בעקבות ההתבטאויות ההדדיות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והמתמודד החדש-ישן בפריימריז בליכוד, גדעון סער, על רקע הגשת כתב האישום המסתמנת נגד נתניהו, אמר היום (שני) השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM: "אני לא פרשן פוליטי של ראש הממשלה. התרחיש בו הוא זוכה באמון הציבור בבחירות אך מחשש לכתב האישום כנגדו, ראשי מפלגות לא יסכימו לשבת איתו, הועלה גם באולפני החדשות. ראש הממשלה רוצה לוודא שתרגילים שכאלה לא יתרחשו".

הוא לוקח את זה לחיבור בין גדעון סער לריבלין והחברות ביניהם והולך עם זה הלאה עד לכדי פוטש.
"אני מאמין שהנשיא וגם גדעון לא יעשו דבר כזה, את רצון העם צריך לכבד. מכיוון שבפוליטיקה הישראלית אי אפשר לומר ששום דבר בלתי אפשרי, אז אני מאמין שראש הממשלה נערך גם לסיטואציה הזו".

אתה בסיטואציה לא נוחה, אתה לא יכול להגיד אם נעשה כאן מהלך ואתה גם לא יכול להפריך.
"אני באמת לא יודע. לא שאלתי את ראש הממשלה בנושא. חוץ מהתפקידים העמוסים שאני מבצע אני גם מתמודד בפריימריז".

מה דעתך על האיחוד הצפוי במרכז-שמאל?
"גם לבני גנץ וגם לאחרים אין מה להגיד בעקבות ההצלחות של ראש הממשלה וחוזרים על המנטרה של 'רק לא ביבי'. מי שרוצה את נתניהו להנהגת המדינה צריך להצביע מח"ל בקלפי. אנחנו מזהירים מפני תרחיש אחר, גנץ ואחרים הם אנשים טובים אך הם מסתירים את העמדות שלהם".

אתם מודאגים מכך שגנץ יפגע בכם?
"בכל מערכת בחירות תמיד יש דאגה. אף פעם אין ביטחון מופרז. כך זה במערכת בחירות, אנחנו לא שאננים ואנחנו מקווים שכך גם הבוחרים שלנו".

בכירה בפרקליטות אמרה שחומרת העבירה בכתב האישום נגד רה"מ תלויה בעובדה אם ייבחר.
"זה מזעזע לשמוע אמירות כאלה. אני רוצה להאמין שדין אחד לכולם וקצב הטיפול לא אמור להיות שונה בגלל מעמדו של אדם. אולי יש גם צדק בדבריה, כשאני רואה את פרשת גל הירש, והדחיפות שהייתה ליועץ לפתוח בחקירה איתו שלא נסגרת אז אני אומר לעצמי שיש בעיה קשה במערכת אכיפת החוק שלנו. אם לא מצליחים לצבור ראיות כדי להגיש נגדו כתב אישום צריך להניח לאדם ולסגור את התיק".

אתה משווה בין גל הירש לראש הממשלה?
"גל הירש היה מועמד למפכ"לות. היועץ המשפטי לממשלה יעשה טעות גדולה אם יחליט שיש להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע. הוא בעצם יאמר לציבור שהוא עושה חצי עבודה עד הבחירות. זכותו של ראש הממשלה לטעון כנגד עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה וכנגד איכות החקירה. מכיוון שהיועץ לא יכול להשלים את התהליך כולל השימוע בחודשיים הבאים, אז הצגת חצי תמונה עלולה להיות פגיעה קשה בדמוקרטיה".

אולי זו חובתו להציג לבוחר את הממצאים לפני הבחירות?
"אבל הוא לא יספיק לקיים שימוע בו ראש הממשלה יקבל את ההזדמנות לשכנע אותו שלא להגיש כתב אישום. אנחנו זוכרים מקרים בהם שרים כמו ליברמן ואחרים הופיעו בפני היועצים המשפטיים והאישומים התבטלו או השתנו דרמטית. לא הגיוני שהיועץ יציג לציבור חצי תמונה שלא משקפת את תוצאת התהליך כי זה עלול להשפיע על התוצאות בקלפי".