בימים האחרונים נשמעה ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שהוא לכאורה אישר כי ישראל היא זו שתקפה בסוריה ובכך למעשה הפר את מדיניות העמימות של ישראל. יו"ר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת אבי דיכטר (הליכוד), הסביר לענת דוידוב וינון מגל ב-103fm מדוע ישראל לקחה אחריות על התקיפה בסוריה. בהמשך הביע את דעתו האם ליועץ המשפטי לממשלה יש מנדט ציבורי להוציא כתב אישום לראש ממשלה מכהן."מדיניות העמימות היא כלי שאמור להשיג הרתעה", אמר דיכטר. "הרתעה ניתן להשיג גם בדרך אחרת וזו לא פעם ראשונה שישראל מסירה את העמימות. אני לא יודע אם מדובר על החלטה אסטרטגית אלא זה עניין טקטי".בכל הקשור לסוריה ישראל כמעט אף פעם לא לקחה אחריות.
"הסורים, הרוסים והאיראנים בסוריה לא חושבים שטורקיה היא זו שתקפה, היה נוח לישראל לא לקחת אחריות בגלוי. כעת נוח לה לומר שאנחנו ביצענו את זה. זה עניין טקטי לחלוטין. המאמצים לקשור את זה לבחירות נמשכים כבר שנים בטענה שמדובר בצעד פופוליסטי".בוא נדבר על הציוץ שלך על בני גנץ.
"אני חושב שחוק הלאום שעבר ביולי האחרון הוא חוק ייסוד חשוב. המהלך שבני גנץ עשה כדי לצאת נגד החוק הזה במעטפת העדה הדרוזית הוא מהלך לא ראוי ולא הוגן. כשאתה מתמודד פוליטי חדש כדאי שיהיה ברור שכללי המשחק הם שונים. אנחנו לא נמצאים במישור הצבאי, אתה לא רמטכ"ל ולכן יש לשמור על זהירות".היית יו"ר השב"כ אז. מי אחראי על הפקרתו של מדחת יוסף? באותם ימים תקפו את הדרג המדיני ואת ברק. זה היה יומו הראשון של גנץ בתפקיד מפקד האוגדה.
"מדחת יוסף מת מדימום בקבר יוסף. כולם מכירים את הנסיבות שהביאו למותו הטרגי. ברור לחלוטין שהתוצאה שהגענו אליה הייתה רחוקה ממה שרצינו. הדברים עוד יתפרסמו. אני חושב שגנץ הבין את המסר לאחר דבריי וכעת המשכתי הלאה".

בוא נדבר על השר יואב גלנט שתוקף מאז יומו הראשון במפלגת הליכוד את בני גנץ באופן לא מכבד.
"באיזשהו מקום קשה להיבנות מחורבות של אחרים. מה שמפריע לרבים מאתנו הוא שבני גנץ נכנס כראש מפלגה חדשה לפוליטיקה ושומר על דממת אלחוט. כשעולים מעל המים יש כללי משחק אחרים".שמעת את ניסיון ההכפשות של נתניהו כלפי רעייתו ואביו של נפתלי בנט שהתפרסם אמש. מה דעתך על זה?
"אמי הייתה מכנה זאת כ'אטריות קרות' (ביטוי ביידיש). לקחו סיפורים משנת 2013 אך אנחנו נמצאים בסרט אחר לגמרי. אנחנו בדיון האם ליועץ המשפטי לממשלה יש מנדט ציבורי להוציא כתב אישום כנגד ראש ממשלה מכהן חודשיים לפני הבחירות אחרי שלוש שנים וחצי של חקירות. ברור לכולנו שהודעה על כתב אישום היא השפעה מידית על תוצאות הבחירות. אני מכיר את אביחי מנדלבליט ואני חושב שהוא מספיק ישר והגון כדי לפרסם את ההחלטה אחרי הבחירות".

אתה מצפה שהוא יפרסם את ההחלטה אחרי הבחירות.
"זו הדרך הנכונה ביותר מבחינה אתית גם אם חוקית יש לו מנדט. מאחר ואני מכיר את היטב את תהליך הקדמת הבחירות אני יכול לומר שהקדמתה נוצרה בגלל הדבק הקואליציוני שלא היה זהה לדבק מתחילת הקואליציה".