יו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, חתם הערב (ראשון) על מסמך בו הוא מתחייב שלא לשבת בממשלה תחת יאיר לפיד, גם לא ברוטציה. כתנאי לחתימתו, בנט קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לחתום כי לא יקים ממשלה שתסתמך על קולות מפלגת רע''מ. את המסמך הציג בנט בערוץ 20, בשידור בו היה אמור להתארח גם ראש הממשלה.

נפתלי בנט מחזיק את המסמך במהלך השידור בערוץ 20 (צילום: צילום מסך)נפתלי בנט מחזיק את המסמך במהלך השידור בערוץ 20 (צילום: צילום מסך)

מכחול לבן נמסר בתגובה לחתימה על המסמך: ״קול לבנט הוא קול לנתניהו. בנט חתם היום על בחירות חמישיות או ממשלת ימין קיצונית. רק כחול לבן בכנסת תמנע מנתניהו להפוך את ישראל לדיקטטורה בתקופת המעבר, להדיח את מנדלבליט, להזיז את פרקליט המדינה ולמנוע את המשפט שלו״.

בנט חותם על המסמך בערוץ 20 (צילום: צילום מסך ערוץ 20)בנט חותם על המסמך בערוץ 20 (צילום: צילום מסך ערוץ 20)

גם יו''ר תקווה חדשה, גדעון סער, הגיב למהלך של בנט ואמר כי "יש מועמד אחד, ביום שישי היה איתי באולפן, אמר לי נשתף פעולה יחד, עברו רק 48 שעות מאז, בסדר, אז היו לו סקרים קשים ויש לו פעם שהוא לא עבר את אחוז החסימה, בהחלט איזה טראומה, אבל דווקא במצבים האלה צריך לשמור על קור רוח. נפתלי בנט- תודיע שתצטרף לממשלת שינוי, שלא תזחל עוד פעם לנתניהו, שבעט אותך מהממשלה רק בחודש מאי האחרון".

ח''כ אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו מסר: "נפתלי נשמה, לא ספרנו אותך בגוש השינוי, מה החדשות הגדולות?״.