גרי אקשטיין פרץ לחיינו עם השיר 'קפטן ג'ק' אי שם בשנת 1977 ומאז היה אחראי לכמה מהשירים המזיזים והגרוביים שבהם זכתה היצירה הישראלית, בהם 'בוגי איתי הלילה', ו'אני הולך לבית שאן'. אקשטיין ידוע גם בכשרונו הרב גם בנגינה על גיטרה חשמלית, ואת זה היה ניתן לזהות בשיר 'צוותא' ששר עם שלמה ארצי ובאלבומים נוספים שהפיק וניגן בהם עם אומנים כמו צביקה פיק שלום חנוך ויהודית רביץ. 

המוזיקאי גרי אקשטיין הוציא להיטים רבים לאורך השנים, שכללו גם שיתופי פעולה עם אומנים ותיקים כמו צביקה פיק, שלמה ארצי ויהודית רביץ, כאשר הבולט מביניהם הוא הקלטת השיר 'פתאום כשלא באת' עם שלמה ארצי בשנת 1979.  

במשך השנים היה שותף לעוד אירועים בולטים בתולדות התרבות הישראלית, כאשר הקליט את שיר הנושא לסרטו של אסי דיין 'בחינת בגרות'. בהמשך אקשטיין היה שותף להפקת אלבומים רבים כגון: 'מקלט ללילה' של חני ליבנה, 'מחזיק מעמד' של יצחק קלפטר, 'דרך המשי' של יהודית רביץ, ועוד רבים וטובים. על עשייתו המוזיקלית לאורך השנים זכה אקשטיין בתואר יקיר העיר חולון בשנת 2015. 

במסגרת פרויקט 'אמנים עורכים שבת עברית', הבלעדי לדיגיטל של 103fm, ביקשנו מהמוזיקאי והיוצר לערוך שעה של מוזיקה, שבחלקה תוכלו לשמוע גם את הקטעים שהפיק, שר וניגן בהם. ברשימת השירים שערך ניתן למצוא את 'באה מאהבה' של יהודית רביץ, 'קרן שמש מאוחרת' של שלום חנוך, ועוד קלאסיקות ישראליות שהפכו לנכסי צאן ברזל ביצירה הישראלית. האזנה נעימה!

רשימת השירים שערך גרי אקשטיין:
אני גיטרה - בני אמדורסקי
אתם זוכרים את השירים – חנן יובל
סוף העונה – גלי עטרי 
פנים אל מול פנים – בנזין
תות – משה בקר
הנה הנה – מתי כספי
ככה היא באמצע – כוורת
צוותא – שלמה ארצי
מערבה מכאן – ריקי גל
באה מאהבה – יהודית רביץ
לא נרדמת תל אביב – דני רובס
דרך הכורכר – אריק סיני
ציף ציף מעל הרציף – השלושרים
האמיני לי – יגאל בשן
קרן שמש מאוחרת – שלום חנוך 
שקט – בלאגן
זה קורה – אריק לביא 
זמר אהבה לים – התרנגולים
טיולי לילי – הדודאים