חבר הכנסת מיקי זוהר מתמודד בימים אלו בשתי חזיתות שונות, הקשורות זו בזו. בחזית הראשונה, ח"כ זוהר עושה כל שביכולתו כדי לקבל מקום ברשימת הליכוד לכנסת ה-25, כאשר בחזית השנייה הוא נאבק מול מפלגות אחרות בקמפיין הבחירות הכללי שכבר החל. הבוקר (חמישי) הוא שוחח עם סיוון כהן ב-103FM והתייחס, בין יתר הדברים, לתכנית של בנימין נתניהו לשיריונים ברשימת הליכוד: "הדברים ידועים, עידית סילמן ועמיחי שיקלי יהיו משוריינים".

הפריימריז בליכוד: בית הדין של הליכוד בהחלטה דרמטית על שיטת הבחירות במחוזות

בחירות 2022: כל הפרטים שצריך לדעת
 

לשאלתה של כהן בנושא השיריונים השיב ח"כ זוהר כי "הם יחסית ידועים. אנחנו יודעים שסילמן ושיקלי יהיו משוריינים, אני לא יודע לומר בוודאות כי בסוף ההחלטה בידיו של נתניהו אבל אני מעריך שכן. שמענו על גל הירש, ציון אמיר, יהיו אנשים נהדרים. כרגע יש לנתניהו 4 שממוקמים במקומות 14, 16, 28 ו־37. אני מקווה שאלו הארבעה שיהיו, אבל צריך להמתין לאחרי הפריימריז".

על הפריימריז עצמם אמר חבר הכנסת כי "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, יצרית, חיה ובועטת. בשונה ממפלגות אחרות, כמו ששמענו לאחרונה ח"כית מיש עתיד אומרת שיאיר לפיד הוא אל, בליכוד נבחרים באמצעות פריימריז על ידי 140 אלף איש שקובעים את גורלנו ומשלמים דמי חבר מרצונם. זה דבר סופר דמוקרטי. ביש עתיד צריך לרצות את המנהיג, אם הוא לא יהיה מרוצה, אתה לא תהיה במקום טוב".

ח"כ זוהר התייחס בנוסף לרשימת המועמדים, בה יש גם כאלו בעלי עבר פלילי: "אנחנו מוטרדים וגם פועלים בנושא. אני מציע לכל מי שמנסה להספיד אותנו עוד לפני שנגמרו הפריימריז שימתין לתוצאות. חוכמת ההמונים היא הדבר המנצח והטוב ביותר. לדעתי אותם 140 אלף איש, אנשים שהם ליכודניקים בלב ובנשמה, שרוצים להשפיע על איך הרשימה תראה, יבחרו את ה רשימה הטובה ביותר כי כך הדבר היה בעבר ואני מקווה שגם בעתיד. בואו נמתין לסוף הפריימריז".

"אנחנו דמוקרטיה, וגם בדמוקרטיה יש מחיר. אם הדברים עומדים בקנה אחד עם התקנון והחוקה אי אפשר למנוע מאף אחד להתמודד. הדברים אני יודע שנידונים גם בבית הדין, אני לא יודע מה תהיה ההכרעה אבל אני מציע לחכות לתוצאות הפריימריז, חוכמת ההמונים היא זו שמנצחת, זה היופי בדמוקרטיה שיש בליכוד", הוסיף.

חבר הכנסת נשאל על התוכנית הכלכלית שהציג בנימין נתניהו והשיב כי "אני חושב שכולנו יודעים שאם יש מישהו שיודע להוציא את ישראל מהמשבר הכלכלי זה דווקא נתניהו. ב־2003 הוא הוציא את ישראל ממשבר כלכלי וגם ב־2009. השתנה דבר אחד, בשנה האחרונה לא היינו בהנהגת המדינה".

בנימין נתניהו (צילום: הדס פרוש פלאש 90)בנימין נתניהו (צילום: הדס פרוש פלאש 90)

"כשאנחנו היינו בהנהגה גם אם הייתה עליית מחירים היא הייתה הדרגתית. יש מי שמאשים את המלחמה, הרוסים, אוקראינה, אבל צריך להבין דבר אחד - כשנותנים כל כך הרבה כסף למנסור עבאס, אתה לא יכול להפנות את התקציב לתוכניות שיוזילו את יוקר המחיה. לפני שאנחנו ירדנו מההנהגה, כשהיינו בשלטון, המספרים היו דרמטיים הרבה יותר טובים מהיום. אנשים רוצים לייחס את זה לכל מיני דברים, אני מייחס את זה לניהול לא נכון בשונה משלנו. כשאנחנו היינו בהנהגת המדינה ניהלנו את זה טוב יותר ואני מקווה שהציבור יביע בנו שוב אמון כדי שנעשה את התיקון הנדרש".

על טענתה של שרת הפנים איילת שקד, כי הליכוד מעכב את החקיקה שתבטל את הצורך בוויזה לארצות הברית עבור ישראלים, אמר חבר הכנסת: "גם אם נאשר עכשיו זה לא יקרה לפני פברואר 2023. אנחנו לא נאפשר מצב שזה יתעכב, גם אם נאשר את זה בהמשך זה לא יביא לעיכוב התהליך, התהליך יקרה ויבוצע בפועל. חושבים שאם אנחנו לא מעבירים את זה עכשיו בכנסת זה לא יקרה בפברואר. יש סוגיות מאוד אקוטיות שנתניהו חושב שצריך לשנות".

"בסוף אנחנו צריכים לשמור גם על הפרטיות של אזרחי ישראל, יש עוד סוגיות שאנחנו מדברים עליהם, זה לא חלילה ממקום לעכב את זה. אנחנו בממשלת מעבר, אם עכשיו נהיה אלו שמאשרים את זה זה יהיה הישג שלנו כי אנחנו מאשרים את זה", טען.

ח"כ זוהר סיכם את הנושא ואמר כי "מדינת ישראל לא תלויה באף אחד, היא חזקה ועוצמתית. האמריקאים שותפים, חברים ואנחנו הולכים איתם דרך ותמיד נלך איתם כי הם בעלי הברית הגדולים ביורת של ישראל אבל אנחנו תמיד נצטרך להסתכל על מה טוב לאזרחי ישראל ומה שטוב להם שישמרו על הפרטיות שלהם ועוד כמה סוגיות חשובות שנידונות. לא יהיה עיכוב בהתחלת התהליך באמצע 2023".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו, 103FM