האם שקד תישאר במערכת הפוליטית? יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, ושרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, ייפגשו בצאת השבת בתל אביב על מנת להכריע על מודל ריצת גוש הימין בבחירות הקרובות, וידונו בהמשך דרכים המשותפת. לפני יומיים אמר בנט בגלי צה"ל כי הוא "מעריך ששקד תרוץ איתי ביחד בבחירות הקרובות. בתבונה רבה, היא מכלכלת את הצעדים שלה".בינתיים, במפלגות הנמצאות מימין לליכוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין עמלים על מהלך לאיחוד בין הגורמים השונים על מנת למנוע אובדן קולות רבים כפי שהיה בבחירות האחרונות, אך עדיין לא נמצא השילוב שיביא את האיחוד המיוחל. פרץ. מסרב לוותר על המקום הראשון לטובת שקד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90פרץ. מסרב לוותר על המקום הראשון לטובת שקד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


אחד הגורמים המשמעותיים בהצלחת איחוד שכזה הוא שר החינוך הטרי, הרב רפי פרץ, שאומנם חתם עם השר בצלאל סמוטריץ' על אשרור ההסכם שהוביל להקמת הבית היהודי, אך מסרב לפנות את המקום הראשון לטובת שקד, מי שעל פי כל התחזיות מועדפת על המצביעים הפוטנציאליים לתפקיד המקום הראשון באיחוד.  

לפי סקר של חדשות 12, שנערך לפני שלושה ימים, בסיטואציה בה שרת המשפטים לשעבר תעמוד בראש רשימת ימין משותפת, הרשימה תזכה ל-12 מנדטים.