יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, הכיר הערב (שלישי) בהפסד מפלגתו בבחירות, זאת לאחר פרסום התוצאות הרשמיות שמהן עולה כי הרשימה לא עברה את אחוז החסימה. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב בנט כי "רק אני אחראי לתוצאה", והוסיף: "בטוח שאיילת שקד תשוב לשרת את העם שלנו". שקד התייחסה אף היא לספירת הקולות בפוסט משלה, בו כתבה: "המהפכה שהתחלנו לא תיעצר, אמשיך לשרת את הציבור בישראל בכל מקום אשר אפנה, באהבה ובמסירות". "עשיתי הכי טוב שיכולתי למען העם האהוב שלי", כתב שר החינוך בפתח דבריו. "בתום שש שנות שירות כשר, 100 ימי קמפיין ועוד שבוע של מאבק למען כל קול, אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, העם האהוב שלי. הפעם זה לא הספיק".
 
"אין לי טענות לאיש", המשיך בנט, "אני ורק אני אחראי לתוצאה. יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה: 'זה פתטי, חסר סיכוי, נואש'. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע. אנחנו לא קבלנים של הצלחות, אנו שליחים להשתדלות. ועשיתי כל שיכולתי. רק ככה מצליחים בלימודים, בהייטק, בצבא, בכל מקום בחיים. מתאמצים. גם אם נראה כמעט אבוד. לפעמים זה מצליח. הפעם לא. כשר חינוך זה מסר שאני רוצה להעביר לכל תלמידה ותלמיד, יזם, וכל אדם עם חלום - אל תוותרו. לעולם אל תוותרו על מטרה ראויה, גם אם זה נראה חסר סיכוי".בתוך כך הוא התייחס גם למחאות הימין החדש של תהליך ספירת הקולות:"אכן מצאנו אי-סדירויות בקלפיות ואף מעבר לכך, אך אין בהם, כשלעצמם, כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה".

"אני מאמין ברוח הישראלית הגדולה", הוסיף יו"ר הימין החדש. אני מאמין שלעם שלנו יש ייעוד גדול: להיות מדינת מופת, ולכולנו יש עבודה רבה להגיע לכך. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לאשתי גילת שהיא יסוד כוחי והאושר שלי. אני רוצה להודות לשותפתי לדרך ולערכים, איילת שקד, שהיא בעיניי שרת המשפטים הטובה בתולדות ישראל. יחד, בשש השנים האחרונות, אחזנו בהגה הספינה, משכנו ימינה, והצלחנו לשנות לטובה את הנתיב של מדינת ישראל. הספינה תמשיך לשוט גם בלעדינו. כואב לי עבור המדינה ועבורה שאיילת שכל כך מוכשרת תיפרד לזמן מה מהתפקיד אך אין לי ספק שהיא תשוב לשרת את העם שלנו".
 
תודות נוספות נמסרו ל"לאלונה ברקת הנהדרת שעוד תתרום רבות לחברה הישראלית, למתן כהנא שגיליתי אותו מחדש כחבר-אמת וכפייטר, לשולי מועלם עם הלב הענק, לקרולין גליק האמיצה, לאורי שכטר הנשמה, לעמיחי שיקלי הולכל הרשימה הנהדרת ממש. תודה לטל גן צבי ראש המטה שלי, איש מחונן ומוכשר, ולכל צוות לשכתי ומטה הקמפיין המופלא. תודה לכל המתנדבים בקמפיין ובימים האחרונים. לא ייאמן איזו התגייסות הייתה למען המטרה. תודה גדולה לקדוש ברוך הוא שאני בוטח בו כמו תמיד, ומודה לו על הטובה ועל הרעה. אתם תמשיכו מאיפה שהפסקתי. ואני מבטיח: בכל מקום בו אהיה, לעולם לא אפסיק להיות חייל של עם ישראל".