רבקה מיכאלי, שספגה אש במהלך סוף השבוע בעקבות השתתפותה בערב הזיכרון האלטרנטיבי, מקבלת כעת מפגן תמיכה משלל אמנים ופוליטיקאים ישראלית. השחקנית והמגישה סיפרה על ההשתתפות באירוע הישראלי-פלסטיני במסגרת התוכנית "שש עם" ב"קשת 12", ועוררה את חמתם של פעילי ימין, אמש הוציא ארגון "לוחמים לשלום" עצומה עליה חתומים אנשי תרבות שונים.

בין החותמים על העצומה נמנים: טל פרידמן, עינב גלילי, יעקב פרי, חווה אלברשטיין, אגי משעול, אהוד אולמרט, דב חנין, חמי רודנר, דורי בן זאב, עמרם מצנע, נעמי לבוב, דיוויד ברוזה, מיקי גיצין, דנה אולמרט, אלון ליאל, רחל ליאל, אחינועם ניני, זהבה גלאון, אברהם בורג, חנוך פיבן, נועה קולר וקרן מור.

בעצומה נכתב: "אנחנו החתומים והחתומות מטה עומדים ועומדות לצד רבקה מיכאלי אל מול מסע ההסתה והאלימות ההזוי שמתקיים נגדה ברשתות החברתיות. מיכאלי היא עמוד תווך של התרבות הישראלית, מהשחקניות המובילות והמשפיעות בישראל ותרומתה לתרבות הישראלית מעוררת השראה וכבוד. הקמפיין שמנוהל נגדה על ידי הימין הקיצוני הוא אות קין לחברה הישראלית".

עצומת התמיכה ברבקה מיכאלי (צילום: לוחמים לשלום)עצומת התמיכה ברבקה מיכאלי (צילום: לוחמים לשלום)

כזכור, בחמישי שעבר כתב פעיל הימין, יואב אליאסי "הצל": "אנחנו רוצים להבין למה את משתתפת באירוע של ביזוי זיכרון לוחמינו שהקריבו את חייהם עבורך, ואת ברוב חוצפתך שמה אותם באותה קטגוריה כמו מחבלים רוצחי ילדים שמנסים להשמיד אותנו? אז באמת למה את משתתפת באירוע שרק בא להכאיב ולשים מלח על הפצעים המדממים? רק החודש קברנו 14 אחים שלנו". 

"אז בואי אני אגיד לך למה, כי את וחברייך לברנז'ה השמאלנית אנשים זחוחים חולים ומנותקים מלאי שנאה עצמית במסווה של נאורות שיושבים להם במגדל השן, ובטוחים שהכל סובב סביבם ושהעולם הוא שחור ולבן. את מנסה למצוא היגיון בשנאה אנטישמי קלאסית ובמחשבה גזענית ומתנשאת שהאויב לא מספיק חכם להבין מה שהוא עושה ואנחנו החכמים והנאורים שצריכים להכיל כי אנחנו 'טובים יותר'. זה למה".

"ולמי שלא יודע אני אזכיר מי את", הוסיף הצל, "בכירה בבצלם, מעריצה של שוברים שתיקה שהפגנת עם דגלי אשף בכיכר רבין. את שקראת לקחת בכוח את שלטון מהימין, מקווה שלא שכחתי כלום. ונכון, את שחקנית מעולה, אבל אדם רע וממורמר שמיישר קו עם גדולים שונאיו ואויביו מכאיבה למשפחות שכולות, גורמת לנזק למדינה וכל קריירת המשחק שלך וההישגים שווים לקליפת השום. תעשי עם עצמך חשבון נפש ותתביישי. אני משתמש במילים יפות רק בגלל ממרום גילך. מה השלב הבא תשתתפי ביום הזיכרון המשותף לקורבנות השואה והנאצים?".

תומכים של אליאסי הגיבו בימים האחרונים וכינור את השחקנית "בוגדת", "עוכרת ישראל" ו"זיקנתה מביישת את נעוריה".