מזה כחודש, הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל אינו משתתף בתוכניתו של רפי רשף. הסיבה: דיון באולפן למחרת מחיקת הציוץ של ראש הממשלה נתניהו המאשים את הצבא וכוחות הביטחון במחדל טבח ה-7 באוקטובר. במסגרת הדיון איתגר רשף את סגל, באופן שגרם לפרידה של האחרון מהתוכנית, לפחות בשלב הזה.

"מאשים את עורכיו בתעמולת חמאס": עמית סגל בעקיצה לכתב ערוץ 13

נזכיר: לאחר שסירב לקחת אחריות, נתניהו פרסם שלושה שבועות לאחר פתיחת המלחמה טוויטר ובטלגרם הודעה ב-1:10 בלילה, שבה כתב: "בשום שלב לא ניתנה לי התרעה על כוונות מלחמה מצד החמאס. כל גורמי הביטחון, כולל ראש אמ"ן וראש השב"כ, העריכו שהוא מורתע"; בעקבות הביקורת הקשה שמתחו עליו, בין השאר, בני גנץ ויאיר לפיד - נתניהו מחק את הציוץ.

המחיקה נחשבה לאחת הטעויות המרכזיות בהתנהלות נתניהו מאז המחדל, וחשפה פעם נוספת כיצד שיקולי שרידות או שיקולים פוליטיים הם אלו שמנחים את התנהלותו. לפי הדיווחים, ההחלטה לצייץ התקבלה בסביבתו הקרובה של נתניהו - משפחתו.

יש לך זמן פנוי? למה שלא תלמד/י אנגלית? לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

למחרת התקיים באולפן של "חמש עם רפי רשף" דיון בנושא. במסגרת הדיון, בו השתתפו גם כתבי החברה ירון אברהם דפנה ליאל, ביקש רשף להבין מה גרם לנתניהו לצייץ ולהתנצל. סגל פתח והסביר כי מדובר בציוץ שהגיע מחשבונו הפרטי של ראש הממשלה, ולכן צריך להתייחס אליו באופן שונה. בהמשך הוסיף סגל: "במובן מסוים מעז יצא מתוק. אני לא זוכר שנים שנתניהו הוציא את המילים 'אני מתנצל'... מצד אחד אנחנו שומעים שמאז 73 לא היה דבר כזה, ומהצד השני איום ספציפי על הדבר הזה (המחדל ד.ו.) לא היה...".

רשף, הנחשב למראיין מאופק ושקול, הגיב: "אבל למה הלכת למהות? אני אומר לך הכי פשוט: זה מבהיל כי זה מטיל ספק לגבי שיקול הדעת של ראש הממשלה. אתה מתייחס לזה כאל אירוע שולי?".

סגל, שנראה מופתע מהשאלה, השיב כי "אני חושב זה קשור לעניין הזה, אתה צריך לחזור להלך הרוח בסביבתו. אלא ששכנעו את נתניהו לצייץ היו בהלך רוח אחר, הם ראו באולפנים את הביקורת...".

לוואלה! ברנז'ה נודע כי לאחר השיחה באולפן הביע סגל את מורת רוחו מאופי השיחה, וביקש לחדול מלהגיע לאולפן רפי רשף. מאז, משתתף סגל בעיקר בתוכניתם של עופר חדד ועמליה דואק, שיש בקשת 12 מי משגדיר כ"נוחה יותר" עבורו.

רפי רשף העדיף שלא להתייחס לפרטים. בחדשות 12 בחרו שלא להגיב.