עוד סדרה ישראלית בדרך למסכים של ערוצי טלוויזיה בחו"ל: פורמט סדרת הסיטקום הישראל "חברות" נמכר לערוץ הבריטי Channel 4. כך הודיעו היום (ראשון) יואב גרוס הפקות, "רשת 13" ודורי מדיה גאים. הערוץ הבריטי יסתייע בחברת ההפקה פייבל פיקצ'רס (מקבוצת סוני) ויפיק גרסה מקומית לסדרה.

סדרת המצבים "חברות", בת ארבע העונות, נוצרה על-ידי יואב גרוס, ליטל שוורץ, שי בן עטר וליאת שביט ונכתבה ע"י ליאת שביט ושי בן עטר. בסדרה כיכבו ליטל שוורץ, לירית בלבן, מגי אזרזר ולירון וייסמן, והיא שודרה לראשונה בשנת 2013 בערוץ עשר ובהמשך ב"רשת 13". בשנת 2014 זכתה בפרס "ורד הזהב" על הקומדיה הטובה ביותר. 

בריטניה היא לא הראשונה שרכשה את הפורמט הישראלי, והיא תהיה המדינה השישית שרוכשת את הסדרה. גרסה צרפתית שודרה בצרפת ובלגיה, והסדרה המקורית שודרה כבר בפולין, רוסיה ואוקראינה.

יואב גרוס, מנכ"ל יואב גרוס הפקות, התייחס למהלך ואמר: "אנחנו גאים ונרגשים מהדרך המדהימה ש"חברות" עשתה וממשיכה לעשות בעולם ואין ספק שהמכירה לchannel 4 היא אבן דרך משמעותית ומרגשת לנו ולתעשיית הטלוויזיה בישראל, המחשבה שדרמה קומית ישראלית תופק עבור ערוץ כה חשוב במולדת הטלוויזיה בריטניה, מלמדת אותנו שהשמיים הם הגבול בכל מה שקשור לעשייה הטלוויזיונית ואנחנו גאים מאד לעמוד בחזית היצירה עם 'חברות'".
 
"אני שמח בהצלחתה הבינלאומית של הסדרה, אין ספק שקומדיית המצבים מצליחה לגעת בלבם של צופים מכל רחבי העולם. אני גאה בהצלחת הסדרה, ביוצריה ובשחקנים המעולים שלה", ציין עמי גלאם, סמנכ"ל התוכן של "רשת 13" וראש הזרוע הבינלאומית 13Global.
 
נדב פלטי, מנכ"ל דורי מדיה גרופ, ציין כי החברה "מאוד שמחים וגאים מכך ש'חברות' מגיעה למסכי בריטניה דרך ערוץ 4 - ערוץ הידוע בהעלאת פורמטים קומיים חדשניים. בהמשך להצלחתה של הסדרה בארץ ולזכייתה בפרסים בעולם, אני בטוח שקהל ערוץ 4 בבריטניה ייהנה מאד. זה נהדר לראות שהנוכחות הבינלאומית של "חברות" ממשיכה להתרחב. ברצוני להודות לערוץ 4 ולחברת ההפקה פייבל פיקצ'רס (מקבוצת סוני) על השותפות המוצלחת היום ובעתיד".