יו"ר מפלגת ימינה, איילת שקד, התייחסה היום (שני) בתכנית של בן כספית וינון מגל ב-103FM להתנצלותו של עמרי מניב, כתב חדשות 13, בעקבות כתבה שפרסם לפני כשבועיים על הרב אסף נאומבורג ממכינת עצם, ובה הוציא את דבריו מהקשרם.  "זאת עלילת דם וחלק מקמפיין מתמשך", קבעה שקד.

לדבריה, "לוקחים רבנים מהציונות הדתית, מוציאים קטעים משיעורי תורה, מוציאים את הדברים מהקשרם ומסיתים נגד הציונות הדתית וכל מה שמריח מיהדות. את זה עושים בפריים טיים ומבצעים שלושה ימים פולו-אפ. בסוף זה נגמר בהתנצלות בטוויטר ב-12 בלילה".


אני לא מעלה בדעתי שהם ידעו שהם מוציאים דברים מהקשרם. זה גול עצמי בשבילם.
"יש כאן דבר גדול יותר. מאז שאני במשרד המשפטים ובנט ובמשרד החינוך יש קומץ קטן שנקרא הפורום החילוני והוא שם לו למטרה להרוס אותנו פוליטית ולשסות את עם ישראל. במקום לדבר על השותפות והערבות ההדדית, כפי שאנו חיים יחד במפלגה בכבוד הדדי, הם מסיתים ומשקרים. כעת ליברמן, גנץ ולפיד אימצו את אותה הטרמינולוגיה. כחול לבן אומרים שהם רוצים ממשלה בלי חרדים או דתיים. הרב רפי היה טייס קרבי והוא איש חינוך".


הוא גם אמר שאנחנו מתקרבים ליום בו נסגור את האוניברסיטאות ונפתח בתי ספר לנבואה.
"זה לא נכון. לקחו שיעור תורה, הוציאו אותו מההקשר הלימודי ושידרו את זה ב'חדשות 12' ו'בחדשות 13'. זה חוטא לאמת. צריך להבין את ההקשר. אי אפשר לשים את המשפט כתלוש מהמציאות".

 


בן כספית: "איילת תעיד שאין לי פטיש נגד הציונות הדתית". 
שקד: "אתה כתבת טור קשה מאוד בעקבות ההסתה של עמרי מניב".
כספית: "אני לא משתמש במילה הסתה, הסתה היא בכוונת תחילה. הם התנצלו בשידור".
שקד: "אבל הם שפכו את דמו והוציאו את דיבתו בראש חוצות במשך שלושה ימים. לפיד וגנץ עשו סקרים וראו ששווה להם לומר שהם יקימו ממשלה חילונית. אנחנו לא מסיתים נגד ציבורים שלמים. כשלא עברנו את אחוז החסימה והייתה ההשבעה, הגיע אליי פוליטיקאי חרדי שאמר לי שהכנסת היא לא אותו דבר בלעדיי. אני מאמינה שכולם יכולים לחיות יחד, גם מגזרים ששונים ממני".
בהתייחס לחוק המצלמות, אמרה שקד: "אין סתירה בין מה שאמרתי. אמרתי שהיו זיופים בבחירות הקודמות ונכון שיהיו מצלמות. זה גם קמפיין של הליכוד אבל זה גם נכון שיהיו מצלמות בקלפיות. יו"ר ועדת הבחירות הציב 3,000 פקחים עם מצלמות. אני חושבת שלבחירות הבאות ועדת הבחירות צריכה להתארגן, כשבכל קלפי תהיה מצלמה קבועה. זה לא סוף העולם ולא דבר שמדינת ישראל לא יכולה לעשות. הזיופים הגדולים מתבצעים לקראת סוף ההצבעה, יש קלפיות שבהם דוחפים עוד פתקים. לכן צריך מצלמה מעל כל קלפי".

כשנשאלה על עדותם של שלדון ומרים אדלסון, שנחשפה אמש בחדשות 13, וממנה עולה כי שרה נתניהו דרשה שבנט ושקד לא ייכנסו לממשלה בראשות הליכוד, אמרה יו"ר ימינה: "אסביר לכם על ספין מכוער שהליכוד דוחף כבר זמן רב. דוברים מטעמו מדברים על כך שיש לנו שותפות עם יאיר לפיד. ב-2013 נתניהו חתם הסכם עם לבני שתהיה שרת המשפטים ותכנן לחתום גם עם לפיד ולהשאיר את הבית היהודי בחוץ. אנחנו עשינו מה שעשינו כדי להיכנס לקואליציה".

על התעקשותה של עוצמה יהודית להתמודד בבחירות, למרות הסכנה לא לעבור את אחוז החסימה, הוסיפה: "אנחנו רצינו להכניס את עוצמה יהודית, צר לי שבן גביר לא השכיל להבין שבשביל אחדות צריך לגם להתפשר. צריך להסתכל כעת קדימה. כל קול שהולך למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה - מסכן את ארץ ישראל. אין שום סיכוי למפלגה כזו לעבור את אחוז החסימה. הדבר הנכון שהם צריכים לעשות זה פשוט לפרוש".