בצל משבר הקורונה, עיריית תל אביב-יפו תקיים השנה את אירועי יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל כך שיאפשרו לתושבי העיר והציבור הרחב לחוות ולהרגיש את החגיגות מהסלון או ממרפסת ביתם, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות וללא יציאה למרחב הציבורי ויצירת התקהלויות.
 
משאיות מזמרות ברחבי העיר
בערב יום העצמאות, יום שלישי, 28 באפריל, בשעות 23:00-20:00, המשאיות ינועו בכל רחבי העיר. השנה, בערב יום העצמאות, מגיעים החגיגות, האמנים והמוסיקה אליכם עד המרפסת.
עיריית תל אביב-יפו תקיים הופעות של להקות שתופענה בארבעת אזורי העיר- צפון, מרכז, דרום ויפו. בכל אזור תעבור משאית ועליה להקה שתופיע בשירי עצמאות עבריים. בנוסף לכך, ברחבי העיר יסתובבו 8 רכבים (2 רכבים בכל אזור) מקושטים בדגלי ישראל, שינגנו מוזיקת יום עצמאות ויכניסו את התושבים לאווירת החג.
  
צובעים את השמיים של תל אביב-יפו בזיקוקי דינור
בערב יום העצמאות, יום שלישי, 28 באפריל, בשעה 21:00 בדיוק ייצבעו השמיים של תל אביב-יפו בזיקוקי דינור שישוגרו במקביל מ-9 נקודות שונות ברחבי העיר.
 
ת"ארימו עצמאות בלייב ובאמצעות זום- מסיבת גג עם ה-דיג'יי איתי גלו על גג בניין עיריית תל אביב-יפו
ביום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל, בשעות 19:30-18:00, עיריית תל אביב-יפו מארגנת לכם מסיבת ריקודים בלייב עם דיג'יי איתי גלו והפתעות נוספות. אחרי ההצלחה המסחררת של המסיבה הקודמת, דיג'יי גלו חוזר עם סט של שעה וחצי של כמויות מוסיקה טובה ואווירה, בזמן שקיעת השמש עם הנוף של תל אביב-יפו והפעם עם נגני סקסופון וכינור.
שידור המסיבה יועבר בלייב בעמוד הפייסבוק העירוני ויצולם מכמה זוויות שונות בעזרת 4 מצלמות ורחפן. במקביל, המסיבה תשודר גם בזום כך שתושבי העיר והציבור הרחב יוכלו להשתתף ולרקוד מהסלון שלהם בבית ולראות את עצמם בשידור חי על המסך.
מוזמנים לסקר, למשוך שידור מעמוד הפייסבוק העירוני ולהיכנס לזום.
 
ראיון חגיגי עם אבי נשר ליום העצמאות על גג בניין עיריית תל אביב-יפו
יום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל, בשעה 11:00, בפייסבוק "דיגיתל" ובפייסבוק מרכז ענב לתרבות תקיים עיריית תל אביב-יפו, סינמטק תל אביב ומרכז ענב לתרבות בשיתוף פעולה כחלק מפרויקט "ישראל מחוברת" של משרד התרבות והספורט, ברדאיון חגיגי עם הבמאי והמפיק אבי נשר יחד עם היוצר ומבקר הקולנוע יאיר רווה על החיים בתל אביב- יפו, הקריירה הקולנועית- מ"הלהקה" ועד "סיפור אחר".

לעמוד על הראש כמו ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל- "דיגיתל" ובית בן גוריון בשיעור לייב
ביום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל, בשעה 11:00, בשידור חי בפייסבוק "דיגיתל", כחלק מחגיגות יום העצמאות ה-72 לישראל, בית בן-גוריון ו"דיגיתל" יקיימו שיעור פלדנקרייז אה-לה בן-גוריון.
השיעור יתחיל בסיור וירטואלי בבית בן גוריון, שיספר את סיפור הבית ובעיקר את סיפור היחסים של בן גוריון עם  ד"ר משה פלדנקרייז. לאחר מכן, יתקיים תרגול עמידת ראש ופלדנקרייז וירטואלי בספריית הבית, בהובלת עלית אפשטיין, מורה ומטפלת מוסמכת לפלדנקרייז.