אזרחי ישראל הולכים היום (שלישי) לקלפיות בפעם הרביעית בתוך כשנתיים ויידרשו לבחור בין 39 רשימות, אולם בפועל יתמודדו 37 רשימות, לאחר שהרשימות "דמוקרטית" ו"מען" הערבית פרשו מהמרוץ. מספר בעלי זכות ההצבעה הוא 6,578,084 ולרשותם יעמדו 13,936 קלפיות.

עדכונים שוטפים

23:35: אחוז ההצבעה נכון לשעה 22:00 עומד על 67.2%. בבחירות הקודמות הוא עמד באותה שעה על 71%.

21:09: אחוז ההצבעה נכון לשעה 20:00 עומד על 60.9%. בבחירות הקודמות הוא עמד באותה שעה על 65.6%.

19:05: אחוז ההצבעה נכון לשעה 18:00 עומד על 51.5%. בבחירות הקודמות הוא עמד באותה שעה על 56.3%.

17:15: אחוז ההצבעה נכון לשעה 16:00 עומד על 42.3%. בבחירות הקודמות הוא עמד באותה שעה על 47%.

15:30: אחוז ההצבעה נכון לשעה 14:00 עומד על 34.6%. בבחירות הקודמות הוא עמד באותה שעה על 38.1%.

14:25: יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני בתגובה להתבטאויותיו של ליברמן באשר לחרדים: "אנחנו נמחוק היום את החיוך של האנטישמי הזה - נשים עוד ועוד ג בקלפי!".

14:00: יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הגיש תלונה דחופה לועדת הבחירות המרכזית לכנסת. זאת לאחר שבמספר קלפיות בבני ברק ובית"ר עילית, טען כי הוצאו מהקלפיות פתקי ההצבעה של הציונות הדתית.

13:54: מפלגת רע"ם הגישה תלונה לוועדת הבחירות המרכזית, בטענה כי בקלפי בפסוטה שבצפון הארץ, העלימו פתקים שלהם.

13:32: מטעם מפלגת מרצ הוגשה עתירה לוועדת הבחירות, למתן צו מניעה נגד ש״ס לחדול להפיץ "קמעות" בטענה כי מדובר בחלק מן התעמולה. העתירה הוגשה בגין חלוקת נרות וקמעות שמחולקים, על אף הידיעה כי הדבר אסור.

12:53: מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, אמרה: "במהלך הבוקר התמודדנו עם ביטולים של עובדי יום בחירות שלא הגיעו לקלפי, חלקם מזכירים. אנחנו עדיין ממלאים את השורות". היא התייחסה לנתוני ההצבעה בקרב חולי הקורונה וטענה כי הם נמוכים באופן יחסי: "בינתיים רק 880 נסעו והצביעו מבין כ-6,700 חולים מאומתים שרשומים במשרד הבריאות". באשר למבודדים: "נרשמו כ-1,030 להסעה, 670 נסעו". בנתב"ג, עדכנה כי הצביעו רק 41 בוחרים.

12:38: מפלגת ישראל ביתנו עתרה לוועדת הבחירות המרכזית להוצאת צו מניעה על מנת לאסור על חלוקת "קמעות" על ידי ש״ס בדוכנים מחוץ לקלפיות עם ברכה של הרב עובדיה יוסף על "שמירה בפתח הבית". לטענת המפלגה, מדובר בעבירה חמורה על חוק דרכי תעמולה.

12:26: הרב חיים קנייבסקי הגיע להצביע בקלפי.

12:02: ח"כ אחמד טיבי הגיע להצביע בקלפי טייבה.

11:40: שר ההתיישבות, צחי הנגבי, הצביע בקלפי הסמוכה לביתו.

11:28: מפלגת ישראל ביתנו עתרה לוועדת הבחירות המרכזית להסרת פירסום בדבר הברכה: ״כל איישה שתקבל על עצמה להביא אישה נוספת לקלפי להצביע ש״ס בפעם הראשונה, תזכה עוד השנה לראות את הישועה שהיא זקוקה לה !". מהמפלגה נטען כי מדובר בעבירה חמורה על חוק דרכי תעמולה.

11:24: יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר הצביע בקלפי הסמוכה לביתו.

11:16: שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, הגיע להצביע בקלפי במבשרת ציון. 

11:06: מטעם מפלגת ישראל ביתנו דווח על קלפיות שחסר בהם פתקי ההצבעה עם האות ל’ של המפלגה, ברמת השרון, שדרות, פרדס חנה, רמלה ובתל אביב.

