יו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ משה גפני, התארח היום (חמישי) בפודקאסט "בחירות אישיות" של וואלה! ו-103FM, שוחח עם ינון מגל ויקי אדמקר, וחשף פרטים על ניסיונו לאחד את מפלגתו עם ש"ס, שנתקל בסירוב מצד אריה דרעי.

"הצעתי לאחד כוחות עם ש"ס. דרעי אמר אז שרבים מצביעים לו כי הם ספרדים - אין לי איך להתווכח עם זה. יש בינינו הבדלי השקפות - אבל הצעתי והוא לא רצה", אמר גפני.

עוד התייחס גפני ליחסי מפלגתו עם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אותו האשים בעבר בשנאת חרדים: "היחסים שלנו עם יאיר לפיד השתנו לטובה, אבל זה לא משנה את המצב הפוליטי. אם הוא לא ישנה את המצע שלו, לא נשב איתו בקואליציה".

באשר לליברמן, גפני שלל בתוקף ישיבה משותפת, בטענה כי "יש לנו כבוד עצמי. הוא היה שותף, יש לו עם ביבי וחברים בקואליציה בעיות אישיות, בכלל לא אידיאולוגיות ,ומה עושים במקרה הזה? הכה בחרדי". הוא סירב לחשוף מהן אותן הבעיות, לדבריו. במצב כזה, מסתמן כי יהדות התורה תשב בקואליציה רק אם נתניהו יזכה ל־61 אצבעות, ולכן שאלו ינון מגל ויקי אדמקר האם יש חשש במפלגה מישיבה באופוזיציה. גפני הפתיע עם תשובתו: "'חוששים' זה מילה גדולה מדי, אנחנו היינו הרבה פעמים באופוזיציה. אפילו קצת נהניתי מזה. מי שלא יכול להיות באופוזיציה, לא יכול להיות בקואליציה".

בהמשך שאל מגל את גפני: "אתה בעד לעכב את משפט נתניהו? מה כל כך רע, צריך את המשפט בזמן שהוא ראש ממשלה?", וגפני השיב: "נכון, לא צריך. הייתי בודק את כל הדברים האלה. אני לא סומך על ההחלטות של היועמ"ש". כמו כן אמר גפני על חרדי שיצביע לבצלאל סמוטריץ': "יכול להיות שהוא חרדי, אבל טיפש".

במהלך שנת הקורונה, לא פעם התפרסמו בכלי התקשורת השונים תיעודים של הפרות המוניות במגזר החרדי. רק לאחרונה התפרסם תחקיר לפיו הצליחו חרדים לשוב ארצה, בזמן שאזרחים חילונים נותרו בחו"ל. הדבר הוביל לזעם ציבורי גדול על החברה החרדית, וח"כ גפני מאשים את התקשורת: "התקשורת לא רוצה שנלך עם נתניהו. אני יודע מהרבה ראיונות שהיו לי, שהיו מדברים איתי לפני כן - 'תעשה טובה דבר נגד נתניהו'. אנחנו הולכים עם נתניהו, יש חצי מהעם ששונא את נתניהו, אנחנו הבטן הרכה שאפשר להכות בנו עד שניפרד ממנו, זה מה שקורה".

"אתה לא חושב שאתם צריכים לעשות חשבון נפש?" שאל יקי אדמקר. על כך השיב ח"כ: "אני אעשה חשבון נפש פתוח, רציני ויש לנו על מה לעשות חשבון נפש. נתחיל אבל בחילונים". לדעתו, "אם הייתי מדבר נגד נתניהו והולך עם מישהו אחר, לא חשוב מי, ההתייחסות לציבור החרדי הייתה שונה לחלוטין".

בהמשך, התייחס ליחסים עם מפלגת ש"ס, מקבילתה הספרדית של יהדות התורה, ואמר: "ש"ס מפלגה חרדית, אני לא מפלגה אשכנזית, אני עוזר לציבור כולו". ינון מגל תהה האם לדעתו יש מקום במציאות של היום למפלגות המבוססות על מוצא? תחילה שתק במבוכה חבר הכנסת, ואז השיב: "יש, מה לעשות. אצל החילוניים יש בנט וסמוטריץ', לפיד ובני גנץ, על רקע יותר גרוע. אני הצעתי בשעתו לעשות מפלגה אחת. הטענה של אריה דרעי הייתה 'רבים מצביעים לנו כי הם ספרדים'. הצעתי והוא לא רצה".

"בוא'נה, כמעט נגמרה לנו חצי השעה ולא דיברנו על הלהט"בים", אמר ינון בעצב. אך ח"כ גפני לא הביע אכזבה גדולה: "נגמרה, נגמרה חצי השעה".