לקראת הבחירות המתקרבות, "מעריב אונליין" מכיר לכם את האנשים שרוצים להיכנס לכנסת במפלגות השונות. אלפי מועמדים ברשימות השונות ינסו להגיע לקו הגמר, ולהפוך לחברי הכנסת מן המניין, בכנסת ה-21. בכל יום נספר לכם על מספר מועמדים שעשויים להיות חברי הכנסת הבאים של ישראל.ענת ניר, בת 39, מתל אביב ומתמודדת בפריימריז של מרצ

ענת ניר היא יזמת תרבות, מפיקה, פעילה חברתית, פמיניסטית ולהט"בית. בשני העשורים האחרונים הייתה ממובילות מחאת הנשים, חוקרת כלכלה ומגדר, יו״ר פמיננסי – מכללה כלכלית לנשים. "כיהנתי כחברת ועד מנהל באגודה למען הלהט״ב, בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במגדר ויישוב סכסוכים בינלאומיים מהאוניברסיטה למען השלום של האו"ם", היא מספרת.
"אני מאמינה שכדי שמרצ תחזור להיות רלוונטית ומשפיעה על סדר היום, היא צריכה לפתוח את השורות שלה לאנשים חדשים, מגוונים ובעיקר כאלה שלא היו חלק ממנה עד היום למרות שהם מאמינים בערכים שלה. הדרך לעשות את זה לדעתי היא מעורבות אזרחית והשתתפות פוליטית פעילה ככל הניתן, מעבר להצבעה בקלפי. לשם כך אני רוצה להפוך את ההתעוררות האזרחית העצומה שחווינו השנה לכוח פוליטי גדול, משמעותי ובעיקר אופטימי".
פרט שלא ידעתם עלי: "אני לפחות פעמיים בשבוע פותחת את היום עם מסבחה אצל אבו חסן ביפו".