אחד המאוכזבים הגדולים של הפריימריז לרשימת הליכוד הוא השר לשעבר איוב קרא, שנדחק למקום ה-44 הלא ריאלי. הערב (חמישי) שוחח קרא עם אריה אלדד ורוני בר און ב-103FM.

נתניהו על תוצאות הפריימריז בליכוד: "פיצוץ של רשימה, סימן טוב לבחירות"

"בסה"כ אני רואה כבר את ההתמודדויות האלו כמו עוד הצעה שמדי פעם צריך לעבור אותה. לדעתי היה משבר מאז שעזבתי את הממשלה, אני עזבתי ובאו במקומי. אלו שבאו במקומי היה להם בעיות קשות במערכת שאפילו לא יצאו החוצה, אני לא אכנס לזה", פתח קרא את דבריו.

על דבריו של ח"כ פטין מולא, שאמר שאם לא רצו אותו סימן שלא רוצים דרוזים ברשימה, אמר: "אני לא חושב, מפלגת הליכוד הייתה הראשונה שהכניסה לרשימה שלה דרוזי, אף פעם לא הייתה בעיה. עכשיו, למה זה עכשיו? הרי הוא היה אחרון, הוא צריך לשאול את עצמו למה בתקופה שלו זה קרה".

נתניהו על תוצאות הפריימריז בליכוד

בהמשך טען קרא כי מצביעים דרוזים רבים נטשו את המפלגה בשל "חוק הלאום" השנוי במחלוקת: "מאז חוק הלאום יש בעיה בקרב הדרוזים שהצליחו להסית אותם נגד הליכוד ואז הרבה עזבו רובם למרכז שמאל. אני מסביר, כל הדרוזים רוצים להיות חלק ממדינת היהודים ולא להיות מחוץ לחוק הזה, זה כל הוויכוח, הם לא נגד החוק. ואז מישהו אמר להם שהם סוג ב' והצליחו להסית אותם, עובדה שגנץ קיבל את רוב הקולות שלהם".

"אני מודאג קצת מזה מכיוון שבראייה הממלכתית חייבים לתקן את המצב הזה, זאת הייתה החלטה פנימית שקיבל עליה גיבוי ראש הממשלה לשעבר שהוא יכול להחזיר. ההחלטה הייתה עוד לפני חודשיים. עצם העניין, וזו שאלה מאוד מדאיגה אותי גם, העניין של לזלזל בעדה שהיא כל כך סמלית מבחינת הציבור הישראלי היא לא לטובה של אף אחד, ואני מדבר בראייה ממלכתית ולא מראייה של דרוזי. מפלגת שלטון חייבת לתת מקום בטוח שמייצג את כל אוכלוסיית המיעוטים. בסופו של דבר כל שלטון בעולם שיש בו אוכלוסייה עם שוני רלוונטי פשוט נותן אפליה מתקנת. שולחים אותך להתמודד בארצי ואומרים לך 'אתה תמחק את המשבצת של המיעוטים אם תבחר', זה אומר ששמו לך 200 קילו על הגב ותרוץ, כולם יהיו נגדך. זה לא פשוט בשיטה הזו לעבור, אני מקווה שימצאו את האיזון שיוכל להיות מידתי להביא את המשבצת הזו יותר קדימה, יש שריונים ויש אפשרות על פי החלטה לעשות את זה", סיים קרא את דבריו.

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm