ארבעה ימים לפני הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה התארח הרמטכ"ל לשעבר ואחד מראשי כחול לבן גבי אשכנזי  בתוכניתם של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בערוץ 12, שם התייחס למערכת הבחירות הסוערת ולקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו היום (שישי) לפעילי הימין להצביע בבחירות.איך הגעת לפוליטיקה? 


"לא מוכן להמשיך עם הכיוון אליו המדינה הזאת הולכת. לא מוכן שבצלאל סמוטריץ' יהיה שר החינוך של הילדים שלי". נתניהו לא יצר בשנות כהונתו מדינה טובה?


הכוח של המדינה הוא באחדות שלה, בערבות ההדדית והסולידריות. אני רואה את ההסתה והפלגנות שיש פה. נתניהו אחראי לכך. תראה מה קורה בחינוך, בבתי החולים. השבוע שמעתי ברדיו שנתנו לחולים לישון בחדר האוכל".כיצד שלושה גנרלים יצליחו לנהל את המדינה?


"במשך שנים שרתתי את הציבור. זה מה שאנחנו נעשה. זה כזה סיפור לטפל בחינוך, בפקקים ובבריאות"?מה בנוגע לטיפול בסוגיית עזה?
"נסראללה יודע שאם יעז לעשות משהו - נחרים את לבנון. לעומתו, סינוואר בעזה לא מבין את זה. לא כואב לארגון טרור שהורסים לו מבנה. כשאנשי חמאס ניצבים בעמדות שלהם בשמירה, אז צריך לפגוע בהם. רק ככה מחזירים את ההרתעה". אשכנזי ציין כפי שכבר אמר בעבר, כי אנשי הרשימה שלו לא היו "שולחים אחרי מטח של טילים מט"ח-מטבע חוץ לעזה", והתכוון כמובן לכסף הקטארי שהועבר לרצועה.מה דעתך האמיתית על ראש הממשלה?


"עשה הרבה דברים אך בעשור האחרון אך הרבה אחרים לא זכו למענה. צריך להחליף אותו, מספיק".הוא גזען? 
"אני לא בית משפט. אני יודע שיש כתבי אישום חמורים ושסביבתו נגועה בשחיתות".אתה רואה את בני גנץ כראש ממשלה?


"בהחלט".כיצד תתבצע חלוקת התפקידים, התיקים?


"אני אהיה שר בכיר. אני אשפיע. באתי לשרת".נראה כאילו התאחדתם כדי להביס את ראש הממשלה.
"נכון, אנחנו רוצים לנצח. ישראל חשובה לנו וזה לפני הכל. אנחנו נגביל את הכהונה לשתי קדנציות".לכוח יש נטייה להשחית. אם תנצחו, איך נדע שלא תריבו על התיקים?
"יש אגו, נכון, אבל אנשים מוותרים".עוד אמר אשכנזי, כי תמונת הימין אינה ברורה וציין כי אם נתניהו יזכה, תוך פחות משנה יתקיימו שוב בחירות. "נתניהו לא יוכל להתמודד עם התיקים שלו ועם כהונה כראש ממשלה".לאחר מכן התייחס לקריאות  של נתניהו לפעילי הימין לצאת להצביע בשל החשש מהפסד בבחירות לטובת רשימת כחול לבן: "נתניהו רואה שאנחנו מובילים בסקרים ולכן אומר לפעילים שלו צאו להצביע".מה לגבי הפייק ניוז ותופעת הבוטים?
"מערכת הבחירות ירדה למקומות שטרם ראינו. זה נורא. קראתי את דבריו של קפטן ג'ורג'. זה נורא מביש. ראש ממשלה לא צריך לתמוך בספינים, פייק ניוז וגזענות".רה"מ שקרן?


"הוא אמר לגבי פרשת הצוללות שיש סוד".הוא יכול לכהן כראש ממשלה?


"לא".ואתה?


"לא יודע, אולי באחד הימים".לסיום ענה הרמטכ"ל לשעבר על שאלון קצר וציין כי הוא אינו סבור כי יש לכבוש את עזה, אמר שהוא תומך בתחבורה ציבורית בשבת למעט בבני ברק, ציין כי הוא תומך בפונדקאות ללהט"בים ובגיוס חרדים, והוסיף כי יתמוך בלגליזציה של קנאביס אך במודל שמרני.