"ניקוי ראש לשב"כ", קומדיה מקורית פרי עטו של חגי טיומקין - מחבר רבי המכר "תיק IVF", "תיק ספקולטיבי" ו"תיק כחול לבן", תעלה במאי הקרוב על בימות היכלי התרבות ברחבי הארץ.

המחזה, בכיכובם זוהר שטראוס, אמיר שורוש, יניב סוויסה, דקלה הדר, נתי קלוגר, יובל ברגר, גל בן עמרה ויאיר בלוך, עוסק במאבק על עמדות כוח, מבצעי ריגול ומרדפים מותחים המתרחשים מאחורי הקלעים של השב"כ - אחד מארגוני הביון הסודיים והמוערכים בעולם, ועוסק גם באהבה.

דליה היא אשתו של אברם - סגן ראש השב"כ. אברם מתמודד מול ראובן - ראש אגף החקירות על תפקיד ראש השב"כ הבא. דליה מאוד רוצה שבעלה יזכה במינוי, אבל יש בעיה קלה: דליה מאוהבת עד לקצות שערותיה בסייד שלה ומנהלת איתו רומן סוער וסודי. הבעיה מחמירה משהו, מאחר שהשיפוצניק, מחמוד, הינו ערבי, רחמנא ליצלן. אם ראובן ידע על כל זה – הלך המנוי והלך הרומן. האם דליה תצליח לשמור על אהבתה ו/או להפוך לאשת ראש השב"כ, או שהכל יקרוס ויחמוק בין אצבעותיה?

מתוך ''ניקוי ראש לשב''כ'' (צילום: יוסי צבקר)מתוך ''ניקוי ראש לשב''כ'' (צילום: יוסי צבקר)

המחזה, שיעלה לבמות ב-22 במאי, נכתב כאמור על ידי טיומקין בשיתוף רולנדה שגרן. טיומקין, שבדרך כלל מוכר לציבור כמחבר מותחני ריגול רציניים שכולם היו לרבי מכר, החליט הפעם להתפרע ולוקח את הקהל לנסיעה קורעת מצחוק ברכבת הרים. נסיעה שבה פרות לגמרי לא קדושות כמו ביטחוניזם, שוביניזם וגזענות מועלות על המזבח ללא כל חשבון.