11:00: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, שרה, הגיעו להצביע בבית הספר "בית חינוך תיכון עירוני ג'״ בירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע יחד עם רעייתו שרה להצביע בקלפי בירושלים (צילום: מרק ישראל סלם)ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע יחד עם רעייתו שרה להצביע בקלפי בירושלים (צילום: מרק ישראל סלם)


10:47: ממפלגת הציונות הדתית דווח על ניסיון לפגיעה בטוהר הבחירות באשדוד, לפיהם, בריכוזים חרדים הועלמו פתקי ט' מהקלפיות. כמו כן, הוגשה תלונה לוועדת הבחירות.

10:45: יו"ר רע"מ, מנסור עבאס הצביע במקום מגוריו בכפר מג'אר.

יו''ר מפלגת רע''מ, מנצור עבאס, הצביע בקלפי במקום מגוריו, כפר מג'אר (צילום: ללא קרדיט)יו''ר מפלגת רע''מ, מנצור עבאס, הצביע בקלפי במקום מגוריו, כפר מג'אר (צילום: ללא קרדיט)

10:41: נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע להצביע בקלפי המוצבת בבית הספר ״יפה נוף״ בירושלים. עם תום הצבעתו, אמר: "גם הפעם, אני מבקש מכם - צאו להצביע. אני עושה זאת בפעם האחרונה כנשיא אבל לפני הכל, כאזרח מודאג. מודאג מאוד, אז יקיריי, יקירותיי, בפעם האחרונה, מלבו של נשיא, אל לבכם - אנא, צאו להצביע. למען הילדים שלנו, למען הנכדים שלנו, למעננו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע להצביע בקלפי בירושלים (צילום: ללא קרדיט)נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע להצביע בקלפי בירושלים (צילום: ללא קרדיט)

10:41: שרת התחבורה מירי רגב הצביעה בקלפי בראש העין.

שרת התחבורה מירי רגב הגיעה להצביע בקלפי בראש העין (צילום: ללא קרדיט)שרת התחבורה מירי רגב הגיעה להצביע בקלפי בראש העין (צילום: ללא קרדיט)

10:39: יו"ר סיעת מרצ, תמר זנדברג, הצביעה בקלפי הסמוכה לביתה שבתל אביב.

10:31:  יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע יחד עם אשתו להצביע בקלפי הסמוכה לביתו.

10:30: שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב הגיעה להצביע בקלפי סמוך מקום למגוריה בראש העין.

10:27: יו"ר הכנסת יריב לוין הצביע במודיעין, לצידם של בני משפחתו וראש העיר חיים ביבס.

10:21: יפעת שאשא ביטון, המועמדת מטעם תקווה חדשה, הגיעה להצביע בקלפי.

10:19: השר לשעבר והמועמד מטעם תקווה חדשה, זאב אלקין, הצביע בקלפי בפסגת זאב.

השר לשעבר זאב אלקין הצביע בקלפי בפסגת זאב (צילום: באדיבות ''תקווה חדשה'')השר לשעבר זאב אלקין הצביע בקלפי בפסגת זאב (צילום: באדיבות ''תקווה חדשה'')

10:12: יו"ר יהדות התורה, משה גפני, הצביע בקלפי בבית הספר בית יעקב בבני ברק. 

10:01: יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, הצביע בקלפי בבית הספר אנטוקולסקי בתל אביב.

יו''ר מרצ, ניצן הורוביץ, מצביע בקלפי בתל אביב (צילום: רענן כהן)יו''ר מרצ, ניצן הורוביץ, מצביע בקלפי בתל אביב (צילום: רענן כהן)

10:00: יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיע להצביע בקלפי ברמת אביב ג' יחד עם אשתו, ליהיא.

יו''ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיע יחד עם אשתו להצביע בקלפי בתל אביב (צילום: איתן אלחדז/TPS)יו''ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיע יחד עם אשתו להצביע בקלפי בתל אביב (צילום: איתן אלחדז/TPS)

09:56: יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, הגיע להצביע בקלפי בחיפה.

יו''ר הרשימה המשותפת איימן עודה הצביע בקלפי בחיפה (צילום: הרשימה המשותפת)יו''ר הרשימה המשותפת איימן עודה הצביע בקלפי בחיפה (צילום: הרשימה המשותפת)

09:51: יו"ר ימינה, נפתלי בנט, הגיע להצביע יחד עם רעייתו בקלפי ברעננה.

יו''ר ימינה, נפתלי בנט, הגיע להצביע יחד עם רעייתו בקלפי ברעננה (צילום: אהוד אמיתון/TPS)יו''ר ימינה, נפתלי בנט, הגיע להצביע יחד עם רעייתו בקלפי ברעננה (צילום: אהוד אמיתון/TPS)

09:43: יו"ר המפלגה הכלכלית, פרופ' ירון זליכה ורעייתו אורלי, הצביעו בקלפי הסמוכה לביתם ברמת גן. 

