היום (שלישי) פורסם פסק הדין בתביעה שהגיש ח"כ לשעבר ממרצ, עיסאווי פריג', נגד כדורגלן העבר ומגיש הטלוויזיה, אייל ברקוביץ', על סך 100,000 ש"ח בגין הוצאת לשון הרע, וההכרעה נפלה לטובתו של ברקוביץ'.

מירי רגב מתעמתת עם ברקוביץ' (צילום: צילום מסך קשת 12)

במסגרת זו הוכח כי דבריו של ברקוביץ' בתכנית "אופירה וברקוביץ'", בגינם תבע אותו פריג', לא נאמרו כלפי פריג' ועל כן התביעה נדחתה. בית המשפט קבע כי פריג' ישלם לברקוביץ' הוצאות משפט. את אייל ברקוביץ' ייצג עורך הדין מוטי ארד ממשרד גולדפרב זליגמן ושות'.

כזכור, בסוף ינואר 2018 התראיין פריג' יחד עם ח"כ לשעבר זוהיר בהלול בתכנית "אופירה וברקוביץ'". במהלך הראיון התבטא ברקוביץ' נגד חנין זועבי ואחמד טיבי, וציין שהשניים משתפים פעולה עם ארגוני טרור.

במאי 2018 פריג' הגיע לאירוח נוסף בתכנית. במהלך הקלטת הראיון, פריג' וברקוביץ' ניהלו עימות מילולי חריף, ועל כן הוחלט להימנע משידור הראיון. פריג' הוזמן לחזור ולהתארח בתכנית לאחר שבוע. תכנית זו שודרה בסוף מאי ובה ניהלו השניים ויכוח ער אך מתורבת. הראיון הסתיים בלחיצת יד.

בחודש אוגוסט 2018, נאמרו על ידי ברקוביץ' הדברים בגינם הגיש נגדו פריג' את התביעה, בה דרש פיצוי בסך של 100,000 ש"ח בגין לשון הרע. היום, כאמור נדחתה התביעה.

עיסוואי פריג' מסר בתגובה: "השופט דולגין קבע במפורש כי יש בדברים שאמר ברקוביץ משום לשון הרע, אך ציין כי לדעתו אין וודאות כי "הצופה הסביר", הבין כי הם מתייחסים אלי. מבחן הסבירות שלי הוא שונה לחלוטין, לכן הגשתי את התביעה ולכן אני בוחן הגשת ערר. יש לציין כי לא רק אני חשבתי אחרת, אלא גם השופט דולגין בעצמו שבדיון קודם אמר לברקוביץ' ובא כוחו כי "ביחס לטענת ההגנה שהפרסום לא נאמר על התובע, אני חושב שאתם בנחיתות. זכותו של השופט לשנות את עמדתו, תהיינה הסיבות לכך אשר תהיינה, אבל עמדתי ותחושתי לא השתנתה".

עו"ד מוטי ארד שייצג את אייל ברקוביץ' מסר בתגובה: "הדברים שחבר הכנסת פריג' ניכס לברקוביץ לא היו מעולם בהתייחס אליו וטוב שהשופט מנע שימוש פוליטי בקביעת לשון הרע שהוגשה מטעמים טקטיים".