האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה הכריזה על המועמדים הסופיים העולים לגמר בתחרות טקס פרסי הטלוויזיה לשנת 2018. הבחירה הסופית נעשתה ע"י 1,200 חברי האקדמיה ובהם נמנים כלל העוסקים במקצועות הטלוויזיה והקולנוע בארץ (במאים, מנחים, שחקנים, תסריטאים, צלמים, טכנאים, מעצבים ועוד) וכל מי שעומד מאחורי העשייה הטלוויזיונית והקולנועית בארץ. קבלת חבר לשורות האקדמיה מותנית בניסיון, עשייה ורקע מוכח בתחום.

לדברי יו"ר האקדמיה, מוש דנון, (מפיק קולנוע וטלוויזיה מזה 30 שנה, הפיק בין השאר את הבורר, עג'מי, אהבה קולומביאנית, בטיפול, מונא ועוד): "חברי האקדמיה, מלבד להיותם אנשי מקצוע בעלי רקע ברור במקצועות הקולנוע והטלוויזיה הישראלי, משקפים את המגוון העשיר ושלל הדעות, המגזרים והעדות בחברה הישראלית, ללא הבדלי דת, עדה ומגדר. אין ספק שהיבול הטלוויזיוני העשיר והמגוון משקף זאת".

בתחרות פרס האקדמיה בתחום היצירה הטלוויזיונית לשנת 2018 על-פי קטגוריות הפרס (לפי סדר א'-ב'):


סדרת דרמה:
1. איש חשוב מאוד, עונה 2
2. בשבילה גיבורים עפים
3. להעיר את הדב
4. עיר מקלט
5. על הספקטרום

סדרה קומית:
1. האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
2. יש לה את זה
3. ככה זה
4. מייקל
5. מלכות
6. קופה ראשית

מיני סדרה:
1. אוטונומיות
2. מיגל
3. שטוקהולם

סדרת תעודה
1. ארץ לבנה
2. בית. פזמון
3. הקברניטים
4. יומני קירשנבאום
5. נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית

סדרה עובדתית
1. אנחנו על המפית
2. ביטים
3. טיול אחרי צבא, עונה 2
4. סליחה על השאלה
5. קשר השתיקה


תכנית דוקו-ריאליטי
1. גולסטאריות
2. הבוזגלוס, עונה 2
3. לאהוב את אנה
4. מהפכה במטבח, עונה 4
5. תום יער עושה בגרות

תכנית מציאות (ריאליטי)
1. MKR המטבח המנצח
2. בואו לאכול איתי, עונה 3
3. הכוכב הבא לאירוויזיון 2019
4. משחקי השף, עונה 3
5. נינג'ה ישראל

שעשועון טלוויזיה
1. המרדף
2. הקו האדום
3. טריוויאלי
4. לעוף על המיליון העונה הרטובה
5. מונית הכסף

תכנית סאטירה ומערכונים
1. ארץ נהדרת
2. גב האומה
3. עד כאן!
4. פעם בשבוע עם תם אהרון

תכנית אירוח ובידור
1. בסיטה עם נורמן עיסא
2. מה נסגר?
3. שי בשידור

תכנית ראיונות
1. אינטימי עם רפי רשף
2. המשפיעים
3. ללא פילטרים עם מוטי רייפ
4. פגישה עם רוני קובן

תכנית תרבות
1. המתכון של סלים
2. העולם עצוב אז צוחקים
3. סוכן תרבות
4. צליל מכוון

מגזין פנאי
1. הצנרת
2. חי בלילה
3. נקסט
4. ערב טוב עם גיא פינס

תכנית תחקירים
1. המקור עם רביב דרוקר וברוך קרא
2. המתחזים
3. זמן אמת
4. עובדה

תכנית אקטואליה
1. אופירה וברקוביץ'
2. המגזין עם אושרת קוטלר
3. לונדון את קירשנבאום
4. שיחת היום
5. שישי עם איילה חסון

סדרה קומית לילדים ונוער
1. אחותי קפצה כיתה, עונה 2
2. בית הכלבים, עונה 2
3. המחלקה לחפצים מיוחדים
4. הקלמרים, עונה 7
5. צפוף, עונה 2

סדרת דרמה לילדים ונוער
1. אובוי, עונה 2
2. אילת
3. האוצר שלנו
4. כדברא, עונה 2
5. כפולה


מגזין לילדים ונוער
1. גלילאו
2. החפרנים
3. להציל את חיות הבר
4. מתחת לעור

תכנית בידור לילדים ונוער
1. אבודים בריבוע
2. אסקייפ
3. בלגניקס
4. סוואגרז
5. צ'מפיונסניק למונדיאל

סדרה לגיל הרך
1. אולי פיל
2. הפלנטונים
3. מסיבת יצירה, עונה 2
4. פילו וסופי
5. צוות הצלה, עונה 2

סדרת רשת
1. Motherland.tlv
2. הטרמפיסטים
3. הרומן שלי עם דאעש
4. מעשה בחמישה משוררים
5. תהלים – בשר ודם


טקס ההכרזה על הזוכים יתקיים ביום א' בתאריך 10.03, באור יהודה וישודר בשעה 21:00 בכאן 11 ובדיגיטל