לאחר שהעניקה ליווי הומוריסטי לכל מערכות הבחירות של השנים האחרונות, תכנית הסאטירה המובילה והנצפית בישראל, "ארץ נהדרת" תשוב הערב למסך לרגל הבחירות השלישית של השנה, בעונה ה-17 של התוכנית. לכבוד החזרה למסך, הבוקר (רביעי) התראיין המגיש איל קיציס בתוכניתו של ניב רסקין, "חדשות הבוקר", ב"קשת 12" וסיפר על ההכנות.

"אני מרגיש שאני יושב באולפן הזה כבר שנתיים רצוף", אמר קיציס בהומור בפתיחת הראיון. "עוד עונה, עוד מערכת בחירות, אפילו לא איפרו אותי היום".

יש התרגשות, גם אחרי 17 עונות, או שהמערכת כל כך משומנת שזה פשוט נוסע?
"אמנם אנחנו מערכת משומנת, אבל תמיד יש את הפחד שזה לא יהיה מספיק טוב. אנחנו עובדים עד השניה האחרונה על פאנצ'ים ומוסיפים דברים מהחדשות של שמונה, עריכות של מערכונים, כדי שהצופה ירגיש שהתוכנית אקטואלית. אנחנו במתח נוראי, כל הזמן, עד הסוף. כל פעם המציאות הופכת לאבסורדית וקיצונית יותר, ומה שקשה זה להוסיף עוד מדרגה סאטירית על הקיצוניות שכבר קיימת בחוץ. מצד שני, זו היסטוריה מה שקורה פה. פעם נסתכל ונגיד, 'ואוו, היו שלוש מערכות בחירות בשנה אחת', זה באמת משהו מטורף לגמרי. להיות חלק מהדבר הזה, זה מכניס אנרגיות מסקרנות ומעניינות, אני מת על זה".

אתה עדיין האחראי שם?
"הפאנל כבר הפך לשכונה, צריך שיהיה מבוגר אחראי שיאסוף את החלקים האלה שעפים לכל עבר. השחקנים משתחררים משנה לשנה יותר ויותר, אלי פיניש מדאיג אותי השנה. הוא בא ואומר, 'טוב, יאללה, מה קורה, עזוב אותי טקסט, בוא נדבר', שאני מת על זה, אבל מתישהו צריך לאסוף את זה בחזרה".

אשתך, טלי מורנו, צפויה ללדת בפעם השלישית, איך המערכת נערכת לזה?
"זה יכול לקרות עוד שבוע, עוד שבועיים, זה יפול על איזושהי תוכנית. הפעם לא דיברנו על המחליף, בגלל שזו לידה שלישית. היינו בסרט הזה פעמיים. אני אוהב שמחליפים אותי, הכי מצחיק אותי כשאחד השחקנים עושה את התפקיד שלי. פרידמן עשה את זה בלידה הראשונה וזה היה מאוד מצחיק, גם אסי כהן עשה חיקוי שלי וממש ציירו לו את קו השיער. נדע עוד שבוע-שבועיים".