יו''ר המפלגה הכלכלית, פרופ' ירון זליכה, הצביע עם אשתו בקלפי ברמת גן (צילום: המפלגה הכלכלית)יו''ר המפלגה הכלכלית, פרופ' ירון זליכה, הצביע עם אשתו בקלפי ברמת גן (צילום: המפלגה הכלכלית)

09:42: מפלגת "תקווה חדשה" הגישה תלונה דחופה לועדת הבחירות המרכזית בגין פעולה שיטתית להוצאת פתקי הצבעה ת׳ בכל רחבי הארץ ובפרט בקלפיות בחיפה, יבנה, רמלה ושדרות. חברי המפלגה הוציאו רכבים ייעודים עם תוספת של פתקי הצבעה לאור מגמה ארצית גורפת של הוצאת הפתקים של תקווה חדשה מהקלפיות.

09:40: שר הבריאות יולי אדלשטיין הצביע עם רעייתו אירינה בקלפי בהרצליה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הצביע יחד עם רעייתו בקלפי בהרצליה (צילום: ללא קרדיט)שר הבריאות יולי אדלשטיין הצביע יחד עם רעייתו בקלפי בהרצליה (צילום: ללא קרדיט)

09:37: גדעון סער הגיע יחד עם אשתו, גאולה וילדיהם, להצביע בקלפי.

גדעון סער יחד עם אשתו גאולה וילדיהם הגיעו להצביע בקלפי (צילום: אבשלום ששוני)גדעון סער יחד עם אשתו גאולה וילדיהם הגיעו להצביע בקלפי (צילום: אבשלום ששוני)

09:34: יו״ר ועדת החוץ והביטחון, צבי האוזר, הצביע בקלפי הסמוכה לביתו בתל אביב.

09:29: מדוברות בתי הסוהר נמסר כי 61 קלפיות נפתחו בבתי הסוהר ברחבי הארץ והחל תהליך ההצבעה. כמו כן, פוטנציאל המצביעים בקרב האסירים עומד על כ-8,300. הקלפיות צפויות להסגר בכל מתקני הכליאה בשעה 20:00 ולהאסף על ידי ועדות הקלפי.

09:16: יו"ר מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, הצביעה בקלפי.

מרב מיכאלי מצביעה בקלפי (צילום: איתן אלחדז/TPS)מרב מיכאלי מצביעה בקלפי (צילום: איתן אלחדז/TPS)

09:15: ועדת הבחירות עדכנה על ניסיון תקיפת משקיפה בכפר ברא. 

09:08: יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', הצביע בקלפי בקדומים. לאחר מכן, אמר: "כדי שתקום ממשלת ימים תצביעו לנו. אנחנו עדין לא מחוץ למרחב הסכנה". הוא התייחס להתבטאויות של נפתלי בנט ואמר: "נפתלי, תפסיק לומר לא אמת. אל תגרום לכך שלא נעבור את אחוז החסימה".

יו''ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הצביע בקלפי בקדומים (צילום: הלל מאיר/TPS)יו''ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הצביע בקלפי בקדומים (צילום: הלל מאיר/TPS)

09:01: שר החינוך יואב גלנט הצביע בקלפי בסמוך לביתו שבמושב עמיקם.

שר החינוך יואב גלנט הצביע בקלפי (צילום: תקשורת שר החינוך)שר החינוך יואב גלנט הצביע בקלפי (צילום: תקשורת שר החינוך)
 

08:59: סגן שר הבריאות, יואב קיש, הצביע בקלפי הסמוכה לביתו ברמת גן.

08:57: ח״כ איילת שקד הצביעה הבוקר בקלפי הסמוכה לביתה. 

חברת הכנסת איילת שקד מצביעה בקלפי (צילום: ללא קרדיט)חברת הכנסת איילת שקד מצביעה בקלפי (צילום: ללא קרדיט)

08:50: שר השיכון יעקב ליצמן הצביע בקלפי בירושלים.

שר השיכון יעקב ליצמן הצביע בקלפי בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)שר השיכון יעקב ליצמן הצביע בקלפי בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

08:47: השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, הצביע בקלפי שליד ביתו בתל אביב. 

08:43: שר המודיעין אלי כהן ואישתו, הצביעו בחולון סמוך לביתם.

08:30: שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הצביע בקלפי הסמוכה לביתו שבנס הרים.

