בני פרץ, שותפו העסקי ומנהלו האישי לשעבר של אייל גולן התראיין הערב (שישי) ל"אולפן שישי" (קשת 12), ומסר את גרסתו לסכסוך המתוקשר בין השניים. פרץ לא חסך במילים קשות והתייחס לפרשת המסים בה היה מעורב גולן ולזמר איתי לוי, שהוחתם על ידו ועל ידי גולן בחברת ההפקות שפתחו. להלן חלקים מן הריאיון, כפי שהובאו ב"אולפן שישי":

יש בינך לבין אייל איזשהו קשר?
"לא".

מתי דיברתם בפעם אחרונה?
"לפני חצי שנה אולי, בוויכוח שהיה לנו אצל עורכי הדין. ועדיף שזו תהיה גם הפעם האחרונה עד סוף החיים".

עד כדי כך אתה פגוע?
"כן".

וכשנולדה לו בת לפני כמה חודשים?
"לא חייגתי ולא אמרתי מזל טוב. כתבתי לאשתו מזל טוב, אבל לא לו".

גם עם איתי לוי אתה לא בקשר?
"הנתק עם איתי עשה לי יותר רע מכל מה שהיה לי עם אייל. זו שואה מבחינתי, מבחינת הפגיעה. יש את בני שלפניה ויש את בני שאחריה. אתה הולך לאדם שמוגדר אויב שלי ועושה איתו חוזה כדי לפגוע בי? אתה לא מתבייש? זו הכרת הטוב שלך? זו בגידה של בן אדם הכי קרוב אליך, אתה ימים ולילות איתו. לא מצליח להבין מאיפה הדם בגוף לאנשים האלה, מאיפה הם נוצרים? אל תתבלבל, אני לא צריך אותו, אני לא רוצה להיות לידו ולא ליד אייל גולן. רק תלמדו לסיים כמו גברים בצורה מכובדת. רק את זה אני מבקש".

ואם הם ירצו לחזור?
"לעולם לא, אני לא ארצה לעולם. מתפלל לקב"ה שאפילו לא אשב עם האנשים האלה סביב אותו השולחן".

פרץ סיפר כי "אייל מבין מוזיקה, זמר בחסד עליון, אבל כשאתה מדבר איתו על עסקים זה כמו לדבר עם בן אדם אחר. הוא חייג אליי, אמר לי: 'בני, אתה חייב לבוא לראות מה קורה אצלי, אני במצב אנוש'. הגעתי, ראיתי אירועים לא משולמים, הופעות שהוא מקיים בעלות של ההוצאות ששלהן".

הוא לא הרוויח באותה התקופה?
חד משמעית לא.

אז אתה מגיע לחברה במצב קשה.
"לפני קריסה. ראיתי עבירות פליליות, אמרתי לו שזה לא מצב רגיל. חשבוניות פיקטיביות, אם אתה מבין מה המושג של הדבר הזה, זו אחת העבירות הקשות. זה ליצור הוצאה שלא הייתה. זה אחד הדברים הכי חמורים. חשבוניות פיקטיביות בכמויות של מיליוני שקלים זה בית סוהר, בלי דיונים. זה נס שאייל לא היה 'בפנים', נס".

"הייתי מסביר לו 'אתה הוצאת החודש מיליון ומאתיים אלף שקל. אתה מבין שזה לא יכול לקרות? ועדי עובדים לא רוצים אותך, חברות לא רוצות, חתונות אתה לא רוצה, בת מצווה אתה לא רוצה כי הילד מחבק אותך, אז מאיפה נביא את הכסף?'. הייתי מסביר לו את זה. הוא היה אומר לי 'סליחה אתה צודק אני לא אוציא יותר'. ככה זה היה כל חודש. ואז הוא אמר לי בשיא הוויכוח 'תגיד לי, מה אתה גננת, מה כל חודש תשב לי על הוויזות?'.

על היחסים עם איתי לוי אמר פרץ: "איתי גדל מהר מדי, ואייל לא אהב את זה. לא היה חיבור. הכל היה צבוע שם, ומצאתי את עצמי כל הזמן הולך בין הטיפות. על חבל דק. אחד הפיצוצים הגדולים שהיו לי עם אייל התרחש אחרי שהלכתי להופעה של איתי בירושלים, ולא באתי לשיעור תורה שלו. באמת צדיק הדור, שיעור תורה הוא עושה בבית. שניהם היו אשמים בזה, ותמיד הייתי מנסה לפשר ביניהם. יכול להיות שאייל ציפה לקבל יותר כבוד, ואיתי חשב אחרת".

אייל גולן, איתי לוי (צילום: אלוני מור)אייל גולן, איתי לוי (צילום: אלוני מור)

"הוא היה קורא לי אבא. בהתחלה, כשהייתי מתקשר למועדונים כדי לקבוע הופעות לאיתי היו מציעים רק 2,500 שקל. לקחתי מה שיש מתוך מחשבה שגם אם אני מפסיד כסף - יראו אותו, וזה מה שחשוב. פעם אחת עברה לידו צלמת של גיא פינס, והוא התאכזב מכך שהיא התעלמה ממנו. אמרתי לו 'חכה, עדיין לא מכירים אותך. אתה תגיע לאן שתרצה, אבל בסבלנות'. כשאייל התנגד שהוא ייסע במרצדס אמרתי 'תו לו, זה החלום שלו".

מה הסיבה לקרע הפתאומי ביניכם?
"אי אפשר להגיד על אייל שיש לו בצע כסף, אבל הוא התחיל להרגיש שהקריירה שלו מסתיימת, ושצריך לטרוף מה שאפשר מכל הכיוונים. הוא הגיע לגיל 50, והחליט לתפוס מה שאפשר - לא משנה אם דורכים על כולם בדרך. גם אני לא פרה קדושה ולא הייתה לו בעיה. הוא הגיע להחלטה ואמר 'אני רוצה לשלוט במערכת שלי. אני יודע לעשות את זה כמו בני, ולא צריך שותף".

