טקס פרסי הטלוויזיה לשנת 2020 ישודר הערב (ראשון) בשעה 21:00, אך תוצאות האמת התפרסמו כבר בשעות הצהריים. המנצח הגדול של התחרות הוא ערוץ כאן 11, אשר תוכניותיו גרפו מספר רב של פרסים.

"חזרות", שנוצרה על ידי נועה קולר וארז דריגס, שהיה במוקד הסערה לאחר שתכתובות בהן הטריד מינית נשים שונות נחשפו, קטפה את מרבית התהילה בטקס. כאשר נועה קולר קטפה את פרס השחקנית הראשית לקומדיה ואמרה: "לא האמנתי שהמילים שלי יהפכו לממים״. את פרסי שחקני המשנה לקומדיה, בגברים ובנשים, קיבלו איתי תורג'מן ואגם רודברג. רודברג, בין היתר, הודתה גם לדריגס בעת נאומה. 

הסדרה המדוברת הוסיפה לצבור זכיות גם בתחום הבימוי בסדרה הקומית, בו זכה בעז פרנקל, וכן בפרס התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית, אותו קטפו יחד נועה קולר וארז דריגס, שבחר להעדר מהטקס בצל העדויות כנגדו. נוסף על כך, גם פרס הדרמה הקומית הטובה ביותר הלך אל הסדרה.

אסי כהן הוכתר כשחקן הקומי טוב ביותר על תפקידו ב״ככה זה״ של yes. בפרס קומדיית המצבים הטובה ביותר זכתה "קופה ראשית" שמשודרת בכאן 11

''חזרות'' בכאן 11 (צילום: באדיבות כאן 11)''חזרות'' בכאן 11 (צילום: באדיבות כאן 11)

בסוגת הדרמה, הסדרה "מנאייכ" של כאן 11 גרפה את מרבית הפרסים, וזכתה בתואר סדרת הדרמה הטובה ביותר. בפרס שחקן הדרמה הטוב ביותר זכה שלום אסייג על תפקידו בסדרה, ומי שכתב אותה, רועי עידן, זכה בפרס התסריט. ניב סולטן זכתה בתואר שחקנית הדרמה הטובה ביותר על תפקידה בסדרה "טהרן", מבית כאן 11 גם כן. בבימוי סדרת הדרמה, זכו בשותף דני סירקין על "טהרן" ואלון זינגמן על "מנאייכ".

את פרס שחקן המשנה לקח עמוס תמם גם הוא על תפקידו ב"מנאייכ", בעוד מיקי קם זכתה בפרס שחקית המשנה בדרמה על תפקידה ב"שטיסל". ריאליטי הזוגות של קשת, ''חתונה ממבט ראשון", זכה בפרס תכנית הדוקו ריאליטי הטובה ביותר. בקטגוריית תכנית הספורט זכה "אולפן ליגת האלופות" של ערוץ הספורט.

מתוך ''מנאייכ'' (צילום: צילום מסך ''כאן'')מתוך ''מנאייכ'' (צילום: צילום מסך ''כאן'')

בפרס סדרת התעודה זכתה "לבנון" ששודרה בכאן 11, ובפרס הסדרה העובדתית זכצה "סליחה על השאלה בשפה הערבית" ששודרה במכאן, אותה ביימה וערכה חברת הכנסת החדשה ומי שעוררה עניין ציבורי רב בעקבות התבטאויותיה בשנים עברו, אבתיסאם מראענה. בפרס תכנית הדרמה היומית זכתה "תאג"ד" של יס, בעוד "עובדה" מבית קשת זכתה בתכנית התחקירים של השנה.

תכנית האקטואליה של שנת 2020 נבחרה להיות "מהצד השני", בהנחייתו של גיא זהר, אף היא של כאן 11. בפרס השעשועון הטוב ביותר זכה "המרדף" בהנחיית עידו רוזנבלום, זוהי הזכייה הרביעית ברציפות של התכנית בפרס. "פגישה" עם רוני קובן היא הזוכה בפרס תכנית האירוח של השנה, בעוד "לילה עם לוסי וגורי", בהנחיית לוסי איוב וגורי אלפי זכתה בפרס תכנית הבידור.

"מאסטר שף" של קשת קטפה את תואר תוכנית המציאות הטובה ביותר. זוכה נוספת מבית קשת היא "ארץ נהדרת" שהוכתרה כתכנית הסאטירה והמערכונים של השנה. 

ארץ נהדרת (צילום: משה נחמוביץ')ארץ נהדרת (צילום: משה נחמוביץ')

חברי ''ארץ נהדרת'', יובל סמו, תום יער, אלי פיניש ועלמה זק (צילום: ראובן קסטרו)חברי ''ארץ נהדרת'', יובל סמו, תום יער, אלי פיניש ועלמה זק (צילום: ראובן קסטרו)

דב נבון, קרן מור ושלום אסייג (צילום: ראובן קסטרו)דב נבון, קרן מור ושלום אסייג (צילום: ראובן קסטרו)

ששון גבאי ומוני מושונוב (צילום: ראובן קסטרו)ששון גבאי ומוני מושונוב (צילום: ראובן קסטרו)

עמוס תמם בכניסה לטקס פרסי הטלוויזיה 2020 (צילום: ראובן קסטרו)עמוס תמם בכניסה לטקס פרסי הטלוויזיה 2020 (צילום: ראובן קסטרו)