שר התרבות והספורט חילי טרופר מצביע בקלפי (צילום: ללא קרדיט)שר התרבות והספורט חילי טרופר מצביע בקלפי (צילום: ללא קרדיט)

08:28: יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, הגיעה לכיכר רבין ושם נשאה הצהרה: "אלה בחירות חשובות ביותר ופתוחות לגמרי כי יש לנו כוח אדיר בידיים, לכל אחד ואחת יש כח עצום בידים. אפשר פשוט להשתמש בו. ללכת ולשים פתק בקלפי. שנת 95 נרצח רבין ומדינת ישראל התרחקה מאז מהחזון הציוני. אני נחושה להחזיר את מדינת ישראל ואת מפלגת העבודה לחזון רבין".

מרב מיכאלי בכיכר רבין ביום הבחירות (צילום: אבשלום ששוני)מרב מיכאלי בכיכר רבין ביום הבחירות (צילום: אבשלום ששוני)

08:12: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הצביע בקלפי בנוקדים. לאחר מכן, נשא הצהרה: "הסיבוב הרביעי כמו קודמיו זו תוצאה של רצון רע של איש אחד להימלט ממשפט". 

יו''ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן יחד עם רעייתו אלה, הצביעו בקלפי בנוקדים (צילום: ללא קרדיט)יו''ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן יחד עם רעייתו אלה, הצביעו בקלפי בנוקדים (צילום: ללא קרדיט)

07:55: מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, עדכנה בחדשות הבוקר בערוץ 12: "בגלל רחוות חזקות התמוטטו כמה קלפיות באוהלי הצבעה בפזורה הבדואית בדרום ובכמה מוקדים בצפון".

07:44: יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר הצביע בקלפי בקריית ארבע. לאחר מכן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "יוצאים. מצביעים ט'. מנצחים!".איתמר בן גביר בקלפי בקרית ארבע (צילום: בשי דרשן/TPS)איתמר בן גביר בקלפי בקרית ארבע (צילום: בשי דרשן/TPS)

07:43: יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, כתב בחשבון הטוויטר עם פתיחת הקלפיות: "זהו יום הסטורי שמאפשר לנו להשפיע על עתיד ישראל. לפני שלושה וחצי חודשים יצאתי לדרך על מנת להביא שינוי למדינתנו האהובה. אפשר וצריך להביא את השינוי. זה תלוי רק בנו". 

7:30: שר הפנים, אריה דרעי, הגיע להצביע בקלפי בשכונת הר נוף בירושלים. לפני כן, יו״ר תנועת ש״ס התפלל תפילת שחרית בקברו של מרן, הרב עובדיה יוסף, יחד עם חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף, בנו של הרב.

אריה דרעי הגיע להצביע בקלפי בירושלים לבחירות לכנסת ה-24 (צילום: יעקב כהן)אריה דרעי הגיע להצביע בקלפי בירושלים לבחירות לכנסת ה-24 (צילום: יעקב כהן)

7:20: מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס אמרה בריאיון לרשת כאן חדשות: "אין חשש לפגיעה בטוהר הבחירות, אנחנו הגוף היחיד שאינו פוליטי".

7:00: נפתחו הקלפיות ברחבי הארץ. צאו להצביע!

בחירות בצל הקורונה

הבחירות מתקיימות בצל מגפת הקורונה וישתתפו בהן גם אלפי חולים מאומתים ומבודדים. לרשות חולי הקורונה יעמדו 342 קלפיות מיוחדות ב-300 מתחמי אוהלים ומתחמי "הצבע וסע". עוד 409 קלפיות מיועדות למבודדים. כ-50 קלפיות נוספות יפעלו במחלקות קורונה בבתי החולים. ההצבעה תיעשה תוך הקפדה על שמירת ריחוק ושימוש באמצעי מיגון כדי להגן על בריאותם של המצביעים וצוותי הקלפיות.

בבחירות יופעלו לראשונה ארבע קלפיות בטרמינל הנוסעים הנכנסים בנתב"ג לטובת אלפי ישראלים בעלי זכות הצבעה שצפויים לחזור היום מחו"ל. הם יצביעו לאחר שיעברו את בדיקת הדרכונים באמצעות מעטפות כפולות. 

הקלפיות יינעלו הלילה בשעה 22:00 ומיד לאחר מכן יתפרסמו מדגמי הבחירות בערוצי הטלוויזיה (ראה ידיעה נפרדת) ובעקבותיהן יתחילו לזרום למחשבי ועדת הבחירות המרכזית נתוני האמת מקלפיות המדגם ואחר כך משאר הקלפיות הרגילות.