לקראת הבחירות המתקרבות, "מעריב אונליין" מכיר לכם את האנשים שרוצים להיכנס לכנסת במפלגות השונות. אלפי מועמדים ברשימות השונות ינסו להגיע לקו הגמר, ולהפוך לחברי הכנסת מן המניין, בכנסת ה-21. בכל יום נספר לכם על מספר מועמדים שעשויים להיות חברי הכנסת הבאים של ישראל במסגרת פרויקט "הכר את המועמד". והפעם, עו"ד אליס גולדמן.

עו"ד אליס גולדמן, מתמודדת ברשימת מפלגת העבודה על משבצת נשים (ארצי) בפעם ה-3

"אני עו"ד אליס גולדמן, בת 51, משפטנית בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ובמשפטים, תואר שני בלימודי משפט, תושבת נשר במפרץ חיפה, קצינת קשר במיל' בחיל האוויר".

"זכיתי בתואר "אשת השנה" בתחום הסביבה מטעם עיתון ידיעות המפרץ , קיבלתי את עיטור ההוקרה מטעם תנועת אומ"ץ על פעילותי למען תושבי הצפון, הוענק לי אות "אשה משנה עולם" מטעם הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת ואת פרס "הגלובוס הירוק" בשם תנועת אומ"ץ על פעילותי נגד הזיהום התעשייתי במפרץ חיפה".

מדוע לבחור בי: "החיים, החינוך והערכים לכבוד האדם עיצבו את דמותי ופעילותי למען הזולת בכל מסגרת שבה הייתי. אמונותיי וערכיי מלווים אותי הן בעבודתי המקצועית והן בחיי האישיים. כאקטיביסטית ללא פשרות הובלתי את המאבק נגד הזיהום במפרץ חיפה ("לא בז"ן שלי לחטוף סרטן!") והצלחתי יחד עם חבריי להקטין את הרחבת בתי הזיקוק".

"כשותפה למאבק נגד הקמת אסדות גז בסמוך לחופי ישראל, אני משתפת ממרצי והשכלתי המשפטית למען המאבק. כמשפטנית בתנועת אומ"ץ למאבק בשחיתות שלטונית, הייתי שותפה לחיזוק מעמדם של חושפי שחיתויות על ידי יישום חוק לעידוד טוהר המידות במגזר הציבורי ומתן תעודת הוקרה על תרומה לטוהר המידות במוסדות ציבור לחושפי שחיתויות על ידי נשיא המדינה ואני ממשיכה ופועלת כשותפה למאבק מתמשך ובלתי מתפשר בנגע השחיתות השלטונית. כמקימת ויו"ר החוג לזכויות בעלי חיים בעבודה, הנמצאת בקשר הדוק עם ארגונים ופעילים, אני פועלת לקידום חקיקה למען בעלי חיים".

"זוהי רק מפעילותי הענפה למען הציבור ועוד הרבה עבודה לפנינו. כאזרחית נחושה ומסורה לטובת הצדק והאינטרס הציבורי, הצלחתי לנצח פוליטיקה רעה וגופים דורסניים ולגרום למפנה לטובת ציבור רחב. כחברת כנסת אני מבטיחה להיות הקול של הציבור בכנסת ולהילחם למען עתידה של החברה הישראלית ומדינה מתוקנת".


פרט שלא יודעים עלי: "
נפצעתי במהלך הפגנה נגד מתווה הגז מול הבית של יצחק תשובה בנתניה, ריסקתי את קרסול רגל שמאל ונותרתי עם בורג פלטינה ברגל".