הזמר והיוצר עידן רייכל הפתיע הערב (שלישי) כשחרג ממנהגו ופרסם בחשבון הפייסבוק שלו התבטאות פוליטית נוקבת. רייכל ביקר בחריפות את אובדן המשילות בדרום.

"פעם, פעמיים בשבוע, אני לוקח את הרכב, ונוהג הלוך חזור לאילת. מעדיף רכב, על הטיסות. פעמיים בשנה האחרונה - אולצתי לרדת לשולי הדרך, על ידי נהגים בדואים, אלימים, מאיימים. פעמיים גם התחלתי לנסוע מהר מאד, בבריחה מהם, כי הייתי בתחושה שעוד רגע אני נשאר בלי רכב ובלי כלום - (במצב הטוב…)", כתב רייכל.

הכאוס בנגב: הפגנות בעקבות הנטיעות של קק"ל. צילום: דוברות המשטרה

"תחושת חוסר האונים, כשאתה נתון לגחמות של פורעי חוק , היא איומה. אי השליטה בחייך באותם רגעים, המענה האומנם מהיר של המשטרה שעדיין רק מאפשר להם לעקוב אחר מיקומך, אבל בגלל המרחקים העצומים לא מאפשר להם לשלוח ניידת לכל נקודה בזמן מהיר - כל אלה משאירים אותך אבוד, במדינה שלך. בדרך לחופש, טיול, הופעה או עבודה", הוסיף.

"בפעמים האלה אתה מרגיש שהנגב הוא באמת מערב פרוע. בשליטה מוחלטת לשרירות ליבם של עבריינים בדואים. או סתם בריונים. המאבק להחזרת השליטה, החוק והסדר בנגב - הוא לא כלי פוליטי, לא איזה תווית או נושא שעליו צריך להתווכח, והוא בטח לא עיניין של ימין ושמאל, וגם לא מאבק אישי של איתמר בן גביר", המשיך.

"אני הייתי שמח שנחיה כולנו בשלום, אבל אם כבר מישהו אמור לחשוש - אז לא אזרחים שומרי חוק. בארה״ב, שכשעוצר אותך שוטר - אתה רועד. אפשר לעשות סדר. פעם היית מפחד לרדת לרכבת התחתית בניו יורק כמעט בכל שעות היום. אחרי שראש העיר נתן לשוטרים שם לעשות את העבודה, וגיבה אותם - הרבה יותר בטוח שם. להחזיר מיד את השליטה, החוק, והסדר לכבישי הדרום", סיים רייכל את הפוסט.