תוכלו לשמוע גם שירים של אריק איינשטיין, יהודה פוליקר, שלומי שבת, וליאור נרקיס. 

רשימת השירים שערך גברי בנאי: 
אסתר עופרים - שירת הנודד (הי ציוניוני הדרך)
אריק לביא - שיר ההד
בני אמדורסקי - אני גיטרה 
החלונות הגבוהים - זמר נוגה 
התרנגולים - שיר אהבה חיילי 
הגשש החיוור - אחותי רוחמה 
שלמה ארצי  - אנחנו לא צריכים 
זהר ארגוב - נכון להיום
יהודית רביץ - באה מאהבה 
יהודה פוליקר - חלון לים התיכון 
ליאור נרקיס ושלומי שבת - לכל אחד יש 
יוסי בנאי - אהבה בת 20
אורי בנאי - פרפרים 
בעז בנאי - הגשם הראשון 
אריק  איינשטיין - השיר על התוכי יוסי
אופירה גלוסקא - נחל שלי 
מתי כספי - שיר ערש 
חוה אלברשטיין - שיר משמר 
אריק לביא -  בבוסתנים 
כוורת - נחמד