התזמורת הסימפונית חיפה נועלת את סדרת "האופרה חיפה" לעונת 2023/24 עם ביצוע ל"מאדאם באטרפליי" מאת פוצ'יני שעלתה לראשונה לפני כ-120 שנה ונחשבת לאחד נכסי צאן הברזל בעולם האופרה. "מאדאם באטרפליי", מספר את סיפורו של מלח אמריקאי המוצב ביפן ונושא לאשה גיישה צעירה עמה הוא מביא ילד משותף.

הביצוע יהיה בניצוחו של היועץ המוסיקאלי והראשי של התזמורת, יואל לוי, ובהשתתפות מקהלת "בת שיר" בניצוחה של טלי ויסמן ובהשתתפות סולנים מהארץ ומחו"ל.

האופרה הישראלית (צילום: יוסי צבקר)
האופרה הישראלית (צילום: יוסי צבקר)

יוליה פבזנר היא בין במאיות האופרה המוערכות בישראל. בין הבמאים הבכירים בעולם עמם עבדה היו דייוויד פאונטני, דייוויד אולדן ופרנצ'סקה זמבלו. האופרה "אף" מאת שוסטקוביץ' שביימה באופרה של בוסטון ב-2009 זכתה בתואר Best of Boston מטעם עיתון ה-Boston Globe ונכללה ברשימת עשרת אירועי התרבות החשובים של אותה השנה בכתב העת היוקרתי Opera News.

פבזנר ביימה אופרות בישראל, ארה"ב, איטליה, שוויץ, צרפת, צ'כיה, יוון ורוסיה. שימשה כבמאית כיתת האופרה בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל-אביב ולימדה כיתות אמן באופרה של יוסטון, בבית הספר הבינ"ל במוסקבה, בסדנת האופרה של תל-אביב ובאופרה סטודיו.

יואל לוי, היועץ המוסיקאלי, ניצח על התזמורות של של ברלין, הסימפונית של בוסטון, הסימפונית של בודפשט, הסימפונית של שיקגו, תזמורת קליבלנד, תזמורת קופנהגן, הפילהרמונית של לונדון, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית של פראג והסימפונית הלאומית של ארה"ב.

במסגרת התכנית המוסיקאלית לעונת 2023/24, הציגה התזמורת הסימפונית חיפה צעד נוסף בהתקדמות מקצועית אותה היא עוברת בשנים האחרונות ובביסוס מעמדה כגוף המוסיקאלי מוביל.

התכנית הציגה שורה של סולנים בכירים מחו"ל שנעתרו להזמנה לבוא ולנגן עם התזמורת, שתי אופרות בבימוי מלא, עלייה במספר הקונצרטים בהובלת מנצחות וסולניות ובמה נרחבת לסולניות וסולנים מתוך נגני התזמורת, סדרת ביג בנד עשירה ומלהיבה עם כוכבים, מגוון מוסיקאלי רחב יותר עם השקתה לראשונה של סדרה קאמרית ועוד.