יו"ר מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, שוחחה הבוקר (שני) עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב-103FM אודות מצבה השברירי של המפלגה השותפה לגוש, מרצ, ובסקרים, על הקואליציה האפשרית לאחר הבחירות.

בראשית דבריה התייחסה מיכאלי ליום האישה הבינלאומי, החל היום, ואמרה: "מצבן של הנשים במדינת ישראל עגום כפי שלא היה הרבה זמן".

לאחר מכן עברה להתייחס לנושאים הפוליטים, וכשנשאלה לגבי האחריות שלה למצבה של מרצ, השיבה: "מפלגת מרצ היא מפלגת שמאל חשובה, אני בטוחה שתעבור את אחוז החסימה ומעוניינת בכך. הסיפור שצריך לדבר עליו הוא בני גנץ. כחול לבן סיימה את דרכה באופן חד משמעי, והיום מתוך ממשלת נתניהו מזהירה מממשלת נתניהו, ומי ערב לי שהם לא יישבו שוב עם נתניהו? מצביעי כחול לבן צריכים לקחת בחשבון שכמו שגנץ הבהיר שהלך עם נתניהו כדי למנוע בחירות רביעיות, הוא כבר מסביר אילו סיבות יש בשביל להצטרף לממשלה. אנו המפלגה הכי מעניינת, רלוונטית, חדשנית ועדכנית שמציגה רשימה שוויונית ראשונה בפוליטיקה הישראלית. כל הסיפור של תל אביבים, אתם לא משתעממים מעצמכם? העבודה צוברת חזרה כוח ובצדק, כי אנו חייבים לבנות מחדש את המחנה הפוליטי של המרכז שמאל. כל מי שרוצה את הערכים האלה בפוליטיקה ובמדינה, צריכים להצביע לנו".

עוד אמרה מיכאלי כי אינה פוסלת את הרשימה המשותפת, וכנשאלה לגבי דבריו מעוררי המחלוקת של ח"כ אחמד טיבי על קהילת הלהט"ב, השיבה: "כי המפלגות החרדיות אומרות משהו אחר על הלהט"ב? בנט אומר משהו אחר? נתניהו קידם חוקים למען הלהט"ב? מה זה הצדקנות הזאת?".

עוד אמרה מיכאלי על מה שיתרחש לאחר הבחירות: "העדפתי הראשונה היא ממשלת מרכז שמאל חזקה. לצערי, אחרי שגנץ ריסק את המחנה הפוליטי הזה, אחרי שהייתה לו ביד אפשרות להגיע מאוד קרוב לכך ולא עשה זאת, איאלץ לעבוד עם מה שיש. לכן אהיה השותפה הבכירה והחשובה בהחלפת נתניהו, כי מכל הטוענים לכתר אני היחידה שלא ישבה איתו והייתה עקבית בכך לאורך כל הדרך. משם צריך לחזר לפוליטיקה של בני אדם ולבנות מחנה פוליטי עם כוח שיוכל יום אחד להיות הממשלה ולא רק חלק ממנה, ואז הוא יעביר את כל החוקים שצריך למען שוויון".  

לסיום, על דבריו של הורוביץ באשר להחלטת בית הדין בהאג הגיבה מיכאלי: "החלטת בית הדין זו החלטה קשה ובעייתית שמפלגת העבודה מגנה אותה. ישראל לא עושה פשעי מלחמה. צריך לשים לב שזה במשמרת של נתניהו שהפלסטינים מקבלים כזה ניצחון ושחיילים וקצינים עלולים להיות חשופים לתביעות או לחקירות פליליות בבית הדין, ושאיראן נעשתה יותר מסוכנת מבחינה גרעינית וקרובה יותר לגבול שלנו. מה עשתה ממשלת ישראל כדי למנוע את הסכנה, שעכשיו היא בפתחם של קצינים ומשרתים בצה"ל בעבר ובהווה? הכישלון מהדהד ומחירו מאוד גבוה".