הנשיא ריבלין הטיל אתמול על ראש הממשלה בנימין נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה, אולם למרות זאת, נדמה כי המלאכה תהיה קשה עד בלתי אפשרית, ולא בטוח שרה"מ יצליח להרכיב קואליציה בתוך 28 הימים שניתנו לו. חבר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) שוחח הבוקר (רביעי) עם גולן יוכפז וניסים משעל ב-103FM על המשא ומתן שממשיך להתקיים עם המפלגות השונות, ועל התקווה להרכיב קואליציה של "גוש השינוי".

לוי ציין כי השיחות בין המפלגות השונות בגוש השינוי ממשיכות במרץ, והדגיש: "אנחנו שואפים להחליף את הממשלה הזאת וללכת לדרך חדשה. הזמן של ראש הממשלה נתניהו אוזל, יש לו 28 יום אנחנו מאוד מקווים שלאחר מכן הנשיא יטיל עלינו ונעשה את כל המאמצים". למרות זאת, לוי יודע כי ללא ימינה ותקווה חדשה אין באפשרותם להקים קואליציה. "באופן אישי אני מקווה שבנט וסער יתעשתו, יגלו בגרות ולא ייכנעו ללחצים. אנחנו קוראים להם לבוא, לשבת, לשנות כיוון עבור אזרחי מדינת ישראל ומדינת ישראל".

מפגינים מול ביתו של בנט קוראים לו לא להצטרף לנתניהו (צילום: אין מצב)

על אף שיאיר לפיד הכריז מעל במה כי הוא מוכן לוותר על מקומו כראשון ברוטציה לנפתלי בנט, לוי הביע חשש: "אני חושש שבנט מפחד לעשות את הצעד, אבל אני מאמין ביושרה שלו. הוא רוצה למצות את התהליך עם הצד השני ולהגיד 'הנה אמרתי לכם'. בנט צריך הרבה אומץ כדי לעשות את הצעד ולא ללכת סחור סחור". כמו כן, הוא הבהיר: "על כל הדברים הטכניים ניתן להתגבר בצורה כזאת או אחרת, אבל עם כל הכבוד עם 7 מנדטים הוא לא יכול לקבל הצבעה כפולה", והוסיף כי "הממשלה לא מתפקדת, כל ממשלה עדיפה על המצב הזה".

על המחלוקת בין לפיד לבנט אמר לוי: "יותר מאשר ויתורים שעשה לפיד באמת הוא היחידי שגילה מנהיגות הוכיח שבאמת אפשר לסמוך עליו, וגם נתן לבנט להיות ראשון, הצהיר מעל במה. אני חושש שבנט מפחד לעשות את הצעד אבל אני מאמין ביושרה שלו הוא רוצה למצות את התהליך עם הצד השני ולהגיד 'הנה אמרתי לכם'".

על האפשרות להליכה לבחירות חמישיות אמר, "אני מאוד מקווה שלא, אנחנו נעשה את כל המאמצים לעמוד במשימה. הוכחנו שניתן לסמוך עלינו, עשינו ויתורים מפליגים לטובת מדינת ישראל".

הממשלה שננסה להקים -- השלב הראשון לא פעל לטובתנו. נתניהו קיבל את המנדט ראשון. חבל, אבל זה לא אומר שאנחנו מפסיקים לעבוד....

Posted by ‎Yair Lapid - יאיר לפיד‎ on Tuesday, April 6, 2021