קולו החם והעוצמתי של עוזי פוקס מלווה את הפסקול הישראלי יותר מ־55 שנה, עם להיטים שהפכו לקלאסיקות כמו 'ילדונת', 'אין לך מה לדאוג' ('תחתונים וגופיות'), 'יום יבוא' (לו היה שותף במסגרת המחזמר 'אל תקרא לי שחור'), ועוד רבים וטובים. מי שנחשב לסנדק של מוזיקת הנשמה הישראלית החל את הקריירה המוזיקלית שלו כבר בגיל 15, ודרכו לצמרת הייתה מלווה בעליות ובמורדות. פוקס היה חבר בהרכבים שונים אך גם הוציא אלבומי סולו, הוא שר בעברית ובאנגלית והתנסה בסגנונות מוזיקליים מגוונים. אנחנו נרגשים שהוא הביא את הרקע העשיר שלו לעריכה מיוחדת במסגרת פרויקט 'אומנים עורכים שבת עברית'.

עוזי פוקס החל את הרומן שלו עם עולם המוזיקה כשהיה בן 13, לאחר שאביו העניק לו במתנה גיטרה אקוסטית. יחד עם חבריו מבית הספר, נהג לנגן בפני חברים נעימות של להקת הצלליות, וכשהיה בן 15 הקימה החבורה את להקת הקצב הראשונה, FBI (על שם נעימה של להקת הצלליות). הלהקה הופיעה בשלל מועדונים ברחבי הארץ. במהלך שירותו בחיל השריון, הצטרף להרכב 'תזמורת סדנאי השיריון' שהופיע בפני חיילים מדי ערב.

בשנת 1967 הצטרף פוקס ללהקת הקצב 'השמנים והרזים', שבה היה חבר גם, צביקה פיק, שהיה עדיין אנונימי. הלהקה יצרה ושרה בלועזית, והייתה מחלוצות מוזיקת הרוקנרול בישראל, שרק החלה לגלות את הז'אנר באותה תקופה. כעבור שנתיים הצטרף ללהקת 'הסגנונות', שבעקבות כך שינתה את שמה ל'עוזי והסגנונות', ונחשבה לאחת הלהקות המובילות בסצנה המקומית. הם הקליטו שירים מקוריים, רובם בלועזית, ואפילו זינקו לצמרת מצעד הפזמונים הבריטי. אמנם ברדיו הישראלי לא רצו להשמיע את השירים בשפה הזרה, אבל הקהל פקד את ההופעות, והם זכו בתואר להקת השנה.

בתחילת שנות ה-70 ניסה פוקס את כוחו במחזות זמר. הראשון היה 'קפוץ', מחזמר רוק מחתרתי שכלל סצנות עירום ונחל כישלון חרוץ. אחריו עבר פוקס לככב במחזמר 'אל תקרא לי שחור', שזכה להצלחה מסחררת ושירים מתוכו, כמו 'יום יבוא' ו'שחורה ונאווה', הפכו ללהיטים, והפכו את פוקס לשם מוכר בכל בית.

בעקבות הצלחת המחזמר החליט פוקס להקליט שירי סולו, אך לא הצליח למנף אותם בשל פרוץ מלחמת יום הכיפורים. פוקס החל להופיע מול חיילים שהוצבו סמוך לחזית וכך נולד להיט הסולו הראשון והמיתולוגי שלו, 'אין לך מה לדאוג' (תחתונים וגופיות). ההצלחה הרבה שהשיר זכה לה עוררה בפוקס רצון לנסות את כוחו בהקלטת שירים נוספים בעברית. 

ב-1974 הוציא את אלבום הבכורה שלו כסוליסט, שכלל להיטים שלו לצד שירים חדשים, ביניהם השיר 'ילדונת', שעם השנים הפך לאחד המזוהים ביותר איתו. כשהיה פוקס בשיא תהילתו הוא הוחתם על חוזה הקלטות באירופה, אך עבר תאונת דרכים קשה שגדעה באיבם את חלומותיו על קריירה בינלאומית.

בשנות ה-80 עבר פוקס להתגורר בארה"ב ושם נחשף לעולם הדיבוב, שעדיין לא היה מוכר בארץ, לכן עם חזרתו ארצה החליט להקים את אולפני הדיבוב נ.ל.ס. הוא עצמו דובב סדרות כמו 'פוקימון' ו'בובספוג'. ב-2008 הוציא את האלבום 'אמצע החיים' ומאז הוא ממעט להקליט שירים ומתמקד בעיקר בהופעות. כיום הוא לוקח חלק במספר פרויקטים מוזיקליים, ביניהם מופעים של גרסאות כיסוי ללהיטי רוק משנות ה-70. 

במסגרת פרויקט 'אמנים עורכים שבת עברית' הבלעדי לדיגיטל של 103fm, ערך עבורנו פוקס שעה מוזיקלית נפלאה. ברשימת השירים תוכלו למצוא, בין השאר, את 'היא לא יודעת מה עובר עליי' של שלמה ארצי, 'היי שקטה' של ריקי גל, 'לונדון' של חווה אלברשטיין ועוד רבים וטובים. 

רשימת השירים שערך עוזי פוקס:
רותי נבון - גשם בעיתו
יצחק קלפטר - לוקח את הזמן
תמוז - אנ'לא יודע איך לומר לך
שלמה ארצי - היא לא יודעת מה עובר עליי
צביקה פיק - מת אב ומת אלול (נאסף תשרי)
פורטיסחרוף - ניצוצות
גבי שושן - בראשית
אושיק לוי - יונתן סע הביתה
ריקי גל - היי שקטה
יהודית רביץ - שיר ללא שם
אריק איינשטיין ומיקי גבריאלוב - עוף גוזל
צוות 'אל תקרא לי שחור' - יום יבוא
חווה אלברשטיין - לונדון
שרי - דם חם
צליל מכוון - לוקח ת'זמן
שלום חנוך ומתי כספי - לא ידעתי שתלכי ממני
עוזי והסגנונות - חברים 1990