תחקיר שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 מצייר לכאורה תמונה של הטרדות והצעות מגונות מצד השחקן והמורה למשחק יורם לוינשטיין, מנהל בית הספר למשחק המפורסם הקרוי על שמו.

אחת מתלמידותיו טענה בתחקיר:"בהתחלה אמרתי טוב זה נפל, היד שלו נפלה, הוא מבוגר. אתה הרבה זמן עם היד על הדופן, היד נופלת. כשזה כבר התחיל להיות עוד פעם ועוד פעם אתה כבר מרגיש שהוא לא מחבק רק את המותן, הוא כבר מגיע לטוסיק וגם השיחות איתו התחילו להיות כאלה שכל פעם שהוא פוגש אותי אז הוא אומר לי כמה הוא מתגעגע אליי ושהוא חושב עלי בלילות".

תלמיד נוסף טען: "יצאתי משם סמרטוט. אני בטיפול פסיכולוגי, הייתי מכור לקונקס, אני עם ציפרלקס. אני עם חרדות קבועות. לא צריך להיאנס כדי להגיע לזה, אתה יכול להיאנס נפשית". סטודנטית נוספת טענה: "התלבשתי כנראה שלא לטעמו, השיער לא היה מספיק מסודר. הוא אמר לי 'תעצרי, את חושבת שאת יפה?' ואז הוא צרח עליי: 'את לא יפה, את לא יפה'".

כמו כן, נטען בתחקיר כי לפני כעשור הסתיימה בטרגדיה מסיבת יום הולדתו שקיים בביתו הפרטי ואליה הזמין צוותי הוראה, חברי הנהלה ותלמידים בבית הספר. במהלך המסיבה, חן בר-אל ז"ל מעדה על מותה מגג ביתו. 

בתגובה לטענות שעלו בתחקיר, מסר לוינשטיין: ״הסיפור הזה נפל עליי כרעם ביום בהיר. אני מזועזע ממנו. לא נמסר לי עד לשידור הכתבה במי מדובר, אבל עברתי במחשבה מהירה על אלפי תלמידים שלמדו אצלי משחק, ולא הצלחתי לחשוב על מישהו שיכול/ה להגיד עליי דברים כאלה. אני כבר 35 שנים עם הסטודיו במקצוע הזה. זה תחום רווי מתח. הרבה פעמים אני האיש שעומד מול אנשים שיש להם חלום להיות שחקנים מפורסמים ובעצם גודע להם את החלום. אבל מעולם! מעולם לא היתה לי מטרה לפגוע אלא רק לקדם על מנת שיעבדו במקצוע". 

אם האישום הוא חיבוק, אז בהחלט אנחנו מחבקים בבית הספר, אוהבים את התלמידים ותומכים בהם בכל דרך. בשום אופן לא חיבוקים עם קונוטציה מינית חלילה.התיאורים האלו מופרכים וכמובן שאין בהם אמת. בית הספר שלנו מקפיד מאוד על הנושא הזה של הטרדות מיניות: יש לנו ממונה על הנושא וכל תלונה מבוררת לעומק ומטופלת. החדר שלי אף פעם לא נעול וגם הציטוטים שיוחסו לי בכתבה שקריים. אני לא משתמש במילה "מברגה" ואני לא הייתי מאפשר לשיח עם תלמיד לעבור לפסים כאלו שלא מתאימים. להיפך, אני אחראי על המשמעת בבית הספר, אני מקפיד על כל איחור וחיסור, ולפעמים גם מדיח תלמידים על בעיות משמעת. לא הייתי שם את עצמי לעולם בידיים של אף תלמיד בצורה כזו. 

גם הטענות על אמירה משפילה לתלמידה היא עיוות נורא של המציאות. צריך להכיר את הסטודיו שלנו. זה קורס טיס של תחום המשחק. זה מקום תובעני, אנחנו עובדים בצורה אינטנסיבית עם כל תלמיד כדי להוציא ממנו את הכישורים שלו למקסימום במטרה שיצליח. במובן מסויים הרבה אנשים באים דווקא אלינו מתוך ידיעה שאצלינו אתה תעבור תתעצב לשחקן מקצועי והכשרון שלך יהפוך להיות כלי שאנשי מקצוע ישתוקקו לעבוד איתו. כשאנחנו אומרים לשחקן שהוא יפה או מכוער תוך כדי עבודה על מונולוג, זה בפירוש לא מתייחס למראה החיצוני שלו אלא על איך שהם מביאים את האישיות שלהם לידי ביטוי ומה הם יכולים לשנות בתפיסתם על מנת שישפרו עצמם כשחקנים. הרי בסופו של דבר בית הספר קיבל אותם ללימודים מתוך הנחה שיוכלו להתפתח. 

גם במקרה של חן בראל זכרונה לברכה, ובניגוד מוחלט למה שטענתם, לא היו מסיבות עם תלמידים אצלי בבית. היה פעם בשנה כנס שנתי של העמותה שהיה באופן סמלי ביום ההולדת שלי ואני נידבתי את חצר ביתי לטובת העניין. היו שם בוגרים, מורים, תורמים של העמותה וחברי ההנהלה לצד תלמידים משנה ג' בלבד שהוזמנו אליו. האירוע הוא מצער מאוד אבל הוא נחקר על ידי המשטרה והתיק הזה נסגר. הניסיון לצייר כאילו ערכתי בביתי מסיבות עם תלמידים, הוא פשוט עיוות של המציאות.

הסטודיו הוא שם דבר בעולם התרבות הישראלי והשפיע רבות עליו, הן מהבחינה המקצועית והקהילתית. הבוגרים הם שחקנים מובילים  בתאטרון הקולנוע והטלויזיה. אנחנו ממוקמים בשכונת התקווה והתלמידים עובדים עם 19 קבוצות בתוך השכונה כ300 איש. מבחינה זאת הסטודיו היה והינו פורץ דרך. 

אני עומד על כך, שכל טענה שקרית תתברר עד הסוף. אני בטוח שהבירור יעלה שלא נפל פגם בדבריי וגם ישפוך אור על הנסיבות שהובילו להצפה של הטענות האלו. אני מזמין את כל מי שרוצה לבוא לסטודיו ולראות מקרוב איך אנחנו עובדים, כדי להבין עד כמה הטענות האלו חסרות שחר״.