"בחוזה שהיה בינינו נכתב שמגיע לי לקבל כרטיס אשראי, הוצאות דלק, בתי מלון, הכל. 10 שנים סירבתי לקחת כי ידעתי שזה פתח לבעיות. ידעתי שאם יום אחד ישאלו משהו, אני אוכל להגיד שלעולם לא קניתי אפילו באגט מהכסף של ליאם הפקות".

וכשהוא שולח לך מכתב ומבקש ממך להחזיר את המפתחות, את הרכוש, הצ'קים, הקבלות, הטלפונים. אני מניח שזה גם מאוד פוגע ברמה האישית.
"פוגע, אבל..."

בעצם זה כמו מכתב פיטורים.
"פיטורים?! תגיד לי, מה אני עובד שלו? לי יש חברת ניהול שניהלה לו את החברה. עכשיו הוא מתקשר לעשרות אנשים ואומר להם: 'הבנתי שבחרת צד, אמרת שלום לבני באירוע, אמרו לי שחיבקת אותו'. זה מה שאתה עושה? אתה פאקינג אייל גולן. אימא שלי בת 80, יושבת בבית שישה חודשים סגורה, והיא צריכה לשמוע שאומרים שהבן שלה לקח כסף? אתה יודע מה זה בשבילה? איזה צער? אין מחילה על מה שהיא עברה".

 אבל אתה יודע מה יגידו. אייל גולן, זמר מצליח, הסתובב ועשה כסף ואתה גזרת קופון.
"האחרון שיכול להגיד את זה הוא אייל גולן. כי הוא היה חמש שנים בפרשת המיסים, ומשם עבר לחמש שנים נוספות בפרשת קטינות, אז כל הקריירה שלו איתי מלווה בפרשות קשות. מעבר לכך, כפי שאמרתי קודם, בתקופה שלפני שיתוף הפעולה בינינו הוא לא הצליח להרוויח שקל. היו לו רק חובות וצרות. מאז שאני לא איתו הוא רק מפסיד כסף. מה זה גזרתי קופון? לפי מה שאתה אומר אז לכל האומנים בעולם לא יהיו מנהלים. יחייגו ישירות לג'ניפר לופז להזמין הופעה".

"איתי, זה רוע שלא נתקלתי בו. כשאני שומע שיר שלו מצטמרר לי הגוף ואני מיד מנתק את כל מה שיש בסביבה. לא מאמין שיש רוע כזה. שיש איש רע כזה. הוא אכל אצלי בבית, זה כמו ילד אצלי. ילד שגידלת חמש שנים, אתה לא מאמין. זה שילוב של רוע ושל זלזול. ועזוב את ההצגות של להזיל דמעה".

אז מה קרה פתאום?
"בצע כסף. זו המילה. אתה נופל לתוך סכסוך ביני לבין אייל ומנצל את זה? אני כותב לו 'איתי מה קורה?', והוא אומר לי 'אני עסוק בפרויקטים'. הוא בבית ישן בקורונה, ואומר שהוא עסוק בפרויקטים מורכבים. איך האיש הזה, שהצלתי אותו מחובות של 600 אלף שקל לא עונה לי. תגיד לי, אתה לא מתבייש? למי אתה מתפלל בבוקר? הוא משחק אותה כל יום. תפילין, ציצית, סוכה, סידור. העבירות של בין אדם לחברו יש להן משקל כבד מאוד".

מליאם הפקות נמסר: "בניגוד לבני פרץ שממשיך לנהל את הבוררות באמצעות כלי התקשורת, אייל גולן ימשיך לנהל אותה מול הבורר כבוד השופט העליון יורם דנציגר. 'לאמת אין עבר או עתיד. היא קיימת וזוהי תכליתה היחידה' (ריצ'ארד באך). אנו מאחלים לפרץ ורעייתו נחת מהתינוקת שהצטרפה למשפחה".

מרות הפקות ומוסיקה בע"מ, המייצגת הבלעדית של איתי לוי, נמסר: "איתי לוי מעולם לא לקח מעולם כל חלק במחלוקת הנטושה בין בני פרץ לבין אייל גולן והוא לא מתכוון לקחת בה כל חלק כעת ואף לא בעתיד. לגבי הטענות שעלו בכתבה איתי יבקש להבהיר כי מעולם לא היה חייב לאף אדם או חברה ולו שקל אחד בודד. הדברים ידועים לכל הגורמים בליאם הפקות בכלל ולבני פרץ בפרט. בכל התקופה בה היה חתום בליאם הפקות איתי התנהל בחריצות שיא ניקיון כפיים ותום לב".

לגבי יתר הדברים שנאמרו על ידי בני פרץ נמסר מרות הפקות: "איתי מתנער לחלוטין מהשפה המשתלחת ו'אמרות השפר' שאין בהן להעיד אלא על אומרם בבחינת הפוסל - במומו פוסל, ואולם הוא יבקש בעת הזו שלא לשפוט אדם בעידנא דריתחא. כידוע כל פרידה כרוכה בצער ואכזבה, אבל לא רות הפקות ולא איתי לוי יסכימו למצב דברים ששמם הטוב יפגע על ידי מאן דהוא על כלל ההשלכות והמשמעויות הכרוכות בדבר. לסיום יבקש איתי לאחל עם ישראל בכלל ולבני פרץ ומשפחתו בפרט שבת של שלום, בריאות איתנה ומזל טוב לרך הנולד".